trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 407696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #975 dnia: Czerwiec 02, 2013, 11:52:54 am »
Moze troche odbiegne od tematu, ale ciekawia mnie przyczyny upadku Manzoku. Weszli chyba na rynek mniej wiecej w tym samym czasie co Mucha. Mucha od poczatku miala dosc wysokie ceny, ktore rosly wraz czasem i twardoscia okladki. Manzoku natomiast mial mniejsze ceny niz Egmont czy Mucha a zniknela (prawie) calkowicie z rynku. Myslicie, ze to byl wynik zbyt duzych nakladow, problemow rozliczeniow-dystrybucyjnych? Moze to naiwne pytanie, ale nie potrafie sobie na nie odpowiedziec.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #976 dnia: Czerwiec 02, 2013, 11:57:24 am »
zauwaz jednak, ze tak pogrywajac balansuja na linie, bo nagle moze pojawic sie moze "wiekszy" gracz i zbije ceny dumpingowo (vide WKKM).


Uważasz że hachette dokłada do interesu WKKM?



Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #977 dnia: Czerwiec 02, 2013, 11:58:17 am »
Co do darmowej wysyłki...wiesz, nie każdego stać na komiksowe zakupy za 150zł czy więcej.

kupujesz komiksy pojedynczo?  :oops:
wez policz ile wydales na komiksy w ciagu ostatnich np. 3-4 miesiecy, odkladaj do sloika zamiast kupowac co miesiac, po 4 miesiacach wez ze sloika i kup ze znizka i darmowa wysylka z ksiegarni komiksowej  :neutral:
serio na to nie wpadles?  :shock:
 
Moze troche odbiegne od tematu, ale ciekawia mnie przyczyny upadku Manzoku. Weszli chyba na rynek mniej wiecej w tym samym czasie co Mucha. Mucha od poczatku miala dosc wysokie ceny, ktore rosly wraz czasem i twardoscia okladki. Manzoku natomiast mial mniejsze ceny niz Egmont czy Mucha a zniknela (prawie) calkowicie z rynku. Myslicie, ze to byl wynik zbyt duzych nakladow, problemow rozliczeniow-dystrybucyjnych? Moze to naiwne pytanie, ale nie potrafie sobie na nie odpowiedziec.

sprawdz komentarze w temacie Manzoku na Polterze  :wink:   (sorry, chwilowo nie moge zlinkowac)
 
Uważasz że hachette dokłada do interesu WKKM?

uwazam, ze dziala w systemie kopmletnie nieprzekladalnym na normalne wydawnictwo komiksowe
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 12:01:57 pm wysłana przez turucorp »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #978 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:00:44 pm »
Moze troche odbiegne od tematu, ale ciekawia mnie przyczyny upadku Manzoku. Weszli chyba na rynek mniej wiecej w tym samym czasie co Mucha. Mucha od poczatku miala dosc wysokie ceny, ktore rosly wraz czasem i twardoscia okladki. Manzoku natomiast mial mniejsze ceny niz Egmont czy Mucha a zniknela (prawie) calkowicie z rynku. Myslicie, ze to byl wynik zbyt duzych nakladow, problemow rozliczeniow-dystrybucyjnych? Moze to naiwne pytanie, ale nie potrafie sobie na nie odpowiedziec.


Sporo firm w Polsce zamyka się nie dlatego, że przynoszą straty tylko po prostu, że przynoszą za małe zyski żeby dalej "tracić czas" na taką działalność.
Ale nie wiem jak było z takim manzoku, fajne wydawnictwo w sumie było z tego co teraz widze.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #979 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:02:01 pm »
sprawdz komentarze w temacie Mazoku na Polterze  :wink:   (sorry, chwilowo nie moge zlinkowac)
Dzieki. Poszukam.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #980 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:05:14 pm »
kupujesz komiksy pojedynczo?  :oops:
wez policz ile wydales na komiksy w ciagu ostatnich np. 3-4 miesiecy, odkladaj do sloika zamiast kupowac co miesiac, po 4 miesiacach wez ze sloika i kup ze znizka i darmowa wysylka z ksiegarni komiksowej  :neutral:
serio na to nie wpadles?  :shock: 
 

wpadłem, ale nie jestem w stanie czekać 3/4 miesiący z zakupem, nieprzypadkowo napisałem o tym, że czytelnicy nie chcieliby czekać dwóch lat na obniżkę ceny komiksu :wink: Chce mieć od razu to co sobie wymarze, w dużej mierze kupuje też pod wpływem impulsu.
 
Powiem Ci ostatni przykład z wyprzedaży Merlina. Kupiłem w czwartek trzy sztuki, a w sobote kolejne trzy. Gdyby nie to, że jest darmowa wysyłka - bez względu na koszt zamówienia - to bym musiał z drugiego zamówienia już zrezygnować. Komiksy kosztowały bowiem 40zł, a przesyłka (ewentualnie) 15zl.
 
I w sumie taka niecierpliwość jest głównym powodem, że nie mam darmowej wysyłki przy zakupach w sklepach internetowych  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 12:09:54 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #981 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:11:07 pm »
wpadłem, ale nie jestem w stanie czekać 3/4 miesiący z zakupem, nieprzypadkowo napisałem o tym, że czytelnicy nie chcieliby czekać dwóch lat na obniżkę ceny komiksu :wink: Chce mieć od razu to co sobie wymarze, w dużej mierze kupuje też pod wpływem impulsu.

ciekawe, ze dokladnie tego sie spodziewalem  :roll:
wybrales sobie drogie hobby i niestety masz problem z gospodarowaniem kasa, wybacz, ale nie jestem w stanie, w takiej sytuacji, udzielic ci zadnej konstruktywnej rady  :???:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #982 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:17:38 pm »
ciekawe, ze dokladnie tego sie spodziewalem  :roll:
wybrales sobie drogie hobby i niestety masz problem z gospodarowaniem kasa, wybacz, ale nie jestem w stanie, w takiej sytuacji, udzielic ci zadnej konstruktywnej rady  :???: ??:

Wiesz coś w tym jest, ale najgorsze jest to, że to nie jest jedyne. Staram się też kupować książki regularnie, które też nie sa tanie, a do tego jeszcze kilka innych spraw.
 
Dzięki Turucorp, w sumie nie spodziewałem się żadnej rady, bo jakoś sobie radzę. Żałuję tylko, że Incal się zawinął z Łodzi...tak miałem sklep pod ręką, do tego fajne promocje i dostęp do starszych pozycji "z parapetu".
 
Swoją drogą to chyba nic złego nie ma w tego typu zakupach? ;)
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #983 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:18:20 pm »

wpadłem, ale nie jestem w stanie czekać 3/4 miesiący z zakupem, nieprzypadkowo napisałem o tym, że czytelnicy nie chcieliby czekać dwóch lat na obniżkę ceny komiksu :wink: Chce mieć od razu to co sobie wymarze, w dużej mierze kupuje też pod wpływem impulsu.
 
Powiem Ci ostatni przykład z wyprzedaży Merlina. Kupiłem w czwartek trzy sztuki, a w sobote kolejne trzy. Gdyby nie to, że jest darmowa wysyłka - bez względu na koszt zamówienia - to bym musiał z drugiego zamówienia już zrezygnować. Komiksy kosztowały bowiem 40zł, a przesyłka (ewentualnie) 15zl.
 
I w sumie taka niecierpliwość jest głównym powodem, że nie mam darmowej wysyłki przy zakupach w sklepach internetowych  :smile:


No i dobrze, ma to swoje zalety. Więcej funu za sam koszt przesyłki a i komiksy czytasz dokładniej.
A ja marzec czy kwiecień dostawałem paczke z 30 komiksami i musiałem sprawdzać czy to wszystkie jakie zamówiłem bo nie pamiętałem co brałem.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #984 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:21:18 pm »

No i dobrze, ma to swoje zalety. Więcej funu za sam koszt przesyłki a i komiksy czytasz dokładniej.
A ja marzec czy kwiecień dostawałem paczke z 30 komiksami i musiałem sprawdzać czy to wszystkie jakie zamówiłem bo nie pamiętałem co brałem.

dokładnie. Jak jest za dużo do przeczytania za jednym razem to też źle, bo wtedy się czyta "po łebkach", a to nic dobrego. Nie ma czasu i miejsca na delektowanie się komiksem :) Dlatego ja sobie sam narzuciłem rygor, że czytam jeden komiks, po czym go opisuje i dopiero później biore się za następny. Dzięki temu nie "połykam" kilku zeszytów dziennie, ale skupiam się na tym jednym, po czym dzień lub kilka dni przerwy (aż do opisania) i dopiero zaczynam kolejny  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #985 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:32:10 pm »

dokładnie. Jak jest za dużo do przeczytania za jednym razem to też źle, bo wtedy się czyta "po łebkach", a to nic dobrego. Nie ma czasu i miejsca na delektowanie się komiksem :smile: 


Im mniej się ma tym bardziej się każdą posiadaną rzecz docenia. A jak już coś posiadamy to prawie nigdy nie ma to tego samego uroku jaki miało gdy tego nie mieliśmy.
Co do delektowania się. Pamiętam jak na przełomie wieków przechodziłem gry "na 100%" , eksplorowałem całą mape, dodatkowe zadania etc. A teraz ? Prawie, że speedrun :D
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Death

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #986 dnia: Czerwiec 02, 2013, 01:27:33 pm »
Zgadzam się. Nie ma już tego delektowania się komiksem, tak jak kiedyś. Komiksów ukazuje się ostatnio tyle, że nawet jak wybieram tylko to, co absolutnie muszę mieć, przychodzi paczka z kilkoma komiksami i czytam je zdecydowanie za szybko, bo czekają inne. "Next, next, next..."
W czasach liceum miałem kartę -20% do pewnej księgarni, brałem zawsze jeden komiks, dokładnie ten, na którego miałem ochotę w danym momencie i delektowałem się powoli historią i rysunkiem. Nierzadko kupowałem po jednym komiksie kilka dni z rzędu. Teraz już nie ma tych kart w księgarni, więc kupuję większą ilość w sklepie internetowym, bo wiadomo za wysyłkę płacę wtedy raz. I oczywiście zanim przychodzi ten komiks, na którego miałem - przepraszam, nie potrafię tego inaczej nazwać - chcicę w czwartek, w poniedziałek już mam na inny. Fajnie jest wejść do sklepu i kupić w tym właśnie momencie to, na co ma się ochotę właśnie teraz. Niestety mam kalkulator w głowie i nie jestem w tanie przemóc tego - sorry za wyrażenie, ale tak się mówi - żydostwa. Muszę mieć zniżkę co najmniej -20%, bo jak nie, to jestem na siebie zły, że tyle wydaję na swoje hobby.

2002 rok:
"- Co pan tam ma? Hellboy...29,90 zł. Poproszę kartę stałego klienta. Czyli 29,90 zł minus dwadzieścia procent. Poproszę 24 zł".  :smile: 

4 dni z rzędu w księgarni i stówka od babci poszła.
Kiedyś to były czasy. :wink:

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #987 dnia: Czerwiec 02, 2013, 09:59:55 pm »
Dzieki. Poszukam.
ups, sorry, jednak na Aleji ;)
oczywiscie lacznie z komentarzami

http://www.alejakomiksu.com/nowosci/18812/Koziorozec-od/

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #988 dnia: Czerwiec 03, 2013, 06:00:38 am »
ups, sorry, jednak na Aleji :wink:
oczywiscie lacznie z komentarzami

http://www.alejakomiksu.com/nowosci/18812/Koziorozec-od/
Dzieki serdeczne! Szukalem na polterze na forum, ale tam prawie nic nie ma :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #989 dnia: Czerwiec 04, 2013, 04:07:51 pm »
Jako osoba pracująca w wydawnictwie i mająca te dane. I przy nakładzie tak niskim jak 500 sztuk rynek wtórny praktycznie jest nie istniejącym problemem (pomijając to, że rynek wtórny jest w ogóle marginalnym problemem, jeśli się chce go odbierać jako problem. Bo tak samo trzebaby było odbierać biblioteki, w końcu psują rynek, skoro można POŻYCZYĆ a nie kupić).  Dzieje się tak z różnych powodów. Po pierwsze nakład 500 sztuk to nakład niszowy albo bardzo eksluzywny. Nakład niszowy z założenia ma mały zasięg i zbyt, a jak całość zejdzie- to co mnie obchodzi, że ktoś gdzieś kupuje książkę w antykwariacie, moje wydawnictwo odbębniło swoje. Jeśli nie zejdzie, to często samo wydawnictwo obniża ceny- po co kupować używane w antykwariacie, skoro mogę nowe z dużym rabatem. Jeśli jest to wydanie eksluzywne, to szczerze mówiąc mało kto się zbywa takiego, a nawet jeśli, to wchodzimy w rynek spekulacyjny - ile ktoś jest w stanie zapłacić za egzemplarz versus ile jest ten egzamplarz anprawdę wart. Wydawnistwu żal tyłek ściska, że nie ma jeszcze 10 egzemplarzy, żeby puścić na rynek po cichu, ale mówi się trudno. W odpowiednich kręgach i tak się mówi o naszym tytule i się szuka naszego wydawnictwa poprzez ten tytuł.


Problem z rynkiem "wtórnym" zaczyna się dopiero, kiedy mówimy o hurtowym paserstwie, o nadymaniu bańki spekulacyjnej (patrz załamanie rynku komiksów w Stanach w latach 90tych, do czego doprowadzili sami wydawcy). Oczywiście, że wolałabym, żeby ktoś kupił ode mnie nówkę, ale mówienie, że rynek antykwarialny psuje rynek książek/ komiksów jest bzdurą. Jest przedłużeniem tego rynku. To tak jakbyś powiedział, że ciuchlandy psują rynek sieciówkom ciuchowym.

 

anything