Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 211564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

NEW 52 w Polsce
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:16:51 am »
Dzisiaj zszokowała mnie taka oto wiadomość - Action Comics okładkowo ma kosztować 99,99 pln'ów!!!
Amerykańskie wydanie w HC kosztowało ~$25 a SC obecnie kosztuje $17
No kaman!!!

Wiem, wiem - powiecie, że Batmany miały mniej stron... A Superman: Na wszystkie pory roku kosztował 89 pln i był wydany w 2006 (?) roku.

Na pewno cieszy fakt, że Sklep Gildii daje niezłą obniżkę (35% rabat), i cena wydaje się bardziej przystępna niż po obniżce -25%, ale dla mnie to jest nadal zaporowa cena za komiks o ludziach w trykotach (biorąc pod uwagę, że mam możliwość kupowania "amerykanów" po dobrym przeliczniku PLN vs $).

Jak dla mnie kolejny komiks do zakupienia.
Ale (nawet z taką obniżką) niestety nie od polskiego edytora...

Popatrzyłem też na zakup komiksów z innej perspektywy - oczami moich sąsiadów. Ich synowi kupiłem oba Batmany. I wiem, że po prostu ludzie nie chcą dzieciakom dawać 50 pln na zakup jednego komiksu... A co dopiero 100?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 10:26:42 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

N.N.

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:25:54 am »
Dzisiaj zszokowała mnie taka oto wiadomość - Action Comics okładkowo ma kosztować 99,99 pln'ów!!!
Amerykańskie wydanie w HC kosztowało ~$25 a SC obecnie kosztuje $17
No kaman!!!
To jest cena za polskie tłumaczenie, które jest tak wysokiej jakości, że bije na głowę oryginał.

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:28:03 am »
To jest cena za polskie tłumaczenie, które jest tak wysokiej jakości, że bije na głowę oryginał.
Rozumiem i nie powiem - uwielbiam czytać po polsku.
Dla porównania - książka Grishama: Firma. Posiadałem wydanie po polsku. Zakupiłem na pchlim targu oryginał. Siadłem. Wziąłem obie książki. Zacząłem czytać i porównywać. Oryginał poszedł sobie na półkę, bo nie ma piękniejszego języka niż język polski :smile: i za to nam chwała!!!


edit: N.N. - czy przy Twojej wypowiedzi nie miało być: sarcasm mode on? ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 10:39:12 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline amsterdream

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:44:15 am »
Na pewno cieszy fakt, że Sklep Gildii daje niezłą obniżkę (35% rabat), i cena wydaje się bardziej przystępna niż po obniżce -25%, ale dla mnie to jest nadal zaporowa cena za komiks o ludziach w trykotach

W porównaniu do poprzednich lat to Egmont i tak trochę zleciał z cen.

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:46:58 am »
amsterdam - masz rację. Pewnie to dzięki nakładowi.
Pamiętam sytuację, gdy w Mistrzach Komiksów wydali Noce Nieskończone. Podwyższyli nakład z 1000 na 1200 sztuk, a cena komiksu spadła (okładkowo) o 20 pln.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline amsterdream

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:57:09 am »
Dla mnie cena z gildiową zniżką jest niezła jak za tyle stron, spodziewałem się wydatku na poziomie 75-80zł. Spójrz na ceny Muchy i Taurusa.

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:14:47 am »
Dla mnie głównym "problemem" w tej sytuacji jest to, że mogę kupić te komiksy taniej... (po angielsku).


Z Muchy nie kupuję, bo drogo. Z Taurusa zaopatruję się we "francuzy" i to nie wszystkie (poza tym nie znam języka, a wydania frankofońskie to koszt około 15 euro za album więc wychodzi na to, że Taurus wydaje te komiksy tanio).


Ostatnimi czasy komiks to dobro luksusowe ;) przez swoją cenę w stosunku cena do ilość stron/czas spędzony na czytaniu. Ale całe szczęście na taki luksus mnie jeszcze stać. Jednak niejednokrotnie szukam możliwości zakupów taniej (10-20 pln zaoszczędzonych na komiksie i kupowanie ich w takich ilości w jakich się zaopatrywałem kilka miesięcy temu to możliwość kolejnych inwestycji).


Na pewno pochwalę Egmont za jakość wydania NEW 52, które jest rewelacyjnie: świetna gramatura papieru, klejenia i szycia i HCek (którego jak dla mnie nie musiałoby być).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

N.N.

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:16:53 am »


edit: N.N. - czy przy Twojej wypowiedzi nie miało być: sarcasm mode on? :wink:
Umieszczanie podobnych znaczków przy tego typu wypowiedziach jest jak mówienie ludziom, którym opowiadasz dowcip, że teraz powinni się śmiać.

Offline peta18

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:19:36 am »
Dla mnie głównym "problemem" w tej sytuacji jest to, że mogę kupić te komiksy taniej... (po angielsku).
Patrze na ceny w amazonie.com, co.uk i w sumie wychodzi niby taniej ale doliczyc trzeba koszt przesylki. Niby w gildi tez, ale jak odejme sobie koszty przesylki i dolicze inne planowane zakupy to polska edycja wyjdzie mi podobnie jak oryginalna.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:21:06 am »
Umieszczanie podobnych znaczków przy tego typu wypowiedziach jest jak mówienie ludziom, którym opowiadasz dowcip, że teraz powinni się śmiać.
No tak. Ostatnio seriale komediowe nie mają podkładanego śmiechu  :smile:
A z drugiej strony niektóre osoby właśnie muszą dopowiadać, że "już można się śmiać"
Bilguun i Karol Strasburger
 :wink:


Patrze na ceny w amazonie.com, co.uk i w sumie wychodzi niby taniej ale doliczyc trzeba koszt przesylki. Niby w gildi tez, ale jak odejme sobie koszty przesylki i dolicze inne planowane zakupy to polska edycja wyjdzie mi podobnie jak oryginalna.
Gdyby tak było u mnie to bez zastanowienia kupowałbym polskie wydania...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline amsterdream

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:22:22 am »
Na pewno pochwalę Egmont za jakość wydania NEW 52, które jest rewelacyjnie: świetna gramatura papieru, klejenia i szycia i HCek (którego jak dla mnie nie musiałoby być).

Czy ja wiem czy takie rewelacyjne? Mojemu znajomemu Trybunał Sów rozkleił się już po pierwszym czytaniu, słyszałem też o jakiś powtarzających się stronach, innych wersjach językowych.

Hachette wydaje komiksy lepiej a cena sporo niższa :smile:

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:33:35 am »
Czy ja wiem czy takie rewelacyjne? Mojemu znajomemu Trybunał Sów rozkleił się już po pierwszym czytaniu, słyszałem też o jakiś powtarzających się stronach, innych wersjach językowych.

Hachette wydaje komiksy lepiej a cena sporo niższa :smile:
W zakupionych komiksach dla syna znajomych całe szczęście czegoś takiego nie było (musiałem je przeczytać pierwszy :wink: )
Może moje porównanie robię bardziej do wydań amerykańskich: tam to o szyciu można pomarzyć, a papier czasem jest bardzo, bardzo cienki i wiotki.
W PL przyzwyczailiśmy się do pewnych standardów i ciągle czegoś oczekujemy (np. wydań na kredzie, twardych okładek), ale nie wszystkie pozycje wymagają właśnie tak edytorsko przygotowanego produktu!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline badday

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:34:24 am »
Skoro powstał temat o New 52 to bardzo polecam miniprzewodnik: http://www.dccomics.com.pl/Artykul/910
Dzięki niemu zapisałem kilka tytułów, które mam zamiar przeczytać w najbliższej przyszłości.

Swoją drogą chętnie przeczytałbym taki przewodnik o MARVEL Now

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:40:45 am »
Skoro powstał temat o New 52 to bardzo polecam miniprzewodnik: http://www.dccomics.com.pl/Artykul/910
Super! Na pewno mi się przyda. Chociaż pewnie i tak wszystkie rzeczy z Batmanem, Supermanem czy GL będę musiał zakupić ;) to dobrze wiedzieć nieco więcej o pozostałych pozycjach.
Ciekawe czy Egmont w niedalekiej przyszłości pokusi się o wydanie innych tytułów niż te już zapowiedziane...
Na pewno polecam pierwszy tom Justice League. Czyta się to bardzo przyjemnie, a Jim Lee i jego praca chociaż jest taka sama jak 20 lat temu ;) to jednak jest inna ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:02:53 pm »
Przeczytałem najnowszy tom Nowego DC Comics, czyli pierwszy tom Wonder Woman. Oczywiście czytałem opinie, że jest to jedna z ciekawszych serii z New 52, ale jednak miałem co do niej pewne obawy. Na Azzarello ostatnio bardzo się zawiodłem przy okazji Before Watchmen, przykładowe plansze WW też jakoś do rysunków mnie nie przekonały, no i po rozczarowaniu Thorem Simonsona, niespecjalnie ciągnęło mnie do takiego mixu komiksu superbohaterskiego i mitologii. Po przeczytaniu mogę stwierdzić, że wszystkie te obawy były bezpodstawne. Nie znam tytułowej postaci i nie wiem jakich zmian w jej życiu dokonał Azzarello, ale komiks fabularnie wciąga, czyta się go z lekkością - czego niestety nie można powiedzieć o pierwszych tomach Detective Comics, czy ostatnim tomie Supermana. Kreska Chianga, choć początkowo trochę mnie drażniła, w trakcie lektury szybko mnie do siebie przekonała - nie jest efekciarska, ale praktyczna i czytelna, pasuje tutaj idealnie. Mam nadzieję, że Egmont opublikuje cały run Azzarello i Chianga, bo seria ma potencjał. Teraz jeszcze bardziej żałuję, że dostaniemy Talona i kolejną serię z Batmanem, zamiast większej różnorodności.

 

anything