Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 215895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 16, 2016, 11:51:25 am »
Przecież zapach farby drukarskiej przy otwieraniu nowego komiksu jest cudowny

Dokładnie. Miałem to samo pisać. Uwielbiam ten zapach ;)

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 16, 2016, 11:55:10 am »
Hehe moja zona zawsze sie wnerwia i zakazyje mi rozpakowywania paczek w samochodzie. Doslownie nie znosi tego smrodu ,a ja musze czekac az dojedziemy do domu by sie dobrac do kolejnych swierzynek  :p Zrezygnowalem z Wojny w Arkham(kupie sobie za miesiac)na rzecz Skalpu . Paczka z Literackiej juz sie pakuje a z allegro troche sie ociaga: licze ze do konca tyg dojdzie. Miedzyczasie za Gothopie musze sie wziasc bo leży bezczynnie od zakupu  :roll:

Offline misiokles

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 16, 2016, 12:04:21 pm »
Cudowny zapach to jest w Nowej Granicy. Offset jedzie drzewnymi słojami jak miło! Farba na kredzie też nieźle pachnie, to to już jak 'seks w prezerwatywie' :)

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 16, 2016, 12:27:50 pm »
To, że ja uwielbiam zapach świeżych komiksów o poranku już wiecie. Ale Wieczni Bohaterowie naprawdę jadą mocno powyżej tego do czego już się zdołałem przyzwyczaić - jakieś 7 na 10-stopniowej skali. Tak więc ostrzegam.

Szkoda też, że te dwa tie-iny Wiecznego Zła czekały aż 2 miesiące na publikacje po głównej serii - trochę już pozapominałem szczegółów. :) Jakby to wydali wszystko razem w grudniu, to byłby świetny pakiet na święta.
Ogólnie polecam, bo licząc od Shazama mamy 6 komiksów spójnych ze sobą i ładnie się zazębiających. Plus dobre rysunki i przyjemna historia. Dodatkowe szkice są ładniejsze w Bohaterach niż w Arkham.

PS. Przeczytam Gothtopię szybciej od SawiKa. :)

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 16, 2016, 12:47:05 pm »
SawiK oczekuje corki i zajmuje sie dwuletnim synem. Czytanie na goraco nie wchodzi w gre tak jak i kupowanie wszystkiego czego sie chce  :sad: ale w miare mozliwosci na wszystko przyjdzie czas-rodzicielstwo uczy cierpliwosci  8)

Offline Jaxx

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 16, 2016, 12:52:43 pm »

PS. Przeczytam Gothtopię szybciej od SawiKa. :)

A jaka jest przyjemność w czytaniu na wyścigi? To chyba zabija radość z lektury i "wczuwkę" w historię. 

ale w miare mozliwosci na wszystko przyjdzie czas-rodzicielstwo uczy cierpliwosci  8)

Ja żyję tą nadzieją już 4 lata (od narodzin mojej córki) i z każdym dniem wizja siebie czytającego coś w spokoju po pracy oddala się i oddala...

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 16, 2016, 12:59:27 pm »
Jest buźka znaczy że żartuję. Oczywiście że nie chodzi o czytanie na wyścigi. Ale ja 2 tygodnie bym na przeczytanie nie czekał. Przecież to dziecinnie :) proste. Bierzesz dziecko na jedną rękę, komiks w drugą i mu czytasz tą historię. I tak razem macie rozrywkę i spędzacie czas ze sobą. :) Daaaaaaa

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 16, 2016, 01:10:40 pm »
Jaxx nie strasz nie strasz hehe. Synu juz zalapuje jak ma sie obchodzic z moimi lekturami wolalbym nie czekac az tak dlugo lecz zaraz zalicze istny ..powrót do przeszlosci.. :badgrin: :evil: :badgrin: :evil:

Offline VooDoo79

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 16, 2016, 07:06:27 pm »
Przecież zapach farby drukarskiej przy otwieraniu nowego komiksu jest cudowny

A już myślałem że tylko ja taki zboczony jestem z tym wąchaniem :lol:

Offline Sokratesik

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 16, 2016, 08:14:27 pm »
Zastanawiam się co lepsze - czytanie, czy wąchanie...  :biggrin:
No i moja żona też nie cierpi tego zapachu. Zabawne  :lol:

Mikel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 16, 2016, 09:15:51 pm »
Jest buźka znaczy że żartuję. Oczywiście że nie chodzi o czytanie na wyścigi. Ale ja 2 tygodnie bym na przeczytanie nie czekał. Przecież to dziecinnie :) proste. Bierzesz dziecko na jedną rękę, komiks w drugą i mu czytasz tą historię. I tak razem macie rozrywkę i spędzacie czas ze sobą. :) Daaaaaaa
No pewnie
Zobaczymy ja Ty to zrobisz
W szczególności dziecku paru miesięcznym, które wszystko chce złapać lub wsadzić do buzi. Kocham mojego syna, ale komiksy czytam jak już jest w objęciach Morfeusza.
Uwielbiam te Twoje Złote Rady

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 17, 2016, 06:28:48 am »
@UP
"Świetna Rada Wujku." :)

To daj mu do ręki jakąś zabawkę (jakiegoś Deadpoola do gryzienia :) ) by miał zajete ręce i czytaj. Przecież głownie chodzi o kolory i dźwięk twojego głosu. Mieć dziecko i nie czytać mu komiksów, nie dzielić się z nim swoją pasją - dla mnie dziwne trochę.

Mikel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 17, 2016, 07:21:00 am »
hmmm
Wiesz nie pomyślałem, ale idiota ze mnie.
Zapominałeś dodać by jeszcze mu rączki skrępować, by stron nie podarł oraz śliniak by nie poślinił
No pewnie wezmę małego na kolana i poczytam z nim np. Zgubione dziewczęta
Generalnie dla wielu osób jest kolejność dzienna praca, dziecko później jak czasu starczy to pasje
p.s. Mały ma swoje komiksy bo i czytane ma Świnkę Malinkę i Muminki, pozostałe tytuły które posiadam jakoś nie dla jego poziomu rozwoju
P.s.2. ja z miłą chęcią przeczytał bym w ojczystym języku The New 52: Futures End, tak by offtop usunąć  :)
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 08:32:15 am wysłana przez Mikel »

Offline Jaxx

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 17, 2016, 07:42:51 am »
Do w 100% trafnego postu Mikela dodam tylko, że Bazylowi się chyba wydaje, iż wystarczy dziecko na kolanie posadzić i do niego mówić, a będzie siedziało spokojnie półtorej godziny czy też tyle, ile się od niego oczekuje. Oj, potencjalne ojcostwo w przyszłości srogo Cię rozczaruje. Jak dziecko usiedzi 5 minut na miejscu bez kręcenia się, to jest to ogromny sukces... 

Przy starszym jest nieco inaczej - z 15 minut wytrzyma, przy pomyślnych wiatrach :) A i tak to czytanie sprowadza się do tłumaczenia, co się dzieje na kadrach i może ze 2 strony się w tym czasie przeczyta. I tak jak pisze Mikel, takich "Żywych trupów" czy "Fatale" to ja dziecku nie pokażę. Superhero też jeszcze nie - to nie ten wiek.  Później - zapewne tak, ale to dopiero za parę lat. Ale póki co, czytam jej komiksy z wróżkami Disneya czy My Little Pony, więc nasączam tę skorupkę, nasączam...

Tak więc, 8azyliszku, nie masz pojęcia o rodzicielstwie, zatem bardzo proszę - wszystkie te swoje "dziecinnie proste" rady zachowaj dla siebie.

Żeby nie było zupełnego offtopu dodam, że w N52 w Polsce bardzo chętnie ujrzałbym Justice League of Dark. Ale na ten tytuł chyba nie bardzo mamy co liczyć...

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 17, 2016, 09:28:02 pm »

Wieczne zło - Wojna w Arkham to komiks słaby. Akcją napędzającą jest łomot, nawalanka po ryjach i nic więcej. A! I Batman na okładce. Bo wszystko co z Batmanem to dobrze się sprzeda. Zastanawiam się czy "fabuła" tego komiksu wnosi coś więcej do historii w innych tytułach, ale jeśli nie wnosi to radzę wydać kasę na coś innego.
Z ciekawości spojrzałem na oceny tego tytułu przez czytelników (szkoda, że dopiero po zakupie) i średnia ocen w porównaniu do innych tytułów wydanych w PL, a powiązanych z Batmanem jest najniższa (ale zastrzegam, że nie sprawdziłem wszystkich dotychczas wydanych w PL rzeczy).
Z tego co widzę Era Ultrona (nie na temat, bo Marvel, ale jest to jednak ważne spostrzeżenie) również uzyskała tam nieciekawy wynik.
Chyba w wolnej chwili porówna oceny innych tytułów i jeśli moje odczucia co do danego tytułu będą w większości zbieżne z oceną (wysoką lub niską) na goodreads.com to chyba będę się tym sugerował i opuszczał te tytuły słabiej ocenione.
Będzie to podobna zasada jaką miałem przy wyborze filmów, gdzie miałem znajomego, który jak ocenił film na rewelacyjny to dla mnie okazał się totalną kaszaną. (Więc jak pytałem kumpla: co mi polecisz? to zawsze dany tytuł omijałem wielkim łukiem :wink: )


EDIT: widzę, że nie ja mam takie odczucia odnośnie Wiecznego zła - Wojna w Arkham... 
Cytuj
Dziś do sprzedaży trafiły aż 3 pozycje od DC Comics: "Wieczne zło Wojna w Arkham", "Liga Sprawiedliwości. Wieczni bohaterowie, tom 5" i "Catwoman Na tropie Catwoman". Zapraszamy do sklepów, bo na prawdę warto, choć pierwsza pozycja wypada szczerze mówiąc mocno średnio
Źródło.


A obecnie boję się chwycić za Gothtopię... To też zbiera słabe oceny...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 09:38:38 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything