trawa

Autor Wątek: O stosunkach Polsko-Zydowskich  (Przeczytany 8258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kowalskil

O stosunkach Polsko-Zydowskich
« dnia: Kwiecień 30, 2013, 03:25:55 am »


Ksiazka Stefana Zgliczynskiego, zatytulowana “Jak Polacy Niemcom Zydow Mordowac Pomagali,”

http://www.czarnaowca.pl/literatura_faktu/jak_polacy_niemcom_zydow_m,p720952114

, wydana w tym roku (2013), wywolala ozywiona dyskuje na serwerze polityka.pl


http://www.polityka.pl/forum/1159278,jak-polacy-niemcom-zydow-mordowac-pomagali-recenzja-ksiazki.thread?addPost=true&parent_id=1160679#commentBox

Przeczytalem ten ciekawy watek i przetlumaczylem niektore wypowiedzi na angielski. Potem umiescilem je na swoim serwerze uniwesyteckim.

http://csam.montclair.edu/~kowalski/xenophobia.html

Temat jest ciekawy i godny uwagi czytelnikow na calym swiecie. Tak niektorzy Polacy stali sie mordercami podczas gdy inni, rowniez mniejszosc, stali sie bohaterami. Wojny sa okresami nie normalnymi; podstawowa troska wiekrzosci ludzi, i nie tylko w okupowanej Polsce, bylo pozostanie przy zyciu. Nazisci wiedzieli jak manipulowac ludzkimi pobudkami na swoja zbrodnicza korzysc.

Po wymordowaniu “najnizszej rasy” (Zydow) zamierzali zniewolniczyc inne “nizsze rasy” (Polacy, Rosjanie, itd). Mordowanie przez nich polskiej inteligencj, i wywozenia do Niemiec, byly poczatkami tego procesu. Cala Europa stala by sie krajem opartym o niewolnictwo, gdyby Hitler nie przegral wojny.

Jeden z amerykanskich czytylnikow, reagujac na tytul ksiazki napial: “Ja rowniez chce by ksiazka ta zostala przetlumaczona na angielski. Ale istota tresci powinno byc ‘“Jak NIEKTORZY Polacy Niemcom Zydow Mordowac Pomagali.” Odpowiadajc napisalem ze tez tego pragne, i ze zupelnie nie wiem dlaczego autor nadal ksiazce taki nieuzasadniony, i krzywdzacy tytul.
Ludwik Kowalski
http://ludkow.info/byt


Offline dhuan

Odp: O stosunkach Polsko-Zydowskich
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2014, 10:05:51 am »
Polacy są różni. Jedni są za Żydami, inni przeciw. Ci pierwsi za wszelką cenę chcą, aby świat myślał, że Polacy Żydów wspierali w II wojnie światowej i nie chcą dopuścić do siebie przykrej prawdy.


___________________________________ ___________________________________ ____________________
Centrale i systemy oddymiania | Teletechnika System Sp. z o.o.

Offline Groza1410

Odp: O stosunkach Polsko-Zydowskich
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2015, 09:14:17 am »
I są też tacy którzy szczególnie lansują te polskie złe postawy jakby nie było tych dobrych. Jakoś o złych niemcach się nie słyszy zbyt często
Klucznik wielki pęk kluczów nosił za pasem przewiązany...

Offline Lewiksa

Odp: O stosunkach Polsko-Zydowskich
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2016, 11:47:50 am »
Polska nie ma żadych stosunków obecnie z inną rasą ludzi. Historia przemawia pełną gębą - chociaż powinniśmy wyciągnąć z niej inny wniosek niż dotychczas, rasizm, zawiść. Tolerancja ludzie, człowiek taki sam! :smile:

Offline Spacemoto

Odp: O stosunkach Polsko-Zydowskich
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2016, 07:52:15 am »
Oczywiście że postawy były różne. Dlaczego akurat w stosunku do Żydów, i to na całym świecie, pojawiły się tak skrajnie złe emocje? Nic nie usprawiedliwia mordów, ale dlaczego historia nie może badać wszystkich aspektów życia danej nacji? Najwięcej Żydów było w Polsce - czy dlatego że tu było najgorzej? Dlaczego przede wszystkim kreuje się Polaków jako generalnie antysemitów? Przecież to Polacy, ratując Żydów podczas IIWŚ ryzykowali życiem swoim i swojej rodziny. Mimo to ratowali. Natomiast aktywną grupą donosicieli na Żydów za korzyści materialne podczas IIWŚ byli również ... sami Żydzi. O tym głośno się nie mówi. O tym że w USA podczas wojny, gdy już pojawiły się informacje o zagładzie Żydów, największa gazeta amerykańska należąca do Żydów dała o tym małą wzmiankę na którejś tam stronie. Chodzi mi o to żeby historie badać całościowo a nie przez pryzmat poprawności politycznej.

 

anything