Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 406596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #855 dnia: Maj 24, 2013, 07:43:41 pm »
Wie ktoś może czy w wydaniu "Marvels" Muchy jest więcej jakichś ciekawych dodatków niż w WKKM, dla których warto wybrać ten egzemplarz (Muchy)? ...albo lepsze tłumaczenie??

Powiem tak - w wydaniu Muchy wśród dodatków są czytelne artykuły widoczne w gazetach które pojawiają się w komiksie. Generalnie, są to teksty od czapy, więc jak dla mnie dodatki z WKKM są lepsze. Jakbym miał jednak wybierać które wydanie kupić, a ceny byłyby porównywalne, kupiłbym od Muchy. Wolę normalną okładkę z normalnym grzbietem i napisem "MARVELS" :) Co do tłumaczenia to się nie wypowiem, bo mam wydanie Muchy, tego z WKKM nie kupię więc ich nie porównam. 

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #856 dnia: Maj 24, 2013, 08:07:15 pm »
W wydaniu Muchy wśród dodatków są czytelne artykuły widoczne w gazetach które pojawiają się w komiksie. Generalnie, są to teksty od czapy
Od czapy czyli jakie?

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #857 dnia: Maj 24, 2013, 08:48:26 pm »
Od czapy czyli jakie?
Czyli bez większego sensu. Dziś już mi się nie chce, ale może jutro zerknę do Marvels i przytoczę kilka z tych wspaniałych "artykułów".

Offline LouCyphere

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #858 dnia: Maj 24, 2013, 09:14:45 pm »
Byłbym wdzieczny, jesli naswietlisz w ktorym miejscu powtarzają się strony - za czytanie do tej pory się nie zabralem, a jednak chcialbym miec egzemplarz pozbawiony błędów:)


Koniec #503 jak na stronie poprzedzającej Avengers Finale widzisz sfruwającego Magneto to wiedz że poprzestawiane strony masz  :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #859 dnia: Maj 25, 2013, 08:44:43 am »
Wreszcie przeczytałem Dark Pheonix Saga i... muszę powiedzieć, że nie podoba mi się tak jak się podobał ten komiks 4-5 lata temu (w Essentialu z Mandragory)... Co jest tego przyczyną? Hmmmm... Nie mam pojęcia... Chociaż może to, że tam tyle gadają i gadają i gadają. No ale przecież wcześniej jak czytałem to tej treści też było tyle!
Może jednak "czas" tego komiksu dla mnie minął? ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #860 dnia: Maj 25, 2013, 11:19:18 am »
Ja też Dark Phoenix nie dokończyłem ciągle. Po prostu powiedziałem, że dokończe na spokojnie i leży. Ilustracje świetne, historia w porządku - ale to X-men. Skupianie się na tych relacjach między nimi zawsze mnie wpieniało, telenowela albo gra o tron kurcze. Dorabianie całej tej psychologii do szkoły złamanych serc w trykotach. Jednak gusta z dzieciństwa się tak do końca nie zmieniają.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #861 dnia: Maj 25, 2013, 11:24:30 am »
Wreszcie przeczytałem Dark Pheonix Saga i... muszę powiedzieć, że nie podoba mi się tak jak się podobał ten komiks 4-5 lata temu (w Essentialu z Mandragory)...
Ja mam podobnie, ale komiks czytalem w wersji TM-Semicowej wiec jeszcze dawniej. X-menow z Manrdy mam od kilku lat, ale czytam wolno i specjalnie zatrzymalem sie przed DPS, zeby moc przeczytac to w kolorze od Hachette. Ja mysle, ze przywyklem juz do innego sposobu opowiadania historii. "Naiwnosc" (chyba to dobre okreslenie) w amerykanskich komiksach superhero z tamtych lat mnie chyba juz troche meczy. Nie znaczy to oczywiscie, ze komiksu nie doceniam, ale bez przesady :smile:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #862 dnia: Maj 25, 2013, 11:26:24 am »
Ja mysle, ze przywyklem juz do innego sposobu opowiadania historii.
Bardzo dobre określenie opisujące właśnie moją sytuację :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ralfi#

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #863 dnia: Maj 25, 2013, 11:32:02 am »
Bo to taka komiksowa "Dynastia" - ciężko się to czyta i jeszcze ta narracja :smile: ... Nie miałem do czynienia z tym komiksem wydanym przez TM Semic. Przeczytałem żeby nadrobić braki. Rysunki jak najbardziej ok - przyjemnie się oglada.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #864 dnia: Maj 25, 2013, 01:05:12 pm »
Tak się składa, że to właśnie za sprawą tej telenowelowości, serwowanej przez Chrisa Claremonta przez 17 lat (1975-1991) kiedy był scenarzystą X-Men, seria ta stała się najlepiej sprzedającym się komiksem Marvela w latach 80-tych. Gdyby nie Claremont, to X-Men nadal byli by marką, której nikt nawet kijem by nie ruszył, i nie mielibyśmy filmów i seriali z tą grupą.

Jeśli w jego komiksach była akcja, to prawie zawsze była ona pretekstem do rozwoju postaci. A często pojawiały zeszyty gdzie akcji było prawie zero i nikt nie narzekał. Tak było np. w "Lifedeath" ("Życieśmierć" w TM-Semicu) gdzie historia narysowana przez Barry'ego Windsor-Smitha skupiała się na romansie pozbawionej mocy Storm i Forge'a.

Albo np. Uncanny X-Men #183 (swoją drogą jeden z moich ulubionych zeszytów), w którym Piotr zerwał z Kitty. Na końcu tego zeszytu Colossus stoczył walkę z Juggernautem. To starcie też nie było wrzucone tu przypadkowo, ale wiązało się z wątkiem relacji Piotra i Kitty. (SZCZEGÓŁY TUTAJ).

Telenowelowe wstawki pozwalały budować postać i utożsamiać się czytelnikom z bohaterami. Idea bohatera ze zwyczajnymi problemami i ludzkimi słabościami to pomysł, na któym Stan Lee i pracującym z nim artyści zbudowali uniwersum Marvela i zrewolucjonizowali gatunek. Przykładem niech będzie Peter Parker. Chora ciotka, brak kasy, szef wrzeszczy na niego w pracy, spóźnienie na randkę, kłopoty z kolegami w szkole. Czysta telenowela. Takie motywy pasowałby jak nic do takich produkcji jak "Na Wspólnej" czy "Klan" czy jeszcze do czegoś w tym guście. Ale w komiksach Marvela, wątki te zostały podkolorowane przez obdarzenie bohaterów dramatu supermocami. A X-Men za czasów Claremonta to była taka hurtowania Peterów Parkerów gdzie między pojedynkami z superłotrami, każdy użalał się nad swoimi problemami osobistymi. I to się sprzedawało jak ciepłe bułeczki. Avengers byli niczym ekskluzywny klub, a X-Men byli jak rodzina, której czytelnicy czuli się częścią i przejmowali się ich prywatnym życiem.

Mnie właśnie brakuje takiej "Dynastii" we współczesnych komiksach, bo bez niej postacie stają się strasznie płytkie i zbyt podobne do siebie. I ciągle tylko nawalanka i nawalanka, i skakanie od jednego crossoveru do drugiego. Trochę może przesadzam, ale...
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2013, 07:27:26 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #865 dnia: Maj 25, 2013, 03:55:51 pm »
Ja też Dark Phoenix nie dokończyłem ciągle.
Uff bałem się że tylko ja tak zalegam z Kapitanem Ameryką :P

Offline Ralfi#

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #866 dnia: Maj 25, 2013, 07:07:12 pm »
Nie przesadzasz, wydaje mi się, że komiks po prostu podąża za swoimi czasami wtedy był taki styl opowiadania - telenowelowy z dużą ilością narracji, mam do tego sentyment, ale teraz to anachronizm. Teraz jest to styl teledyskowy, dynamiczny, szybki z zatartymi szczegółami. Czasami rozbuchana forma zabija treść. Czasami mi to odpowiada i mi się to podoba (np. ostatni THOR z WKKM). Za 10 lat komiksy Marvela pewnie będą rysowane i opowiadane inaczej. Jak? Może będzie znów moda na lata 80?

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #867 dnia: Maj 25, 2013, 07:42:05 pm »
Wracając do Marvels od Muchy, takie oto głównie dodatki są w tym wydaniu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d2e9fac1847f193.html
Dlatego uważam że te z wydania WKKM są ciekawsze. Ale i tak zostaję przy swoim wydaniu Muchy:)

Mnie właśnie brakuje takiej "Dynastii" we   współczesnych komiksach, bo bez niej postacie stają się strasznie   płytkie i zbyt podobne do siebie. I ciągle tylko nawalanka i nawalanka, i   skakanie od jednego crossoveru do drugiego. Trochę może przesadzam, ale...
Dokładnie! Mam dokładnie to samo...
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2013, 08:49:28 pm wysłana przez cro_no »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #868 dnia: Maj 26, 2013, 03:32:22 pm »
Nadrabiając zaległości w przeglądaniu Ziniola, natrafiłem na taką fotkę:



Lubelskie Spotkanie z Komiksem. Marcin Rustecki z dwoma dublami TM-Semic  :biggrin:

Ciekawe co miał do powiedzenia na temat WKKM. Szkoda, że to tylko fotorelacja.
Heh, jakby nie patrzeć to już bite dwie dekady minęły odkąd TM-Semic wydał "Dark Phoenix Sagę" i "Ostatnie Łowy Kravena".

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #869 dnia: Maj 26, 2013, 10:24:33 pm »