Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #735 dnia: Czerwiec 08, 2017, 10:47:41 pm »
8azyl jak zwykle plecie głupoty że aż zęby chodzą. Najbardziej podoba mi się gdy ktoś ocenia cały run danej serii na podstawie 1 zeszytu albo tomu. Często spotykamy się na forum z opiniami osób, które twierdzą, że np. WW Azzarello ssie, bo nie mogły nawet doczytać do połowy tomu pierwszego. Ile jest warta taka opinia? Tyle co nic. Co najwyżej może być świadectwem jakości gustu osoby głoszącej taki pogląd.

Ale ale! 8azyl posuwa się jeszcze dalej! Przeczytał wybiórczo kilka fragmentów, kilku serii z N52 i twierdzi, że całe N52 ssie! Mistrzunio!

Offline Cringer

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #736 dnia: Czerwiec 08, 2017, 11:48:02 pm »
Ale ale! 8azyl posuwa się jeszcze dalej! Przeczytał wybiórczo kilka fragmentów, kilku serii z N52 i twierdzi, że całe N52 ssie! Mistrzunio!
Byłby największym fanem New 52 gdyby tylko Hachette wydało je w kolekcji. A tak, no to sorry. Nie ma panoramy to nie ma akceptacji Bazyla.

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #737 dnia: Czerwiec 09, 2017, 08:18:27 am »
Tak teraz widzę, że przy kolejnym zamówieniu będę się boksował pomiędzy "Wytches" i "Wonder Woman" Azzarello.
Życie to sztuka wyboru...  :doubt:
Dzięki.
@death_bird, ja Wonder Woman z N52 będę polecał na każdym kroku. Seria zupełnie niezależna od całości uniwersum z kilkoma interesującymi zaskoczeniami fabularnymi, a przede wszystkimi z ciekawymi relacjami pomiędzy głównymi i drugoplanowymi bohaterami. Zresztą tutaj masz moją krótką opinię na temat tej serii.
Żeby nie było - Wytches nie czytałem więc nie porównuję, co z tych dwóch tytułów jest lepsze. Niemniej jednak ... - i tu przeczytaj zdanie pierwsze.

EDIT. Kurczę, teraz tak sobie pomyślałem, że chodziło Ci o Wonder Woman Rucki, a nie Azzarello, ale to już DC Deluxe, a tego nie czytałem (jeszcze, komiks dopiero w planach zakupowych).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2017, 08:23:10 am wysłana przez laf »

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #738 dnia: Czerwiec 09, 2017, 12:47:38 pm »
Prośba o konsultację.
W recenzji Wojny Robinów zamieszczonej na portalu Paradoks.net znalazłem takie oto stwierdzenie
"Warto przy tym nadmienić, że „Wojna Robinów” stanowi ogniwo łączące pomiędzy zachęcająco rozpoczętą serią „Wieczni Batman i Robin” a jej zakończeniem, które trafi do dystrybucji już w lipcu." (http://paradoks.net.pl/read/32592-wojna-robinow-recenzja).
Z kolei @mkolek81 pisał swego czasu, że WBiR nie mają zazębiają się z WR. Z tego też powodu zakup WR sobie odpuściłem. Ale teraz już sam nie wiem - są powiązania z oboma tytułami czy też nie?

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #739 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:14:17 pm »
Z kolei @mkolek81 pisał swego czasu, że WBiR nie mają zazębiają się z WR. Z tego też powodu zakup WR sobie odpuściłem. Ale teraz już sam nie wiem - są powiązania z oboma tytułami czy też nie?
Spoilery: ta seria (WBiR) nie ma związku z głównym wątkiem Wojny Robinów, a pod koniec będzie taka ilość  postaci w komiksie: Grayson, Red Robin, Red Hood, Robin z swoim "zwierzątkiem", Batgirl, Batwoman, Black Canary, Spoiler, Midnighter, agenci Spyral, Azrael, chyba się nawet na moment Szpon pojawia (pewnie kogoś pomiąłem), że czytelnik nie obeznany ze serię Grayson oraz Bat-rodziną może się zgubić. Nie wiem czemu tak paradoks napisał, że to ma związek. Dla mnie jedynym związkiem jest to że głównymi bohaterami jednej i drugiej historii są Grayson oraz Robini w postaci Todda, Tima i Damian. A oba tytuły bardziej się wiążą z Nightwingiem z Rebitrh.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2017, 01:26:19 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #740 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:21:30 pm »
No dobra, to mnie uspokoiłeś. Wojnę Robinów nadal sobie odpuszczam.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #741 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:22:58 pm »
No dobra, to mnie uspokoiłeś. Wojnę Robinów nadal sobie odpuszczam.
Jeśli masz zamiar czytać Nightwinga to Wojna Robinów jest ważniejsza niż WBiR, tyle mogę powiedzieć, jeśli jej nie czytałeś.

Zagrywka z taką ilością postaci na koniec serii bardzo przypomina tą sytuacje jaka była w Wiecznym Batmanie, kiedy to wszyscy sojusznicy Nietoperza zebrali się aby go wspomóc, tyle od mnie. Zawsze można przekonać się samemu.

Offline marian381

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #742 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:43:17 pm »
Batman tom 9: Bloom - prezentacja komiksu

W dodatkach mamy obszerną galerię okładek alternatywnych z zeszytów Batman #46-50 oraz Batman #50/Superman #50.

Flash tom 5: Lekcje historii - prezentacja komiksu

Szkoda, że Egmont tak późno wystartował z tą serią i musi ucinać przed Rebirth, bo co prawda nie jest to nic nadzwyczajnego, ale całkiem przyjemnie się czytało. Liczę, że kiedyś dorzuca jeszcze te cztery tomy.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #743 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:46:55 pm »
widzę że w Bloomie pozostawili tą historię z wydania specjalnego Batman DC #27, która wyszła już u nas Gothopii rysowaną przez Seana Murphiego
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2017, 01:49:57 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #744 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:53:19 pm »
Jeśli masz zamiar czytać Nightwinga to Wojna Robinów jest ważniejsza niż WBiR,
No właśnie o to chodzi, że nie mam zamiaru. W ogóle odpuszczam sobie DC Rebirth. Jeszcze raz dzięki.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #745 dnia: Czerwiec 09, 2017, 02:47:11 pm »
W dodatkach mamy obszerną galerię okładek alternatywnych z zeszytów Batman #46-50 oraz Batman #50/Superman #50.
To jest prawie 40 stron tych okładek  :smile:

Offline isteklistek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #746 dnia: Czerwiec 09, 2017, 04:28:22 pm »
Fajnie, że dali tego Batmana #47 i to jeszcze kolorową, na taki wariant polowałem, ale mam ołówkowy. Szkoda, że nie ma wszystkich 3, ale tym się zadowolę. Jeszcze 3 połówkowe to też super - ciężkie były do zdobycia i drogie.

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #747 dnia: Czerwiec 09, 2017, 04:46:35 pm »
Dobrze ze się nie wstrzymałem i kupiłem Flasha, Batka z reszta też to był pewniak ;] Gościnne występy Latarni i Zdechlaka ;-) zdecydowanie na plus. Widać też ,ze zielonemu służy ta szata graficzna. Moja paczka przyjdzie dopiero po premierze Kaznodziei ,wiec dobrze móc rzucić okiem na porządną prezentacje. 

Offline marian381

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #748 dnia: Czerwiec 09, 2017, 05:10:13 pm »
widzę że w Bloomie pozostawili tą historię z wydania specjalnego Batman DC #27, która wyszła już u nas Gothopii rysowaną przez Seana Murphiego

No niby dubel, ale o w sumie dobrze, bo to fajny zeszyt jest, a nie każdy kupił Gothopię.  :biggrin:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline death_bird

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #749 dnia: Czerwiec 09, 2017, 05:40:18 pm »
@death_bird, ja Wonder Woman z N52 będę polecał na każdym kroku. Seria zupełnie niezależna od całości uniwersum z kilkoma interesującymi zaskoczeniami fabularnymi, a przede wszystkimi z ciekawymi relacjami pomiędzy głównymi i drugoplanowymi bohaterami. Zresztą tutaj masz moją krótką opinię na temat tej serii.
Żeby nie było - Wytches nie czytałem więc nie porównuję, co z tych dwóch tytułów jest lepsze. Niemniej jednak ... - i tu przeczytaj zdanie pierwsze.

EDIT. Kurczę, teraz tak sobie pomyślałem, że chodziło Ci o Wonder Woman Rucki, a nie Azzarello, ale to już DC Deluxe, a tego nie czytałem (jeszcze, komiks dopiero w planach zakupowych).

Dobrze pomyślałeś za pierwszym razem, bo jest tak jak napisałem - chodzi o Azzarello ("WW" Deluxe już mam). ;)
Teraz dumam nad wypełnieniem empty slot po "Velvet" (czyli chodzi o to w którą serię wejść), a w razie wątpliwości na ogół przygody kobitek mają pierwszeństwo.
Na plus zapisuję to co napisałeś o niezależnej serii. Ten motyw bardzo mi pasuje w HQ. Myślę, że wezmę pierwszy tom, żeby zobaczyć czy mi przypasuje i żeby na wszelki wypadek tę "jedynkę" mieć skoro pierwsze tomy mają paskudną tendencję do wyczerpywania nakładów.  :doubt:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."