Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 15, 2014, 01:54:40 pm »
Po "The Dark Knight" raczej bym nie płakał, ale "Detective Comics" od "Imperium Pingwina" rozwija się nieźle. Dlatego nie stawiałbym krzyżaka na tym ostatnim tytule.

Offline brzon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 15, 2014, 05:13:51 pm »
Najlepiej byłoby chyba gdyby zamiast Detective Comics i The Dark Knight Egmont wziął się za Eternal i Batman and Robin. Hmm, a może jeszcze tak zrobią? :wink:
Ooo, wreszcie ktoś napisał o Batman Eternal i Batmam & Robin. Ja bardzo bym chciał przede wszystkim, aby uruchomili 4 tytuł z Batkiem - B&R, albo niech dadzą kategoryczne info, że "nie wydadzą" to wtedy sprawię sobie oryginały.Co do Eternal, to wątpię (3 tomy po 450 stron), ale też niech się zdeklarują - jak nie to I tom kupuję w grudniu w EN :biggrin:
The Dark Knight ma tylko 4 tomy więc luka na nowy tytuł z Batmanem i tak się pojawi.

Offline adro

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 15, 2014, 05:18:49 pm »
Mysle, ze po frankfurcie egmont oglosi mnostwo dobrych newsow.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline veritius

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 15, 2014, 06:10:04 pm »
Najlepiej byłoby chyba gdyby zamiast Detective Comics i The Dark Knight Egmont wziął się za Eternal i Batman and Robin. Hmm, a może jeszcze tak zrobią? :wink:

Nie rozumiem za bardzo ostatniego zdania, dlaczego gdyby Egmont dał rozpiskę na 2015 to byś kupował wersje EN?

W tym sensie że nie dublowałbym sobie wydań Egmontu z wersjami EN :wink: , i z góry dokupował oryginały do historii których Egmont nie wyda bo mu się nie opłaca a są związane z bohaterami których wydaje np. JL i Forever Evil.

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:35:15 pm »
Ooo, wreszcie ktoś napisał o Batman Eternal i Batmam & Robin. Ja bardzo bym chciał przede wszystkim, aby uruchomili 4 tytuł z Batkiem - B&R, albo niech dadzą kategoryczne info, że "nie wydadzą" to wtedy sprawię sobie oryginały.Co do Eternal, to wątpię (3 tomy po 450 stron), ale też niech się zdeklarują - jak nie to I tom kupuję w grudniu w EN :biggrin:
The Dark Knight ma tylko 4 tomy więc luka na nowy tytuł z Batmanem i tak się pojawi.

Pierwsza luka pojawi się bardzo szybko, jak skończą Szpona, on z kolei ma dwa tomy. All-Star Western ma chyba też 4. Miejsce na nowe mogą się pojawić dosyć szybko.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline brzon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:40:36 pm »
Pierwsza luka pojawi się bardzo szybko, jak skończą Szpona, on z kolei ma dwa tomy. All-Star Western ma chyba też 4. Miejsce na nowe mogą się pojawić dosyć szybko.
All Star ma 6 tomów, ale Szpon faktycznie szybko powinien zrobić miejsce. Liczę więc na serię Batman i Robin. No i na pojedynczy tom Superman Unchained :biggrin:

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:48:48 pm »
All Star ma 6 tomów, ale Szpon faktycznie szybko powinien zrobić miejsce. Liczę więc na serię Batman i Robin. No i na pojedynczy tom Superman Unchained :biggrin:

Z tym, że kojarzę jakiś wywiad z Panem Kołodziejczakiem gdzie padło stwierdzenie, że puszczą dwa tomy All Star Western na próbę bo ponoć to zamknięta historia, czy też są w jakiś sposób powiązane ze sobą (niech ktoś potwierdzi bo nie mam pojęcia). Jeśli to wygrzebie to podlinkuje.

...ale jeśli dobrze pamiętam to tutaj też się szybko zrobi miejsce (chyba że się sprzeda).

Offline brzon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:53:09 pm »
Z tym, że kojarzę jakiś wywiad z Panem Kołodziejczakiem gdzie padło stwierdzenie, że puszczą dwa tomy All Star Western na próbę bo ponoć to zamknięta historia, czy też są w jakiś sposób powiązane ze sobą (niech ktoś potwierdzi bo nie mam pojęcia). Jeśli to wygrzebie to podlinkuje.

...ale jeśli dobrze pamiętam to tutaj też się szybko zrobi miejsce (chyba że się sprzeda).
Faktycznie tak mówił, że 2 tomy All Star to wydadzą na pewno i zobaczą co dalej. Ale liczę po cichu, że się sprzeda na tyle, aby dociągnąć do 6 tomów. Swoją drogą - run Azzarello w Wonder Woman ma mieć 6 tomów zbiorczych chyba, więc tyle to max wydadzą.

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:57:56 pm »
No chciałbym żeby Wonder Woman pociągnęli do końca... na razie kupuje wszystko (Detective Comics od 3 tomu), ale skreśliłem The Dark Knight i Talona. All-Star Western nie wezmę z kolei na premierę... skusiłbym się, ale rysunki mnie tak odstraszają, że portfel się cały czas broni.

Offline brzon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 15, 2014, 10:02:37 pm »
No chciałbym żeby Wonder Woman pociągnęli do końca... na razie kupuje wszystko (Detective Comics od 3 tomu), ale skreśliłem The Dark Knight i Talona. All-Star Western nie wezmę z kolei na premierę... skusiłbym się, ale rysunki mnie tak odstraszają, że portfel się cały czas broni.
Oj Talona to chyba przedwcześnie skreśliłeś. O 1 tomie słyszałem dużo dobrego (Snyder maczał w tym palce), o drugim mniej, ale myślę, że warto dać szansę.
Ja generalnie biorę wszystko z NEW52, chociaż powiem szczerze prawdziwe emocje wzbudza we mnie jedynie Batman Snydera. Reszta - o wiele mniejsze (chociaż WW dobrze rokuje, a w Batman DC jest lepiej niż było).

Lokus

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 15, 2014, 10:32:48 pm »
Oj Talona to chyba przedwcześnie skreśliłeś. O 1 tomie słyszałem dużo dobrego (Snyder maczał w tym palce), o drugim mniej, ale myślę, że warto dać szansę.
Snyder właściwie nakreślił tylko luźne ramy serii, a ta jest jednym, wielkim zawodem. Na początku faktycznie stara się rozszerzyć mitologię Sów, ale w końcu staje się standardową, niezbyt dobrą zresztą nawalanką. Natomiast końcówka serii jest miejscami żenująco słaba.

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 15, 2014, 10:33:54 pm »
Z kolei ja słyszałem, że Snyder dał tylko nazwisko na okładkę, a Tynion IV odwalał całą robotę. :wink: Plan Egmontu na wydanie 12 komiksów z New52 wynika moim zdaniem z tego, że docelowo planują prowadzić 6 do 8 serii naraz. Czyli nawiązać mniej więcej do częstotliwości ukazywania się dwóch tomów danej serii na rok. Początek mieli bardziej pracowity żeby nadgonić Stany z Batmanem chociażby. Patrząc na to czego możemy się spodziewać w przyszłym roku*:

Batman x2 (sztandarowa seria, po dwa tomy rocznie)
Detective Comics x2 (kolejna bardzo istotna, no i Batman - dwa tomy zakończyłyby pracę Laymana i Faboka przy serii)
Wonder Woman x1 (po drugim tomie decyzja co dalej)
Liga Sprawiedliwości x2 (mam nadzieje, że będzie kontynuowana, ale obawy mam spore, że pójdzie do ostrzału wcześniej niż bym chciał)
The Dark Knight x2 (pociągną bo się Batman sprzeda)
All-Star Western x1 (po drugim tomie decyzja co dalej)
Talon x1 (po drugim koniec serii)
Shazam x1 ("one shot")

Jeśli zdecydują się na kontynuowanie Wonder Woman i Westernu i dołożenie drugiego tomu w przyszłym roku to raczej ciężko będzie wcisnąć jakąś nową serię jeszcze. Chyba, że faktycznie odpuszczą Ligę to się miejsca zrobi, ale chciałbym aby nadal się ukazywała. 

* Takie moje wróżenie z fusów, nie traktować poważnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 10:37:28 pm wysłana przez FloreK9 »

Offline kosmoski

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:00:50 pm »
Batman x2 (sztandarowa seria, po dwa tomy rocznie)
Detective Comics x2 (kolejna bardzo istotna, no i Batman - dwa tomy zakończyłyby pracę Laymana i Faboka przy serii)
Wonder Woman x1 (po drugim tomie decyzja co dalej)
Liga Sprawiedliwości x2 (mam nadzieje, że będzie kontynuowana, ale obawy mam spore, że pójdzie do ostrzału wcześniej niż bym chciał)
The Dark Knight x2 (pociągną bo się Batman sprzeda)
All-Star Western x1 (po drugim tomie decyzja co dalej)
Talon x1 (po drugim koniec serii)
Shazam x1 ("one shot")

All Star po drugim tomie nie jest już tak związany z Gotham, więc pewnie popłynie
Dark Knight - początek to z lekka tępa nawalanka, ale ze względu na batmana pewnie przeżyje
Liga - bez serii pobocznych zrobi się w końcu dziwna (wspomniane Forever Evil)
DV i B będa trwały do samego końca, w pewnym momencie nawet DC czyta się lepiej niz B :)

liczę strasznie na WW, jak się dobrze sprzeda to może zobaczymy Animal Mana (seria ma raptem tylko i aż 5 trade'ów)

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:17:47 pm »
Liga na pewno pójdzie na wstrzymanie dopóki nie wpadną na pomysł jak dobrze wydać Trinity War. Podejrzewam, że wśród tych 12 tytułów będzie więcej kontynuacji nowych serii plus standardowo najpopularniejszy Batman.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline bowman007

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 15, 2014, 11:27:27 pm »
Nie wiem, czy było jakieś ciche wznowienie Ligi, ale nie zauważyłem, by nawet pierwszy tom się sprzedał. Myślę, że to zły znak. Skoro nawet nazwisko Jima Lee nie przekonało potencjalnych nabywców, to kontynuacji pewnie nie będzie.