Autor Wątek: Fantastyczna Czwórka  (Przeczytany 28881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chmiel

Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:36:18 am »
Garf - mam pytanie: czy jest w którymś z zeszytów spółi W/W dwu(?)planszowa składanka scen/kadrów, w których Johnny i Ben robią sobie nawzajem dowcipy? Wydaje mi się, że ten myk pochodzi z runu Waida/Wieringo i otwiera któryś z zeszytów. Widziałem to kiedyś przed laty, ale potem nie byłem w stanie odnaleźć zeszytu z którego pochodził.

fragsel

  • Gość
Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:01:07 am »
a to nie było Johnny/Spider-Man?
bo jest takie w The Amazing Spider-Man # 657

Offline 8azyliszek

Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:14:48 am »
Były nawet całe annuale Spider-Man i Human Torch. Jeden taki mam z lat 60-tych w tym pokecie. W TM-Semicu też była taka historia. Oni się lubili.

Offline koziorozec1979

Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:21:33 am »
Nie pamietam dokladnie bo czytalem to gdy tylko wyszlo PL a teraz tych komiksow juz nie mam abu sprawdzic ale jestem przekonany ze motyw wzajemnych psikusow czynionych przez Johnnego i Bena Grimma rozpoczynal ktorys z zeszytow zawartych w ktoryms z tych dwoch tomow wydanych w ramach WKKM.

Offline laf

Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 25, 2016, 01:05:48 pm »
Nie pamietam dokladnie bo czytalem to gdy tylko wyszlo PL a teraz tych komiksow juz nie mam abu sprawdzic ale jestem przekonany ze motyw wzajemnych psikusow czynionych przez Johnnego i Bena Grimma rozpoczynal ktorys z zeszytow zawartych w ktoryms z tych dwoch tomow wydanych w ramach WKKM.
W tomie 37 FF: Niepojęte.
Spoiler: pokaż
Była scena z kilkoma żartami Johnny'ego, który został księgowym FF i starał się wymigać od wypłacenia kasy Benowi, za co Ben napełnił wielki balon wodą i spuścił go na Johnny'ego.

Offline Garf

Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 25, 2016, 06:28:31 pm »
Garfie, nawet nie wiesz jak mnie cieszy pozytywna opinia tu o runie Waida i Weringo w FF. Och, bardzo.

Ten run był dla mnie kiedyś idealnym sposobem utrzymania w ryzach mojej jazdy na bardziej "złe" komiksy (tkwiłem wtedy w ustawicznej fascynacji np. Stray Bullets). Ech, good times.

Dzięki. Właśnie taka równowaga to fajna sprawa - na przykład chociaż "przemoc dla przemocy" w stylu Deadpoola czy Punishera to raczej nie moja bajka, to uwielbienie dla "FF" Waida nie przeszkadza mi relaksować się przy "Trybunale Sów" czy bić pokłony przed "Odrodzonym" albo "Rokiem pierwszym" :smile:

Garf - mam pytanie: czy jest w którymś z zeszytów spółi W/W dwu(?)planszowa składanka scen/kadrów, w których Johnny i Ben robią sobie nawzajem dowcipy? Wydaje mi się, że ten myk pochodzi z runu Waida/Wieringo i otwiera któryś z zeszytów. Widziałem to kiedyś przed laty, ale potem nie byłem w stanie odnaleźć zeszytu z którego pochodził.

Przejrzałem dla pewności jeszcze raz albumy i wychodzi mi, że choć wątek Thingowo-Torchowych dowcipów był u Waida mocno zaznaczony, to jedyną scena, która podpasowuje do tego opisu, jest właśnie ta, o której mówią koziorozec1979 i laf - początek zeszytu 68 (tu w przykładowych planszach). Przy tym składanka, o której mówi fragsel, znacznie lepiej pasuje do Twojego opisu:



A skoro już mówimy o żartach Thinga i Torcha, to nie można nie wspomnieć o "Marvel Fanfare" #15 Windsor-Smitha :smile:

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline chmiel

Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:59:21 am »
Panowie, wielkie dzięki za info. Pozdrawiam

Offline koziorozec1979

Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 27, 2016, 10:38:13 pm »
Fajnie Garf ze zapodales to cudo z Johnnym i Spideyem :D 
Spider jak Dredd nigdy nie odslania twarzy  :D

Offline Itachi

Odp: Fantastyczna Czwórka
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 09, 2017, 12:02:00 am »
Fantastyczna Czwórka 1234

Już sam nie pamiętam kiedy kupiłem ten komiks. Leżał w szafie i leżał, aż w końcu przy okazji porządków postanowiłem go odkurzyć i się z nim zapoznać. Moje odczucia? W większości pozytywne. Autorzy starali się ukazać F4 w kryzysie rozumianym na szeroką skalę w relacjach między członkami grupy. Plan Dooma miał szansę powodzenia, jednak miałem wrażenie, że sporej skali opierał się na naiwności herosów Marvela. Dodając do tego dziwne zachowanie Reeda odniosłem poczucie lekko naciąganego scenariusza. Co jak co, ale mając wokół siebie tyle bajerów i różnego rodzaju przyrządów mógł ostrzec pozostałych członków grupy, zamiast zamykać się w swoim "więzieniu" i narażać pozostałych członków na niebezpieczeństwo. Irracjonalne zachowanie jak na standardy tej postaci. Ale żeby nie było, jakimś znawcą Fantastycznej Czwórki nie jestem, zdaję sobie sprawę że Mister Fantastic posiada specyficzny charakter.

Moja ocena 6,5/10
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 01:15:07 am wysłana przez Itachi »