Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 217698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 28, 2015, 02:26:17 pm »
Na Swamp Thinga też według mnie szanse są bliskie zeru.

No ale to zawsze Snyder, ceniony u nas scenarzysta. Poza tym jego run Swamp Thing, to raptem 3 tomy - skoro dało radę wśród tych wszystkich superbohaterskich serii wydać u nas All Star Western (wiem, wiem, Gotham, a poza tym Tomasz Kołodziejczak uwielbia Hexa), to czemu nie...

Ja kupiłem pierwszy tom. Do dzisiaj mam niestrawności po lekturze.

Ja też. I postanowiłem po pierwszym nie skreślać serii, ale to był błąd.

Offline brzon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 28, 2015, 02:49:06 pm »
moje typy:

Batman - Eternal
Swamp Thing (+ restart Alan Moore Swamp Thing  :biggrin: )
Suicide Squad
Batman & Robin
Flash
Green Arrow (od początku albo run Lemire)
Myslę, że z N52 będzie w 2016 r. nie więcej niż 16 tomów (tak jak w tym roku). Chociaż Egmont może skorzysta z okazji i wyda więcej tomów z okazji premiery filmów.


Co będzie?
1. Batman t. 7
2. Batman DC t. 5
3. Batman DK t. 4
4  Wonder Woman t. 5 i 6
5. ALS t. 2
6. LS t. 5 i 6
7. no i All Star Western t. 4 i może 5 (ehhh niestety, w sumie w t. 3 to zapowiedzili na ostatniej stronie).


no to mamy 8-10 tomów, reszta to nowości.


Twoje typy są ciekawe i realne. Ja typuję:


1. Batman Eternal - 3 grube tomy (może w dobrej cenie), ale celują w Snydera a on jest autorem ogólnej struktury fabuły (nazwisko na okładce jest :smile: ) Ja czytałem tylko 1 tom, podobał mi się. Plusem komiksu jest przedstawienie szerokiego spektrum postaci funkcjanujących w Gotham, minusem częsta zmiana rysowników i ogólne dziury fabularne. Ale czyta się lepiej niż Dark Knight i Detective Comics (podkreslam - 1 tom); Przez Eternala wydadzą tylko 7 tom oryginalnej serii w 2016 (który dzieje się po akcji z Eternal).
2. Batman & Superman - idealnie pasuje do premiery filmu, recencje różne, ale skoro wydają takiego potworka jak All Star Western to znaczy że wszystko jest możliwe  :biggrin:
3. Green Arrow Lemire - oryginalne tomy 4-6. Skoro Egmont chwali się, że chce wydawać najlepsze serie z N52, to lepszej okazji nie ma.
4. Flash - run Manapula i Buccellato, tym bardziej, że będą także autorami Detective Comicsa tom 6 i 7, postać znana z serialu, już niedługo w filmowej LS, dlaczego nie? Ale tytuł ten jest moim zdaniem najmniej prawdopodobny ze wszystkich nowości.
5. Suicide Squad - może zaczną od serii New Suicide Squad, bo chyba (podkreślę jeszcze raz - chyba) jest ciekawsza od tej oryginalnej z 2011, będzie film to wszystko się wyjaśni, chociaż moze dopiero w 2017 r.
6. Superman - ale zrestartowany od tomu Man of Tommorrow (bez numerka), rysowany przez Romitę Jr i pisany przez Johnsa, jak dla mnie pewniak, ale może także spadnie na 2017 r.


No i na razie tyle. Niestety na Swamp Thinga (mimo że Snyder) i Batman i Robin (jakby mieli wydać, to już by wydali - 7 tomów) nie ma szans. Ciekawe jest dla mnie, jak rozwiążą kwestię zmienionej grafiki wyglądu wydań zbiorczych, ale to niuans. Wszystkiego dowiemy się w sobotę.


No co, pogdybać nie można?  :cool:

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 28, 2015, 02:55:34 pm »
6. Superman - ale zrestartowany od tomu Man of Tommorrow (bez numerka), rysowany przez Romitę Jr i pisany przez Johnsa, jak dla mnie pewniak, ale może także spadnie na 2017 r.

O, brzmi ciekawie, choć WKKM obrzydziła mi Romitę Jr.

Offline Jaxx

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 28, 2015, 03:10:15 pm »
Przyznam się, że kupiłem wszystkie 3 tomy "All Star Western". Jakoś tak sobie postawiłem ambitny cel uzbierania wszystkich New52 wydanych w Polsce (na razie brakuje mi tylko 3 części Supermana). Niestety, ten komiks (jak i wiele, wiele innych...) padł ofiarą mojej chorobliwej przypadłości - kompletnego braku czasu na czytanie. Nie mogę znaleźć nawet 5 minut, żeby coś przeczytać. Nie mogę się więc wypowiedzieć o jakości tego komiksu. Liczyłem chociaż na fajne czytadło, a tu mnie chłopaki załamujecie.

W tej chwili praktycznie New52 kupuję "na kredyt" - tzn. prawie całość stoi na półce, ale ani jeden nie przeczytany. A ja jak głupi żyję nadzieją, że kiedyś nadejdzie dzień, że będę mógł po nie sięgnąć i przeczytać...

Offline waszaklasa

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 28, 2015, 03:15:05 pm »
Cicho liczę na The Multiversity.Kołodziejczyk,kiedyś wspominał,że lubią historie zamknięte w jednym tomie wiec jest szans. :biggrin:

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 28, 2015, 05:32:48 pm »
Cytuj
Na Green Lantern i Batman & Robin według mnie nie ma żadnych szans, one mają powiązania z runami ciągnącymi się od lat.

Batman and Robin można śmiało czytać od New 52 nie znając tego, co działo się wcześniej.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Sokratesik

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 28, 2015, 06:31:18 pm »
All-Star Western - ktoś to w ogóle kupuje? :wink:

Niestety obawiam się, że Egmont w 2016 wyda Batman/Superman i Batman Eternal. Obie serie zbierają słabe recenzje.
Nie, nikt, a wydawca lubi straty, dlatego serię kontynuuje  :wink:
Co do recenzji... Naprawdę w dzisiejszym świecie ludzie muszą być pokierowani - co mają przeczytać, obejrzeć, usłyszeć, w co uwierzyć, co idealizować..., a czego mają nie tykać? Naprawdę jest tak źle z człowieczeństwem? Pozostał tylko matrix...?  :cry:

Offline amsterdream

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #292 dnia: Wrzesień 28, 2015, 06:59:56 pm »
Ja akurat jestem osobą która w ogóle nie sugeruje się recenzjami tylko własnym gustem. Ale jak jakiś komiks w 8 na 10 recenzjach jest mieszany z błotem to jest duża szansa, że jest po prostu słaby. Pamiętam, że All-Star Western był jednym z takich komiksów, ale jak Egmont go zapowiedział to pojawiły się głosy, że może nie jest tak źle, dajmy mu szansę itp. Rzeczywistość okazała się taka, że po jego wydaniu nie widziałem jeszcze pozytywnej opinii na jego temat.

Offline Motyl

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 28, 2015, 07:13:08 pm »
Rzeczywistość okazała się taka, że po jego wydaniu nie widziałem jeszcze pozytywnej opinii na jego temat.

1. http://artpapier.com/index.php?page=artykul&wydanie=211&artykul=4602
2. http://czasnakomiks.pl/index.php/all-star-western/

Offline Antari

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 28, 2015, 07:29:31 pm »
@amsterdream bardziej wydaje mi się, że dopasowujesz argument to sytuacji.

Nie spodobał ci się "All Star...", więc napisałeś o nieprzychylnych opiniach na poparcie swoich obaw. Gdyby była odwrotna sytuacja czyli przychylne opinie, a tobie by się nie spodobał, to napisałbyś po prostu, że jest słaby. Znany to w sumie mechanizm.

Też chętnie bym zobaczył Multiversity ale to chyba dopiero pod koniec 2016. Choć szanse pewnie marne.

Offline Sokratesik

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 29, 2015, 07:16:09 am »
1. http://artpapier.com/index.php?page=artykul&wydanie=211&artykul=4602
2. http://czasnakomiks.pl/index.php/all-star-western/
Takie wypowiedzi lubię. Bez nawet jednej litery powiedzieć wszystko  :smile: - szacuneczek
Co od recenzji - mam podobne odczucia - na pewno nie jest to wybitny komiks, ale bardzo ciekawe urozmaicenie (bez trykotowe) produktu przemysłu rozrywkowego pod nazwą New 52. Mnie wciągnęło.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 29, 2015, 07:55:48 am »
(bez trykotowe)


Może mi ktoś sensownie wytłumaczyć pełne znaczenie tego słowa ? Trykotowy ( trykociarski ) komiks to komiks superhero ? Czyli, że Jonah Hex nie jest superhero ? A jeżeli nie jest to zależy to od tego jak bardzo ( mało ) jest utalentowany ?


Czy to odnosi się tylko do noszonego stroju przez bohatera komiksu ? A jeżeli nie nosi kostiumu a posiada inne zdolności albo mutacje ?


Które z poniższych komiksów zaliczylibyście do tej grupy :




Kick-Ass, Y Last Man, Swamp Thing, Scalped, Witchblade, Saga, Walking Dead ? East of West ?


Moim zdaniem wszystkie dlatego to debilne słowo powinno zniknąć raz na dobre.




Offline misiokles

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 29, 2015, 08:14:41 am »
Tak, słowo "trykociarskie" odnosi się do strojów noszonych przez bohaterów. W 99,9% wypadków bohaterowie komiksu noszący trykoty są równocześnie amerykańskim super-hero. Moim zdaniem dobrze to słowo nakierowuje na odpowiedni gatunek. Wymienione przez ciebie tytuły nie są trykociarskie. Kick-Ass bawi się konwencją i kilkukrotnie przekracza granice nie/trykociarstwa, ale wyjątki od reguły to żaden powód, by negować regułę.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 29, 2015, 08:30:33 am »
Tak, słowo "trykociarskie" odnosi się do strojów noszonych przez bohaterów.

Przecież w każdym komiksie bohater ma na sobie jakiś strój 



W 99,9% wypadków bohaterowie komiksu noszący trykoty są równocześnie amerykańskim super-hero.

Bo amerykańskich komiksów jest najwięcej ? 

Moim zdaniem dobrze to słowo nakierowuje na odpowiedni gatunek. Wymienione przez ciebie tytuły nie są trykociarskie.

Nie są ? Przecież są kostiumy, leje się w nich krew, i są AMERYKAŃSKIE






Mam dziwne wrażenie, że dla was komiksy o znanych ikonach pop kultury to komiksy trykociarskie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2015, 08:34:48 am wysłana przez Gr8responsibility »

Offline misiokles

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 29, 2015, 08:42:50 am »
Przecież w każdym komiksie bohater ma na sobie jakiś strój 
Ale nie każdy strój to trykot (fabric).

Cytuj
Bo amerykańskich komiksów jest najwięcej ?

Dokładnie tak. Trykociarskie super-hero jest amerykańskim wynalazkiem i to określenie dotyczy duuużego segmentu amerykańskiego komiksu.

Cytuj

 
Nie są ? Przecież są kostiumy, leje się w nich krew, i są AMERYKAŃSKIE
Ale nie noszą trykotów. Jak napisałem wcześniej - określenie trykociarskie do tyczy SPECYFICZNEGO stroju noszonego przez postaci.

Cytuj
Mam dziwne wrażenie, że dla was komiksy o znanych ikonach pop kultury to komiksy trykociarskie.

To oczywiste, skoro komiksy trykociarskie stanowią 80% amerykańskiej oferty komiksowej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2015, 08:48:57 am wysłana przez misiokles »

 

anything