Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 211631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #750 dnia: Czerwiec 09, 2017, 05:54:44 pm »
Dzięki tej zdublowanej historii z DC #27 można łatwo zobaczyć jak Egmont źle drukuje  :smile:
Wystarczy porównać siódma stronę tej historii z Batman vol 9 (źle wydrukowana) z Detective Comics vol 5 (dobrze wydrukowana) na grafice koło ramki z tekstem widać bardzo dobrze. Dziwię się że prawie nikomu to nie przeszkadza gdy takich stron jest pełno (przynajmniej w tym formacie: N52, Marvel NOW, Vertigo itp.)  :doubt:

Kijanek

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #751 dnia: Czerwiec 09, 2017, 06:03:26 pm »

Dobrze pomyślałeś za pierwszym razem, bo jest tak jak napisałem - chodzi o Azzarello ("WW" Deluxe już mam). :wink:
Teraz dumam nad wypełnieniem empty slot po "Velvet" (czyli chodzi o to w którą serię wejść), a w razie wątpliwości na ogół przygody kobitek mają pierwszeństwo.
Na plus zapisuję to co napisałeś o niezależnej serii. Ten motyw bardzo mi pasuje w HQ. Myślę, że wezmę pierwszy tom, żeby zobaczyć czy mi przypasuje i żeby na wszelki wypadek tę "jedynkę" mieć skoro pierwsze tomy mają paskudną tendencję do wyczerpywania nakładów.  :doubt:
Weź pierwsze dwa tomy, drugi juz bardziej rozkręcony. Jak Tobie podejdzie to skompletuj całość i doczytaj do końca. To właśnie Azzarello całość tworzy zamkniętą calosc

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #752 dnia: Czerwiec 09, 2017, 06:05:42 pm »
No niby dubel, ale o w sumie dobrze, bo to fajny zeszyt jest, a nie każdy kupił Gothopię.  :biggrin:


Taaaa To był tak dobry komiks, że jak najszybciej go sprzedałem.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #753 dnia: Czerwiec 09, 2017, 06:51:15 pm »
No niby dubel, ale o w sumie dobrze, bo to fajny zeszyt jest, a nie każdy kupił Gothopię.  :biggrin:
Zasadniczo to Egmont jest strasznie niekonsekwentny w wycinaniu lub zostawianiu czegoś. Np. wycieli z tomu 6 zeszyt #28, który podobno miał być w Wiecznym Batmanie 3, ale go tam nie byłu ze względu, że ta historia (z 28), tak naprawdę dublowała jeden z zeszytów z Wiecznego ale napisany z innej perspektywy, więc powinni go zostawić w 6 tomie Batman. W 4 tomie JLA wycieli Ziemię 2, która by świetnie pasowała, a zostawili w 3 tomie JLA 1000000, które (co bardzo czuć) jest oderwane od reszty tomu bo to cześć historii 1000000. Wydali w Śmierci zeszyty, które wcześniej wyszły w Sandmanie (wiem że to wydanie było na bazie Deluxe, ale podobnie było w JLA, a tam cieli), a przecież tak naprawdę głównymi odbiorcami były osoby czytające właśnie Sandman. Na plus na pewno przesuwanie materiału pomiędzy tomami Amerykańskiej Ligii Sprawiedliwości (tom 1) oraz Ligi Sprawiedliwości (tom 4), aby nie dublować materiału, ale znowu ten tom 4 to okrojone wydanie zbiorcze Trinity War. Jak napisałem zero konsekwencji.

A co do samej historii to wg mnie jest ona ważna za względu na to jak został przywrócony Bruce jako Batman i pasuje bardziej tu niż w Detective Comics.
Jak już tak majstrują przy tych wydaniach to szkoda, że w tym zbiorczym Detective Comics nie pominięto tego specjalnego wydania zeszytu #27 i nie zastąpiono go Batgirl #27,  Catwoman #27-28, które były tie-inami do Gothtopia (rozbudowywały ten "event"), przez co odbiór tego tomu byłyby pewnie dużo lepszy. 

Offline Garf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #754 dnia: Czerwiec 09, 2017, 10:51:40 pm »
Dobrze pomyślałeś za pierwszym razem, bo jest tak jak napisałem - chodzi o Azzarello ("WW" Deluxe już mam). :wink:
Teraz dumam nad wypełnieniem empty slot po "Velvet" (czyli chodzi o to w którą serię wejść), a w razie wątpliwości na ogół przygody kobitek mają pierwszeństwo.
Na plus zapisuję to co napisałeś o niezależnej serii. Ten motyw bardzo mi pasuje w HQ. Myślę, że wezmę pierwszy tom, żeby zobaczyć czy mi przypasuje i żeby na wszelki wypadek tę "jedynkę" mieć skoro pierwsze tomy mają paskudną tendencję do wyczerpywania nakładów.  :doubt:


Cóż, ja jestem na razie po czterech tomach, ale uważam, że to chyba najlepsza seria, jaka wyszła u nas w N52. W innych bywały też fajne tomy (taki "Trybunał Sów" czy te ostatnie "Ligi Sprawiedliwości"), ale Diana trzyma poziom cały czas.


Co do tej historii Murphy'ego, to chyba wrzucili ją z uwagi na odwołania w "Wadze superciężkiej". Ten zabieg mi się nie podobał. Jako oderwana opowieść z elseworldu sama w sobie ta historyjka jest świetna, ale jakoś nie przypadł mi do gustu taki "recykling" pomysłów. W głównej serii tak bardzo już mi ta wizja nie pasuje.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #755 dnia: Czerwiec 12, 2017, 08:35:31 pm »
Zgadzam się z wszystkimi krytykami SS N52.
Niestety także pierwszy tom SS jest słaby. Znaczy do połowy jest ok, bo dostaję to czego się spodziewałem. Ale w tomie o misji z tym generałem w Afryce popsuły się rysunki i nie za bardzo wiem czemu w ogole Oddział się rozpad. A zaraz potem dostajemy dwa zeszyciki z originami o niczym. I to mnie wkurzyło.

Za to Harley 2 z N52 jest spoko i bardzo rozrywkowa. Rzeczywiście wyszedł taki DCkowy Deadpool. Fajna kpiarska historyjka z prześladowcą i bardzo fajna z Power Girl. A jak czytałem to o Comic Conie, to jakbym czytał opis z ostatnich Targów Książki. Poza fragmentem z Jimem Lee, bo to będzie w Łodzi. :) No i ten epizod z Amelem, Brucem Timem i Paulem Dinim - miodzio. Wycieczka z Jokerem może być. Wrażenie p[opsuł tylko kolejny zeszyt originowy - noż ile można? W każdym razie pozytywnie się nastawiłem na zakup kolejnego tomu.

Tylko co polecacie bardziej - wrócić się do jedynki czy wziąć trójkę? Który tom śmieszniejszy?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2017, 08:47:08 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #756 dnia: Czerwiec 12, 2017, 10:22:27 pm »
Tylko co polecacie bardziej - wrócić się do jedynki czy wziąć trójkę? Który tom śmieszniejszy?
Czwarty  :biggrin: Kup całość bo to podobny poziom.

Kijanek

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #757 dnia: Czerwiec 13, 2017, 07:03:59 am »
Tylko co polecacie bardziej - wrócić się do jedynki czy wziąć trójkę? Który tom śmieszniejszy?


Jedynka pierwszy zeszyt to historyjki oderwane od rzeczywistości, dalej trochę poważniej, ale z humorem.
Kup Quantum and Woody, dużo lepsze od HQ i DP

Offline death_bird

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #758 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:20:46 pm »
Wygrzebując z czeluści forumowych mam takie pytanie: orientujecie się jak to będzie z HQ?
Jakiś czas temu czytałem tutaj, że ta seria będzie kontynuowana. Tylko czy chodziło o to, że "Nowe DC" wyjdzie do końca czy o fakt, że zaczęła wychodzić w ramach Rebirth?
Bo na chwilę obecną z "Nowego" wyszło 6 tomów (do zeszytu nr "30") i gnębi mnie czy będą kontynuować "Nowe DC" czy podobnie jak z WW klamka zapada po sześciu tomach i teraz już wyłącznie Rebirth?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline isteklistek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #759 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:28:08 pm »
30 zeszytów to jest regularna seria New52 i ciągnie się do Rebirth #34 - ten sam zespół, #35 to zmiana zespołu prowadzącego. Będzie brakować tylko spin off: PG i HQ(6), Gangu HQ (6) i HLBB (6).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2017, 10:47:51 pm wysłana przez isteklistek »

Offline death_bird

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #760 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:42:52 pm »
Dzięki. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Sokratesik

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #761 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:09:39 pm »
Właśnie przeczytałem połowę pierwszego tomu Suicide Squad i mogę stwierdzić, że pogłoski o słabości tej serii były baaardzo przesadzone. Oczywiście mistrzostwa świata tu nie ma, ale całkiem fajnie poprowadzona historia. Takie uzupełnienie universum. Niezłe jest. Wg mnie warto mieć 

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #762 dnia: Styczeń 07, 2018, 04:50:47 pm »
Właśnie przeczytałem połowę pierwszego tomu Suicide Squad i mogę stwierdzić, że pogłoski o słabości tej serii były baaardzo przesadzone.
Przeczytałeś najlepszą część. Dalej jest już tylko słabiej (i ma na myśli tu także tom 2).

Offline mummu

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #763 dnia: Styczeń 18, 2018, 09:51:44 am »

Całość to 67 tomów ?

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #764 dnia: Styczeń 18, 2018, 10:18:52 am »

 

anything