Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 217701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #270 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:40:58 pm »
@UP
No właśnie, też miałem o tym wspomnieć. w tym komiksie jest trochę krwi i przemocy ale nic takiego, co by zasługiwało na +18. Do obscenicznego kostiumu Catwoman każdy już się przyzwyczaił. :)

Offline Garf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #271 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:49:18 pm »
Ciekawe dlaczego Egmont na wszystkich komiksach z NDC daje znaczek "tylko dla dorosłych"?

Ten znaczek nie jest ograniczony tylko do NDC. Pojawia się też np. na DC Deluxe i chyba był na "All-Star Batman...". Moim zdaniem to rodzaj zabezpieczenia przed rodzicami, którzy myślą, że jak coś jest komiksem, to z definicji jest dla małych dzieci, i kupiliby 5-letniemu syneczkowi taką "Śmierć rodziny" z psychopatą ze zdartą twarzą, a potem jeszcze mieliby pretensje do wydawnictwa.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline radef

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #272 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:55:06 pm »
Ciekawe dlaczego Egmont na wszystkich komiksach z NDC daje znaczek "tylko dla dorosłych"?
Na Supermanie go nie było. Na pierwszych dwóch ligach też.
Ogólnie chodzi o to, że Egmont woli się na wszelki wypadek zabezpieczyć, gdyby jakaś "superniania" chciała przeglądnąć każdą stronę ich komiksów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #273 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:55:57 pm »
Ciekawe ile oryginalnych zeszytów będzie liczyć egmontowe wydanie "Trójki" i które to będą? Bo popatrzyłem na Amazona i tam ten TPB jest złożony z zeszytów Justice League 18-23.  Ale #18-20 właśnie wyszły w naszym wydaniu Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości. Czyli co? Egmont dołoży jeszcze jakieś Shazamy i zeszyty JL po nr 23?

Offline amsterdream

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #274 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:00:58 pm »
Na Śmierci rodziny znaczek jak najbardziej adekwatny, ale na Shazamie! zupełnie niepotrzebny. Nie ma tam żadnych treści, które nie powinny trafić w ręce nastolatków.

Ciekawe ile oryginalnych zeszytów będzie liczyć egmontowe wydanie "Trójki" i które to będą? Bo popatrzyłem na Amazona i tam ten TPB jest złożony z zeszytów Justice League 18-23.  Ale #18-20 właśnie wyszły w naszym wydaniu Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości. Czyli co? Egmont dołoży jeszcze jakieś Shazamy i zeszyty JL po nr 23?
Nic nie dołoży a część wytnie :biggrin:

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #275 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:04:20 pm »
Ciekawe ile oryginalnych zeszytów będzie liczyć egmontowe wydanie "Trójki" i które to będą? Bo popatrzyłem na Amazona i tam ten TPB jest złożony z zeszytów Justice League 18-23.  Ale #18-20 właśnie wyszły w naszym wydaniu Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości. Czyli co? Egmont dołoży jeszcze jakieś Shazamy i zeszyty JL po nr 23?

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37220.msg1315041.html#msg1315041
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #276 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:10:30 pm »
@UP
Super, dzięki za info. Czyli dostaniemy jeszcze trochę Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości i Justice League Dark.

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #277 dnia: Wrzesień 15, 2015, 06:26:35 pm »
SHAZAM! - bardzo przyjemna lektura i znakomite wprowadzenie postaci Shazama. Rysunki Franka jak zwykle świetne. Mam nadzieję, że w przyszłym roku dostaniemy Batman: Earth One vol.2 tego samego duetu.

Zacząłem również czytać JLA i wrażenia jak na razie bardzo pozytywne, mam nadzieję że poziom utrzyma się do samego końca. :)

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #278 dnia: Wrzesień 28, 2015, 01:35:07 pm »
Jeśli Egmonu utrzyma w przyszłym roku 2 tomy Nowe DC Comics na miesiąc to poza kontynuacjami:

01.Batman - Mroczny Rycerz 04 - Ostatni
02.Amerykańska Liga Sprawiedliwości 02 - Ostatni
03.Batman 07
04.Batman 08
05.DC - Batman 05
06.DC - Batman 06
07.Wonder Woman 05
08.Wonder Woman 06
09.JL - 05
10.JL - 06
11.All-Star Western 04
12.All-Star Western 05

(Jeśli nie wyda czegoś częściej) to zostaje 12 pozycji czyli ze 4/6 nowych serii musi wystartować
co obstawiacie?

moje typy:

Batman - Eternal
Swamp Thing (+ restart Alan Moore Swamp Thing  :biggrin: )
Suicide Squad
Batman & Robin
Flash
Green Arrow (od początku albo run Lemire)

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #279 dnia: Wrzesień 28, 2015, 01:53:17 pm »
Jeśli Egmonu utrzyma w przyszłym roku 2 tomy Nowe DC Comics na miesiąc to poza kontynuacjami:

(Jeśli nie wyda czegoś częściej) to zostaje 12 pozycji czyli ze 4/6 nowych serii musi wystartować
co obstawiacie?

Czy nie przemawia przez Ciebie zbytni optymizm? Jakoś nie chce mi się wierzyć w aż 24 tomy Nowego DC Comics. Wiem, że teraz ostatni kwartał miały być po 2 tomy na miesiąc, ale nie traktowałbym tego, jako zapowiedź, że w przyszłym roku co miesiąc będą po dwa. Może tak jak w tym roku, w kilku miesiącach trafi się po 2 tomy...

moje typy:

Batman - Eternal
Swamp Thing (+ restart Alan Moore Swamp Thing  :biggrin: )
Suicide Squad
Batman & Robin
Flash
Green Arrow (od początku albo run Lemire)

Zgadzam się z Twoimi typami. Na pewno jakiś Batman będzie w miejsce zakończonego Mrocznego Rycerza - wolałbym Batman & Robin z tych dwóch. Flash i Green Arrow (run Lemire) bardzo bym chciał, no i są seriale, dzięki którym ci bohaterowie są już znani. Suicide Squad bym nie chciał, ale ze względu na film, obawiam się, że mogą nas tym uraczyć. Chyba, że się mylę myśląc, że ta seria jest słaba? A Swamp Thing? W końcu to Snyder od Batmana i Amerykańskiego Wampira! Czemu by nie dać szansy kolejnej jego serii? I może faktycznie tą drogą doczekalibyśmy się Swamp Thing Moora. Dorzuciłbym do tego, jeszcze Green Lantern i Aquaman, ale te są raczej mało prawdopodobne...

Offline amsterdream

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #280 dnia: Wrzesień 28, 2015, 01:59:22 pm »
All-Star Western - ktoś to w ogóle kupuje? :wink:

Niestety obawiam się, że Egmont w 2016 wyda Batman/Superman i Batman Eternal. Obie serie zbierają słabe recenzje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2015, 02:25:41 pm wysłana przez amsterdream »

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #281 dnia: Wrzesień 28, 2015, 02:04:37 pm »
@UP
O to to to. Kto kupił All Star Western?

24 to może będzie liczba wszystkich DC (N52 i De Luxe) jakie wyda Egmont w 2016. Musi być też miejsce na Marvel NOW i resztę.
A w tym roku wyszło ile tych DC od Egmontu?

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 28, 2015, 02:11:44 pm »
A w tym roku wyszło ile tych DC od Egmontu?

New 52 zapowiedziane było 16 tomów i jeśli w grudniu będzie WW 4 i Superman Unchained, to te 16 będzie. W DC Deluxe 10 tomów, ale seria startowała dopiero od kwietnia. No i jeszcze Luthor. Razem 27 komiksów. W przyszłym roku pewnie będzie podobnie, z 16 New 52 i z 12 DC Deluxe.

Offline amsterdream

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 28, 2015, 02:17:51 pm »
Zgadzam się z Twoimi typami. Na pewno jakiś Batman będzie w miejsce zakończonego Mrocznego Rycerza - wolałbym Batman & Robin z tych dwóch. Flash i Green Arrow (run Lemire) bardzo bym chciał, no i są seriale, dzięki którym ci bohaterowie są już znani. Suicide Squad bym nie chciał, ale ze względu na film, obawiam się, że mogą nas tym uraczyć. Chyba, że się mylę myśląc, że ta seria jest słaba? A Swamp Thing? W końcu to Snyder od Batmana i Amerykańskiego Wampira! Czemu by nie dać szansy kolejnej jego serii? I może faktycznie tą drogą doczekalibyśmy się Swamp Thing Moora. Dorzuciłbym do tego, jeszcze Green Lantern i Aquaman, ale te są raczej mało prawdopodobne...

Na Green Lantern i Batman & Robin według mnie nie ma żadnych szans, one mają powiązania z runami ciągnącymi się od lat. Kołodziejczak już kilka razy mówił, że tego nie wyda. Na Swamp Thinga też według mnie szanse są bliskie zeru.

@UP
O to to to. Kto kupił All Star Western?

Ja kupiłem pierwszy tom. Do dzisiaj mam niestrawności po lekturze.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 28, 2015, 02:17:57 pm »
Chyba było mówione (ale gdzie?) że cały czas 2 tomy Nowe DC na miesiąc.
A w weekend może już będziemy wszystko wiedzieć  :smile:

 

anything