Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #780 dnia: Maj 17, 2013, 10:17:18 pm »
A czy ujawniono już okładki do Welcome Back, Frank Pt.2, Authoritative Action i Fallen Son? Szukam i szukam, a nie mogę nigdzie znaleźć.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #781 dnia: Maj 18, 2013, 12:18:47 am »
Uff dawno sie tu nie logowalem, wow to juz trzeci watek dotyczacy hachette. Fajnie, ze ta inicjatywa poruszyla troszke srodowisko komiksowe. sam kupuje hachette, ale IMO za duzo jest w kolekcji dubli, niestety  :sad:  .Z najblizszych numerow jedyna nowoscia bedzie druga czesc zimowego zolnierza. To wedlug mnie troszke za malo. Ogolnie kolekcja fajnie sie prezentuje. Ciekawe czy hachette utrzyma kolekcje w kioskach, oby. Sukces juz jest skoro niektorzy wybudzili sie z komiksowego snu po kilkunastu latach(sam znam 3 takich kolesi, wszyscy sa bylymi semikowcami)
pzdr
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 12:22:25 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #782 dnia: Maj 18, 2013, 07:36:02 am »
                          
Cytuj
A czy ujawniono już okładki   do Welcome Back, Frank Pt.2, Authoritative Action i Fallen Son? Szukam i   szukam, a nie mogę nigdzie znaleźć.

Nie. Znowu ominęli. Trzeba czekać jak wyjdą i pojawią się na ebayu ;)
                                                                                                                                                              

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #783 dnia: Maj 18, 2013, 08:30:28 am »
Okładka ,,Weapon X" koszmarna. Nie umywa się do tej z wydania TM-Semic. Dobrze, że jeszcze je posiadam.
Jest koszmarna przez te mdłe kolorki. Fioletowy nos plus łezka w oku i zielonkawe pazury, ohyda...
Ta w hełmie z #79 byłaby dużo lepsza, albo ostatnia z #84, nawet z MegaMarvela - wszystkie bardziej oddają klimat niż to pastelowe paskudztwo i mina Logana w stylu "to rozwolnienie mnie wykończa" :badgrin:




Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #784 dnia: Maj 18, 2013, 09:16:38 am »
Nie taka zła. Większość okładek oryginalnych zeszytów by pasowała (kliknij, aby powiększyć):



Mnie się najbardziej podoba MCP #79.
79 bo masz sentyment z TM-Semic :) dla mnie absolutnie najmocniejsza jest 77. a komercyjnie chyba 72.

btw. niedługo rusza MMORPG a'la Diablo (grałem trochę w betę) Marvel Heroes. zapowiada się banalna kilkanka, ale ja jestem zachwycony. anyway, będzie za free, ale jak ktoś kupi pakiet herosów za 200euro (  :badgrin: ), dostanie m.in. kostium Logana z Weapon-X właśnie. cacko.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #785 dnia: Maj 18, 2013, 10:33:46 am »
                         
Nie. Znowu ominęli. Trzeba czekać jak wyjdą i pojawią się na ebayu :wink:
                                                                                                                                     

Dzięki. Zaoszczędziłeś mi trochę czasu, bo nie będę go tracił na szukanie :smile:

Co do okładki Weapon X, to mi się akurat podobała... do momentu, jak nie zobaczyłem jej w innej kolorystyce, na okładce pokazanej przez nayrotha. Przy zestawieniu ich obok siebie widać, że faktycznie WKKM niezbyt szczęśliwie wyretuszowało kolory. Pozostaje mieć nadzieję, że u nas dadzą inną, chociaż to bardzo nikła nadzieja. Z drugiej strony Obdarowani w niemieckiej edycji mieli zmienioną okładkę, więc może...
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 10:40:09 am wysłana przez Jaxx »

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #786 dnia: Maj 18, 2013, 01:18:27 pm »
Ha! Byłem dziś w jednym sklepie komiksowym i pani sprzedawczyni powiedziała, że Hachette a i owszem sprzedaje numery archiwalne, ale w takiej sprzedaży liczy sobie ponoć już 2 razy więcej (2 x cena okładkowa).
Czy ktoś ma może jakąś potwierdzoną informację na ten temat?   (BOK dziś nieczynne, więc sprawdzić u źródła nie mogłem)

Offline Wredny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #787 dnia: Maj 18, 2013, 01:26:33 pm »
nie mam pojęcia skąd pani sprzedawczyni wzięła tę informację. zamawiałem od Hachette Iron Mana i kosztował normalnie 39,90 plus 6 złotych za koszty przesyłki.


Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #788 dnia: Maj 18, 2013, 03:17:41 pm »
broń boże żadnego poprawiania kolorów w Weapon X

już zdążyli zepsuć Kravena tymi "nowocześniejszymi" kolorami, a jakby teraz mieli poprawiać BWS to bym się chyba popłakał

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #789 dnia: Maj 18, 2013, 03:35:37 pm »
Kolory w Ostatnich Łowach Kravena są OBRZYDLIWE. Do dzisiaj nie przeczytałem tego komiksu. Robiłem do niego kilka podejść i skończyło się na tym, że wyciągnąłem z szafy wydanie Semica. Tłumaczenie Arka też wydaje mi się dużo lepsze niż Marka Starosty.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #790 dnia: Maj 18, 2013, 04:42:50 pm »
broń boże żadnego poprawiania kolorów w Weapon X

już zdążyli zepsuć Kravena tymi "nowocześniejszymi" kolorami, a jakby teraz mieli poprawiać BWS to bym się chyba popłakał


Weapon X (w przeciwieństwie do OŁK) chyba nie doczekał się wersji z remasterowanymi/poprawianymi kolorami... ale mogę się mylić. Niemniej jednak nie mogę sobie wyobrazić starych kolorów na kredzie w tej historii (nie najlepiej to wygladało w Narodzinach Venoma, a w historii w której klimat odgrywa tak zasadniczą rolę jak w Weapon X zupełnie tego nie widzę).
Co do OŁK - jego tłumaczenia i w ogóle porównania z Tm-semicowa wersję to po tym jak w dniach premiery OŁK w WKKM przypomniałem sobie wersję Semica, dziś właśnie czytam wersję WKKM, postaram się naszkrobać jakies moje przemyślenia związane z porównaniem obu wersji bo trochę mi sie ich nasunęło

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #791 dnia: Maj 18, 2013, 05:28:51 pm »
O kolorach w "Weapon X" z oficjalnej strony Barry'ego Windsor-Smitha:

BWS designed the color for Weapon X specifically to be printed on the cheap newsprint typically used for comics. When Marvel collected the story in it's subsequent hardcover and paperback trade collections, they failed to adjust the color levels to compensate for the better quality paper the trades are printed on. The result is that the color in the trade collections of Weapon X is lurid and oversaturated, and does not represent what was intended by the artist. Despite the weaker blacks in the original Marvel Comics Presents printings (due to the use of plastic printing plates Marvel was experimenting with at the time to save money), those editions on newsprint are a truer representation of the work. BWS has contacted Marvel to try to get them to adjust the color on successive reprintings of the Weapon X trade collections, with no response.





Above: The original BWS painted color guide for
the cover of Marvel Comics Presents #79,
which features chapter 7 of Weapon X. (1991)




Above: The original BWS color guide for a sequence of three
panels featuring The Professor from chapter 11 of Weapon X.

These panels offer an excellent example of the complexity of Windsor-Smith's comics coloring process. Subtle shades and shapes of color are indicated by a combination of painted watercolors, alphanumeric notations of specific color blends, and black line delineations of the boundaries of colored areas. The black lines between adjacent color zones served to aid the workers doing the hand color separation step of the pre computer age printing, and were not intended to appear on the final printed work. Using techniques like this, BWS refined the coloring of comics to a new level of sophistication within the limitations of the technologically antiquated process available at the time.



Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #792 dnia: Maj 20, 2013, 06:44:12 pm »
Mam pytanie :Czy w są dostępne jakiekolwiek komiksy Deadpool'a po Polsku?Jeśli nie dlaczego żaden nie znalazł się w Wielkiej Kolekcji?Przecież z tego co mi wiadomo Deadpool jest jedną z najfajniejszych postaci Marvelowych.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #793 dnia: Maj 20, 2013, 06:50:35 pm »
Mam pytanie :Czy w są dostępne jakiekolwiek komiksy Deadpool'a po Polsku?Jeśli nie dlaczego żaden nie znalazł się w Wielkiej Kolekcji?Przecież z tego co mi wiadomo Deadpool jest jedną z najfajniejszych postaci Marvelowych.
Z tego co mi wiadomo, to wcale nie.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #794 dnia: Maj 20, 2013, 08:09:56 pm »
swoją drogą - może mi ktoś wyjaśnić jego fenomen? wiem, że ludzie niesamowicie się nim jarają.