Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 407061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #870 dnia: Maj 26, 2013, 10:26:21 pm »
http://allegro.pl/wkkm-3-iron-man-extremis-wyczerpany-folia-i3280247212.html
Nieźle, ciekawe czy ktoś się skusi :)
W opisie stoi "oryginalnie zafoliowany", gdy tymczasem wiemy, że oryginalnie to komiksy z WKKM foliowane nie były

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #871 dnia: Maj 26, 2013, 10:32:50 pm »
W opisie stoi "oryginalnie zafoliowany", gdy tymczasem wiemy, że oryginalnie to komiksy z WKKM foliowane nie były

Numery 1 - 4 były oryginalnie zafoliowane. Dopiero od 5go przestali foliować.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #872 dnia: Maj 26, 2013, 10:43:09 pm »
Numery 1 - 4 były oryginalnie zafoliowane. Dopiero od 5go przestali foliować.
Pamięć płata mi figle.

Offline flagranta

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #873 dnia: Maj 27, 2013, 08:34:41 am »
Nie wiem czy ktoś już pisał o tym na forum, byłem w ten weekend na Słowacji i przypadkowo zauważyłem 2 numery ich wersji WKKM. były to: AVENGERS: ROZPAD, z boku numerek 34, oraz ASTONISHING X-MEN: NADANI - numer 36. nie wiem czy te wersje różniły się od naszych bo oba komiksy były w folii i z tekturką. co ciekawe to widziałem je w supermarkecie, leżące przy kasach, i było tych egzemplarzy około 15. :smile: cena 9,99

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #874 dnia: Maj 27, 2013, 08:45:26 am »
Nie wiem czy ktoś już pisał o tym na forum, byłem w ten weekend na Słowacji i przypadkowo zauważyłem 2 numery ich wersji WKKM. były to: AVENGERS: ROZPAD, z boku numerek 34, oraz ASTONISHING X-MEN: NADANI - numer 36. nie wiem czy te wersje różniły się od naszych bo oba komiksy były w folii i z tekturką. co ciekawe to widziałem je w supermarkecie, leżące przy kasach, i było tych egzemplarzy około 15. :smile: cena 9,99
Cena fajna :) Czeski FB kolekcji informowal ostanio wlasnie ze kolekcja ruszyla takze na Slowacji.
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #875 dnia: Maj 27, 2013, 08:50:39 am »
AVENGERS: ROZPAD, z boku numerek 34, oraz ASTONISHING X-MEN: NADANI - numer 36.

Numeracja chronologiczna. Po raz kolejny to napisze, ale szkoda, że u nas zrezygnowali z tego.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #876 dnia: Maj 27, 2013, 09:12:38 am »

Heh, jakby nie patrzeć to już bite dwie dekady minęły odkąd TM-Semic wydał "Dark Phoenix Sagę" i "Ostatnie Łowy Kravena".


Nie postarzaj Kravena ! 1,2,3/1994 - dopiero 19 lat ma wersja Tm semic.
A dla mnie to w ogóle było niedawno, bliżej na osi czasu niż np. taki thor od wkkm :)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #877 dnia: Maj 27, 2013, 06:52:25 pm »
Nikt się jeszcze nie chwalił to może ja napiszę: dzisiaj dostałem zaprenumerowane Impas i Marvels. Ogólnie nieźle, nawet pomijając fakt że poprzednie dwa przyszły na 2 dni przed właściwym ukazaniem się w kioskach nr. 11.

Co do zachomikowanych zafoliowanych WKKM to ja mam pierwszy numer z Pajęczakiem. Poczekam parę lat to może z zainwestowanych 15zł zrobi się 50zł  :lol:

Offline L_Balcerowitz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #878 dnia: Maj 27, 2013, 10:00:18 pm »
W takim przedziale czasowym inflacja zje dla Ciebie cały zysk. Ja Ci to mówię! U mnie jeszcze paczki nie było (Warszawa). Tak swoją drogą zastanawiam się, czy data wpłacenia pieniędzy liczy się przy kolejności nadawania paczek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #879 dnia: Maj 28, 2013, 07:08:39 am »
Nie liczy się. Ja płacę zawsze pierwszego dnia. Paczki nadal ani widu ani słychu.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #880 dnia: Maj 28, 2013, 07:31:24 am »
A ja odebrałem paczuszkę wczoraj. Komiksy bardzo dobrze zapakowane, owinięte ciasno folią bąbelkową (nawet się nasiłowałem, aby tą folię zerwać), w kartonie dopasowanym tak, że nic nie latało w środku. Stan komiksów idealny, najmniejszej ryski czy zagniecenia, powierzchnia gładka jak pupa niemowlaka (aż się świeciła, chociaż jest matowa :biggrin: ). Jakby zjechały z maszyny drukarskiej prosto do folii i do kartonu :smile: Grzbiet też ładnie zaskrzypiał przy pierwszym otwarciu - świeżość pełną gębą. Prenumeruję od początku i jak dotąd na stan nie mogę narzekać. Aż do nich zadzwonię i podziękuję :smile:
 
I mam przy okazji dwa pytania do znawców:
 
1) Marvels są pięknie grubaśni, aż się to przyjemnie trzyma w dłoni. Czy bazując na liście UK, będą jeszcze jakieś tomy z taką objętością, czy już raczej będziemy się poruszać w okolicach 150-160 stron?
 
2) Skończyłem niedawno "Ostatnie łowy Kravena" i chociaż na kolana mnie nie rzucił, to uczciwie trzeba przyznać, że komiks faktycznie bardzo dobry, mrok aż się leje z kolejnych stron, a ciasnota grobu Spidera jest niemal namacalna. Na pewno nr 1, chociaż ex aequo z Mroczną Phoenix jak dla mnie (lecz coś czuję po pobieżnym przejrzeniu Marvels, że to się może zaraz zmienić). Jednakże chciałbym zapytać, czy ktoś z Was czytał wspomnianą w dodatkach kontynuację tej historii, "Soul of a Hunter"? Ekipa jest ta sama, ale jakoś nikt nie poruszał tego tematu - czy to coś wartego uwagi, czy też cierpi na sequelozę pospolitą? O czym to w ogóle traktuje?
 
 
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 07:37:42 am wysłana przez Jaxx »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #881 dnia: Maj 28, 2013, 10:55:09 am »
Jedni dostają komiksy bez uszkodzeń, porządnie zapakowane i bez luzu w pudle, a inni porysowane i latające po paczce. Co oni mają z bałagan w tym Hachette? Na szczęście ja kupuję w kiosku i zawsze mam tom w idealnym stanie.

1) Marvels są pięknie grubaśni, aż się to przyjemnie trzyma w dłoni. Czy bazując na liście UK, będą jeszcze jakieś tomy z taką objętością, czy już raczej będziemy się poruszać w okolicach 150-160 stron?
 
2) Jednakże chciałbym zapytać, czy ktoś z Was czytał wspomnianą w dodatkach kontynuację tej historii, "Soul of a Hunter"?

1) Większość tomów to właśnie ok. 150-160 stron. Grubasów po 200-250 stron będzie tylko kilka:

Captain Britain: A Crooked World
Eternals
World War Hulk
Wolverine: Old Man Logan
Marvel 1602
Secret Invasion
New X-Men: Imperial
Civil War
House of M
Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility.

No i jeszcze kilka długich historii rozbitych na dwa tomy:

Captain America: Winter Soldier
The Punisher: Welcome Back Frank
Marvel Super Heroes: Secret Wars
Avengers: Forever
The Incredible Hulk: Planet Hulk

2) Nie czytałem "Soul of the Hunter", ale wydaje mi się, że skoro ta historia nie jest aż tak znana jak "Ostatnie Łowy Kravena", to pewnie nie jest aż tak dobra. Ale mogę się mylić. Będę musiał kiedyś to zweryfikować.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #882 dnia: Maj 28, 2013, 03:58:48 pm »
A ja odebrałem paczuszkę wczoraj. Komiksy bardzo dobrze zapakowane, owinięte ciasno folią bąbelkową (nawet się nasiłowałem, aby tą folię zerwać), w kartonie dopasowanym tak, że nic nie latało w środku. Stan komiksów idealny, najmniejszej ryski czy zagniecenia, powierzchnia gładka jak pupa niemowlaka (aż się świeciła, chociaż jest matowa :biggrin: ). Jakby zjechały z maszyny drukarskiej prosto do folii i do kartonu :smile: Grzbiet też ładnie zaskrzypiał przy pierwszym otwarciu - świeżość pełną gębą.


Ja co prawda dziś odebrałem, ale stan jak u kolegi powyżej.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #883 dnia: Maj 28, 2013, 04:17:45 pm »
Przyszło dziś. Czy Wasz egzemplarz Avengers: Impas też ma przesunięty śliski nadruk na okładce?  Tak ponad 1cm, idealnie nachodzi wtedy na nazwiska autorów. I nawet fajnie to wygląda, chociaż błąd ewidentny :-)

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #884 dnia: Maj 28, 2013, 04:21:17 pm »
u mnie tego błędu nie ma

 

anything