Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 407012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #885 dnia: Maj 28, 2013, 04:30:03 pm »
U mnie też nie - okładka wygląda poprawnie. Chce Ci się zrobić skan/zdjęcie, aby pokazać, jak to wygląda?

1) Większość tomów to właśnie ok. 150-160 stron. Grubasów po 200-250 stron będzie tylko kilka:

Dzięki. To i tak sporo, spodziewałem się, że może jeden jeszcze, góra dwa będą takie grube, a tu aż 10 tytułów.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 06:00:56 pm wysłana przez Jaxx »

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #886 dnia: Maj 28, 2013, 07:52:46 pm »

Ja wiem temat wałkowany po stokroć, i niby nie ma wiadomości że nie będzie, ale po co piszesz że to będzie:

Captain Britain: A Crooked World

i jeszcze to:
Avengers: Forever


skąd ta pewność, skoro nie wiadomo?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #887 dnia: Maj 28, 2013, 08:03:54 pm »
skąd ta pewność, skoro nie wiadomo?
Dopóki nie ma pewnej informacji, że "nie będzie", przyjmuję wariant optymistyczny, że jednak "będzie".  :cool:

A tak przy okazji, skoro w "Marvels" z WKKM były lepsze dodatki niż w wydaniu Muchy, to ciekaw jestem co Mucha dodała w "Rodzie M" i "Wojnie Domowej". Ktoś z was posiada te komiksy?
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 08:08:14 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #888 dnia: Maj 28, 2013, 08:18:48 pm »
Ja posiadam te komiksy, jak i prawie wszystkie Marvele od muchy. Jeżeli chodzi o Wojnę Domową i Ród M to w zasadzie (nie licząc okładek alternatywnych) tam nie ma dodatków. W House of M jest bodajże wzmianka co działo się w pozostałych seriach Marvela po zakończeniu tego eventu, ale w sumie to nie jestem już teraz pewien czy to było w tym komiksie czy może w 4 tomie New Avengers. Zajrzę jeszcze jutro wieczorem do tych komiksów, to napiszę na 100 %. A tak w ogóle, to śledząc wpisy Muchy na facebooku, mała jest szansa na publikację tych komiksów w ramach WKKM.
Odnosząc się jeszcze do dodatków - wkrótce Secret War Bendisa w WKKM. W wydaniu Muchy jest fajna galeria na końcu tomu, ALE kiedyś coś czytałem na temat, że tom ten został pozbawiony kilku stron względem wydania oryginalnego (w komiksie tym bowiem oprócz samego "komiksu" są strony z zapisami przesłuchań, które podobno zostały okrojone). Nie mam oryginału więc się nie wypowiem, ale ciekawe jak będzie w wydaniu WKKM.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #889 dnia: Maj 28, 2013, 08:28:20 pm »
A tak w ogóle, to śledząc wpisy Muchy na facebooku, mała jest szansa na publikację tych komiksów w ramach WKKM.

Co masz dokładnie na myśli? Jakie wpisy? Mucha przecież nie ma wpływu na zawartość WKKM, a jak już tu wielokrotnie padło - nie znamy umów licencyjnych, aby móc stwierdzić, że ich na pewno nie będzie.

skąd ta pewność, skoro nie wiadomo?

Akurat zapytałem o objętość albumów na bazie wydania UK, więc Anionorodnik po prostu trzymał się tematu :) 

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #890 dnia: Maj 28, 2013, 08:33:33 pm »
U mnie też nie - okładka wygląda poprawnie. Chce Ci się zrobić skan/zdjęcie, aby pokazać, jak to wygląda?
zdjęcia specjalnie robione pod światło, coby odblask był. każde po 1Mb.
http://img11.imageshack.us/img11/9996/img0912yx.jpg
http://img541.imageshack.us/img541/7052/img0913oh.jpg
http://img703.imageshack.us/img703/8306/img0914qx.jpg

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #891 dnia: Maj 28, 2013, 08:49:54 pm »
zdjęcia specjalnie robione pod światło, coby odblask był. każde po 1Mb.

Jak wcześniej opisałeś, to myślałem, że cały obrazek okładki masz przesunięty w dół. Ale nie, w moim egzemplarzu nie ma czegoś takiego, ten lakierowany prostokąt jest poprawnie nałożony na grafikę okładki. Faktycznie babol. Swoją drogą ciekawą technikę mają - stemplują okładkę pośrodku prostokątem lakieru, aby nadać jej połysk? 

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #892 dnia: Maj 28, 2013, 09:42:53 pm »
Skończyłem właśnie drugi rozdział Marvels - jestem zaskoczony.
Spoiler: pokaż
Spodziewałem się bardzo dobrego komiksu, ale ten rozdział jest genialny. Scena, gdy ludzie widzą Cyclopsa w czerwonym, nieludzkim poblasku mówiącego "Nie są tego warci" oddaje uczucie nienawiści do mutantów dużo mocniej niż pisanie o tym w kolejnych zeszytach serii. Fajnie też pokazuje, że to samo zachowanie można odbierać w różny sposób. Dla tych, którzy go znają, Cyclops jest tutaj Cyclopsem - to głos rozsądku, osoba idąca na kompromisy, starająca się w pokojowy sposób zmniejszyć nienawiść, jaką ludzie czują do mutantów, i dlatego też powstrzymująca resztę grupy przed naturalną chęcią odpłacenia się za bezsensowną agresję wymierzoną w ich stronę. Zaś dla ludzi jest odhumanizowanym agresorem pogardzającym gatunkiem ludzkim. Świetne.
Do tego mamy biegnące równolegle dwa wątki - Fantastycznej Czwórki wiodącej życie uwielbianych przez tłumy celebrytów i żyjących w ukryciu mutantów. A na koniec zaskakujący brak happy endu (spodziewałem się, że młoda mutantka zostanie oddana do szkoły Xaviera i wszyscy będą szczęśliwi). Piękna rzecz.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #893 dnia: Maj 28, 2013, 11:44:44 pm »
Zgadzam się . Drugi rozdział to dla mnie kwintesencja Marvels.
Urzekło mnie pokazanie paskudengo oblicza Ameryki wobec innych (obcych, mutantów etc). Kiedy Phil mówi ze to niesprawdliwie że mutant pojawił się na przedmieściach, gdzie tak cięzko pracowali żeby ich rodziny żyły godnie i bezpiecznie, wiemy że to metafora imigrantów, o których fajnie czasem poczytać w gazecie, ale od naszych domów/osiedli już im wara... Jednych "cudownych" wielbimy jak celebrytów (FF) drugim dajemy etykietkę złych mutantów którzy schcą zająć nasze miejsce [pracy?] i obrzucamy kamieniami... Pierwszy raz spotkałem się z tak w sumie dosadną krytyką amerykańskiego kołtuństwa w komiksach marvela.
Spoiler: pokaż
Albo kiedy odkrywa że córki przygarnęły mała mutantkę "a jesli jej dotykały, jesli się zaraziły"... To dopiero realizm, lepszy niż w rysunkach Rossa.
Szacun do Busieka także za pokazanie jak USA traktowały wojne w europie - "oglądaliśmy ją jak mecz w telewizj"; prawdziwe i aktualne.
Możnaby sie rozpływac długo, obiektywnie rzecz biorąc Marvels to najlepszy tytuł w kolekcji, nawet przy wiekszej sympatii do innych tytułów (Kraven, Phoenix). Kto nie kupił ten trąba ;p

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #894 dnia: Maj 29, 2013, 07:20:47 am »
Trafnie to opisałeś. A ja nawet nie odnosiłem tego do naszej rzeczywistości. Czytając, cały czas myślałem w obrębie świata Marvela:)

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #895 dnia: Maj 29, 2013, 07:31:41 am »
Moim zdaniem ta cala kwestia
Spoiler: pokaż
rasizmu
zwiazana z mutantami przedstawiona w Marvels jest dosc absurdalna.
Spoiler: pokaż
Dlaczego  nienawisc jest kierowana tylko do mutantow? Przeciez oni nie roznia sie zewnetrznie od reszty "cudownych"? "Cudownych" sie boja, a mutantow boja i przez to nienawidza? Poza tym Scarlet Witch i Quicsilver to tez mutanci, a sa szeregach powazanej grupy Avengers, nie wspominajac o Namorze, ktory tez jest mutantem pomimo tego ze jest Antlantydem. Poza tym gdy np. Avengersi sa na celowniku USA to nie ma nagle wsrod spoleczenstwa zbiorowej akcji nienawisci, wzmaga sie strach tylko.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #896 dnia: Maj 29, 2013, 07:45:40 am »
Spoiler: pokaż
Mutantów nienawidzą i się ich boją, bo nauka mówi, że to kolejne stadium ewolucji. Czyli coś, co ma zastąpić gatunek ludzki. Ludzie są sfrustrowani, bo czują, jakby czas mijał i boją się, że mutanci na razie zepchnięci na margines będą próbowali zawalczyć o to, co im się z naukowego punktu widzenia należy. A później w grę wchodzą emocje, po przekroczeniu pewnej granicy ludzie przestają myśleć i poddają się emocjom (podsycanym przez media). Stąd też takie nielogiczne obawy, jak ta, że można się zarazić przez dotyk. Natomiast FF to takie swojaki.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #897 dnia: Maj 29, 2013, 08:49:17 am »
Spoiler: pokaż
Mutantów nienawidzą i się ich boją, bo nauka mówi, że to kolejne stadium ewolucji. Czyli coś, co ma zastąpić gatunek ludzki. Ludzie są sfrustrowani, bo czują, jakby czas mijał i boją się, że mutanci na razie zepchnięci na margines będą próbowali zawalczyć o to, co im się z naukowego punktu widzenia należy. A później w grę wchodzą emocje, po przekroczeniu pewnej granicy ludzie przestają myśleć i poddają się emocjom (podsycanym przez media). Stąd też takie nielogiczne obawy, jak ta, że można się zarazić przez dotyk. Natomiast FF to takie swojaki.

Ok, rozumiem. Ale dalej wydaje mi sie to absurdalne.
Spoiler: pokaż
Wyjasnienie, ze mutanci nie sa ludzmi a tymi, ktorzy maja wyprzec ludzkosc, ich zastapic rownie dobrze moze pasowac do reszty "cudownych" - w koncu zaczeli pojawiac sie jak grzyby po deszczu i bezbronna ludzkosc musiala zyc w obawie czy ktorys z nich nagle nie spowoduje zaglady (np. inwazje Namora). Nigdy nie bylo w tym nienawisci, a tylko obawy. Rozumiem o co chodzi z calym tym przeslaniem "anty-rasistowskim" ale ujecie w taki sposob moim zdaniem jest nietrafione.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #898 dnia: Maj 29, 2013, 10:17:48 am »
Spoiler: pokaż
Po pierwsze, istnienie mutantów jest uzasadnione genetycznie i ewolucyjnie, a to może przerażać szczególnie, gdy się o tym myśli w dłuższej perspektywie (bo, odnosząc się do teorii ewolucji, można sobie pomyśleć, że mutanci to początek odchodzenia ludzkości do lamusa).
Po drugie, mutanci będą się pojawiać i będzie ich coraz więcej, co wynika z tego, co wyżej napisałem. Tymczasem inni "marvels" pojawili się w większości na skutek nieszczęśliwych zbiegów okoliczności (burza radioaktywna, ugryzienie przez napromieniowanego pająka itd.) i nie ma zapewnienia, że będzie ich coraz więcej.
Wyjątkiem są takie istoty, jak Namor. Ale tak naprawdę błąd nie tkwi w przedstawieniu motywacji niechęci do mutantów, a w przeskoku, jaki Busiek zrobił. Niechęć do mutantów jest dobrze uzasadniona, brakuje sensownego uzasadnienia, dlaczego zniknął strach przed Namorem planującym wcześniej inwazję. W jednej chwili Namor jest wrogiem, kilka stron dalej już nie.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #899 dnia: Maj 29, 2013, 10:35:21 am »
Spoiler: pokaż
Wydaje mi sie, ze rozwazania nad statusem mutantow dorabiamy wlasnie na forum, a w samym komiksie jest to dosc pobieznie zaakcentowane i uzasadnione, ale byc moze niedokladnie przeczytalem te fragamenty, w ktorych o tym mowiono. "Cudowny" to zawsze "Inny" nie-swoj, nie-czlowiek, a uzasadnienie (wg komiksu), ze mutanci to "ciemna strona cudownych" jest bardzo plytkie.
Po glebszym zastanowieniu, mysle, ze w komiksie zostaly przedstawione realia amerykanskie i brak glebszego namyslu Amerykanow nad czymkolwiek (wrog, bohater, inny taki czy owaki). Ciemna masa, ktora mysli tak jak im pozwalaja.
Buk, Hodor i Dziczyzna