Autor Wątek: 90te urodziny Papcia Chmiela  (Przeczytany 6625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

90te urodziny Papcia Chmiela
« dnia: Maj 05, 2013, 10:37:56 am »
W tym roku dnia 7 czerwca ikona komiksu Papcio Chmiel obchodzi 90te urodziny (średnia życia mężczyzny[który dożył emerytury] w Polsce to 73 lata])


Macie ochote cos zoorganizowac z forum z tej okazji ? Pomyslałem, że byłoby miło żeby przygotowac wesołe ilustracje powiedzmy 15x10cm żeby 2 na strone wchodziły ( z postaciami z komiksu [chyba niekoniecznie TRiA] nawiązujące do 90 urodzin. Jeżeli zebrałoby się kilkadziesiąt to możnaby je oprawić i w jakiś sposób (ktoś go zna?) przekazac jako upominek z forum komiks. 
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Dreadnought

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2013, 03:15:58 pm »
Czasu jest ani za dużo ani za mało.  Jakbyście chcieli coś zrobić to trzeba się umówić teraz. Konto by się założyło gmailowe gdzie by się to uploadowalo, uzbierałoby się tego troche to można by wydrukowac i oprawić - albo chociaż galerie zrobić.
Wydaje mi sie, że forma graficzna byłaby najlepsza - braki warsztatowe można nadrabiać ciekawym pomysłem i dobrą kompozycją. Zawsze też można zrobić kolaż.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2013, 03:40:26 pm »
Dreadnought, tak z czystej ciekawosci, bo jakos nie zauwazylem, zebys zabieral glos w tematach o krajowych komiksach, a w szczegolnosci o komiksach Papcia Chmiela, kazdemu tworcy chcesz takie "wesole ilustracje" organizowac na urodziny? czy tylko tym, ktorzy koncza 90 lat?

Offline Dreadnought

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2013, 05:02:14 pm »
Dreadnought, tak z czystej ciekawosci, bo jakos nie zauwazylem, zebys zabieral glos w tematach o krajowych komiksach, a w szczegolnosci o komiksach Papcia Chmiela, kazdemu tworcy chcesz takie "wesole ilustracje" organizowac na urodziny? czy tylko tym, ktorzy koncza 90 lat?


W wielu watkach , na których znam się dobrze  nie wypowiadam sie na tym forum. Roi się tu od cynicznych trolli, także ograniczam się tylko do tematów, które mnie obecnie szczególnie interesują.


Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2013, 05:33:23 pm »
W wielu watkach , na których znam się dobrze  nie wypowiadam sie na tym forum. Roi się tu od cynicznych trolli, także ograniczam się tylko do tematów, które mnie obecnie szczególnie interesują.

hm... czyli mowisz, ze powrociles do czytania komiksow po 15 latach, obecnie szczegolnie inetersuja cie komiksy z serii WKKM oraz ranking kolekcjonerow komiksow, ale, poniewaz (zgodnie z Twoja sugestia) znasz sie dobrze na komiksach Papcia Chmiela, postanowiles zorganizowac kilkadziesiat "wesolych ilustracji", oprawic je i wyslac jubilatowi jako "prezent od forum"?

niestety nadal uwazam to za conajmniej dziwna akcje, cos jak "przedszkole nr. 17 Autorowi TRiA" (P.CH. dokladnie tak to odbierze) i w sumie sympatycznie byloby, gdybys wyjasnil o co ci wlasciwie chodzi (w sensie, czy to tak cyklicznie masz zamiar organizowac, czy tylko na 90 lat, czy tyczy to jednego autora czy wielu, etc?).
Bo wiesz, skoro oczekujesz, ze ludzie wejda w taka inicjatywe, to warto byloby wiedziec, czym sie kieruje inicjator tejze.

Offline Dreadnought

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2013, 05:52:06 pm »
cos jak "przedszkole nr. 17 Autorowi TRiA"


Dokładnie tak to sobie wyobrażam. Nie wiem w jakim celu robisz z tego coś poważnego nad czym się trzeba głeboko zastanawiać. Albo sie chcesz w to bawic i poswiecic 2 godziny w jakims programie graficznym albo nie.
Powód ? - to jest wybacz ale pytanie idioty (tego z batmana).
Niecodziennie fundament i najwybitniejszy (obok śp. Christy) polski autor komiksowy ma 90 urodziny !
Part man, part machine - all cybercommando.

N.N.

  • Gość
Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2013, 06:00:20 pm »

Powód ? - to jest wybacz ale pytanie idioty (tego z batmana).

Czy mógłbyś z łaski swojej rozwinąć tę myśl w taki sposób, żeby było jasne, co masz na myśli i czy kogoś obrażasz celowo czy tylko mimowolnie?

I dlaczego uważasz, że ludzie na tym forum potrafią rysować tylko przy pomocy jakichś programów graficznych, a ich szacunek dla Papcia Chmiela jest tak mały, że będą odwalać chałturę w dwie godziny.
Sorry, ale ja się nie piszę na współpracę z podobnie postępującymi chałturnikami.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2013, 06:09:05 pm »
Niecodziennie fundament i najwybitniejszy (obok śp. Christy) polski autor komiksowy ma 90 urodziny !

To mamy jeszcze 22 lata. Nie trzeba się spieszyć.

Offline Dreadnought

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2013, 06:24:46 pm »
Baranowski jest  z pewnością w ścisłej czołówce komiksu w Europie Śr-Wsch :) ale to nie ta siła rażenia co Chmielewski i Christa.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2013, 08:29:58 pm »
Dokładnie tak to sobie wyobrażam. Nie wiem w jakim celu robisz z tego coś poważnego nad czym się trzeba głeboko zastanawiać. Albo sie chcesz w to bawic i poswiecic 2 godziny w jakims programie graficznym albo nie.
Powód ? - to jest wybacz ale pytanie idioty (tego z batmana).
Niecodziennie fundament i najwybitniejszy (obok śp. Christy) polski autor komiksowy ma 90 urodziny !

Moze ustalmy jedna rzecz, nie jestes w stanie obrazic mnie, ani prymitywnymi "aluzjami", ani nawet sugestia, ze mialbym cos machnac na szybko w jakims "programie graficznym".
Jednak ta druga sugestia jest zdecydowanie obrazliwa i chamska w stosunku do Henryka Jerzego Chmielewskiego, ktorego podobno az tak cenisz.
Owszem, zdarza mi sie realizowac takie dedykowane grafiki (chociazby ostatnio, na prosbe wydawcy, do albumu Baranowskiego), ale w zyciu by mi nie przyszlo do glowy, zeby potraktowac to jako machnieta na szybko chalture (moze jeszcze myszka w paincie?)

Offline Dreadnought

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2013, 06:18:04 am »
Moze ustalmy jedna rzecz, nie jestes w stanie obrazic mnie, ani prymitywnymi "aluzjami", ani nawet sugestia, ze mialbym cos machnac na szybko w jakims "programie graficznym".
Jednak ta druga sugestia jest zdecydowanie obrazliwa i chamska w stosunku do Henryka Jerzego Chmielewskiego, ktorego podobno az tak cenisz.
Owszem, zdarza mi sie realizowac takie dedykowane grafiki (chociazby ostatnio, na prosbe wydawcy, do albumu Baranowskiego), ale w zyciu by mi nie przyszlo do glowy, zeby potraktowac to jako machnieta na szybko chalture (moze jeszcze myszka w paincie?)


Co Ty mi/sobie wmawiasz ? Pomysł Ci sie nie podoba, moje posty Ci sie nie podobają - po co dalej drążysz temat. To jakiś masochizm. A mi też już ciężko nie reagowac na Twoje złośliwe zaczepki.
Także jak chcesz cos ustalać to bardzo dobrze się składa - od teraz nie czytam Twoich postów ani ich nie komentuje i vice versa. Po co mamy sobie psuć wolny czas na forum. Szanujmy wzajemnie swój cenny czas.


Co do T.Baranowskiego jeszcze to nie wiem czy ceni sobie twórczość fanowską. Ale na 70 urodziny warto (byłoby chyba autorowi miło) coś zrobić. Urodzinowego Szlurpa i Burpa chętnie bym machnął :smile: 
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2013, 06:52:55 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2013, 08:08:58 am »

Co Ty mi/sobie wmawiasz ? Pomysł Ci sie nie podoba, moje posty Ci sie nie podobają - po co dalej drążysz temat. To jakiś masochizm. A mi też już ciężko nie reagowac na Twoje złośliwe zaczepki.
Także jak chcesz cos ustalać to bardzo dobrze się składa - od teraz nie czytam Twoich postów ani ich nie komentuje i vice versa. Po co mamy sobie psuć wolny czas na forum. Szanujmy wzajemnie swój cenny czas.


Co do T.Baranowskiego jeszcze to nie wiem czy ceni sobie twórczość fanowską. Ale na 70 urodziny warto (byłoby chyba autorowi miło) coś zrobić. Urodzinowego Szlurpa i Burpa chętnie bym machnął :smile: 
Nie wiem na co liczysz, ale na pewno nie bedzie tak, ze bedziesz mi narzucal, gdzie na tym forum bede sie wypowiadal.
Zdaj sobie w koncu sprawe, ze dla wielu osob na tym forum, rysowanie to praca, pod ktora sie podpisuja. Jezeli wyskakujesz z tekstem, zeby cos machnac na szybko w jakims "programie graficznym", to jest to bardzo "slaby" tekst, ktorym uderzasz zarowno w rysownikow zarejstrowanych na forum, jak i w samego jubilata (ktorego chcesz podobno w ten sposob "uhonorowac").
Mam wrazenie, ze rowniez dla forumowiczow, nie zajmujacych sie na codzien grafika, takie podejscie typu "zrob cos na szybciora" jest raczej watpliwym przejawem szacunku.
Zapytalem sie zaraz na poczatku tego tematu, o co ci chodzi i czy Twoj pomysl dotyczy tylko Papcia Chmiela.
ILE CZASU zabralo wyciagniecie z Ciebie, ze jeszcze Baranowski ci chodzi po glowie?
ILE CZASU (i postow w tym temacie) zabierze ustalenie z Toba, jak ma wygladac ta "laurka" i jej realizacja?
Bo jezeli Tobie zajelo POL ROKU "ujawnianie sie", ze oprocz komiksow z Marvela i DC (po 15-to letniej przerwie), interesujesz sie, bardzo wybiorczo i subiektynie, klasyka krajowego komiksu, to ten termin "na urodziny Papcia" moze byc zbyt bliski, zebys sfinalizowal swoj pomysl. Nawet tak, na szybko i w jakims "paincie".
Kiepski pomysl, szczegolnie w formie jaka sobie wymysliles, a sposob w jaki odnosisz sie zarowno do innych uzytkownikow forum, jak i posrednio, do osoby samego Papcia Chmiela, bynajmniej nie zacheca do udzialu w realizacji takiej "inicjatywy".

prosze juz bez dalszych dyskusji o Zaglebiu - x.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2013, 10:22:58 am wysłana przez xionc »

Offline Grzegorio

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2013, 09:40:29 pm »
Papcio mógłby sobie najwyżej pupę podetrzeć taką "laurką"... I tyle.

Offline freshmaker

Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2013, 07:57:05 am »
zenada. moze jeszcze wykleimy kuleczkami z krepiny ogromnego tytusa?
mysle ze lepiej zrobic zrzute na dobre whisky albo zabawke dla wnuka i dodac bilecik "od forum".
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: 90te urodziny Papcia Chmiela
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2013, 08:30:29 pm »
Jak coś to jutro na tvn w programie dzień dobry tvn, będzie o "Papciu". Jak ktoś zainteresowany to może obejrzeć.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything