Autor Wątek: Chętni na spotkania kinomaniaków w Szczecinie ?  (Przeczytany 2625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojteq

Chętni na spotkania kinomaniaków w Szczecinie ?
« dnia: Maj 05, 2013, 03:32:28 pm »
Wyszedłem z inicjatywą na swoim profilu na facebooku, jeśli pozwolicie to przekleję tutaj tekst (odrobinę go zmieniam żeby dostosować do realiów forum, jasne jest też że głównie dotyczy mieszkańców Szczecina lub okolic ale serdecznie zapraszam wszystkich do wyrażania opinii jeśli mają ochotę  ): 
   
Do wszystkich zainteresowanych! 
   
Podejmowałem ostatnio próby odnalezienia jakichkolwiek istniejących w naszym pięknym mieście Szczecinie klubów dyskusyjnych/paneli/grup związanych z kinematografią. Niestety, poza paroma imprezami typowo „off-owymi”, alternatywnymi i niszowymi (kino lat 20-tych itp.) nic takiego bardziej ‘mainstreamowego’ nie znalazłem.  :doubt:   
Więc czemu by nie stworzyć w Szczecinie grupy, czemu by nie skrzyknąć pasjonatów i zrobić wspólnie coś w tym zakresie?? Nie ukrywam, że mam tu na myśli zainteresowanie tym co się aktualnie dzieje w świecie   kina popularnego, blockbusterów, seriali itd. W związku z tym zapytuję: czy są wśród Was lub Waszych znajomych osoby chętne spotykać   się np. raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie i prowadzić pogaduchy o   filmach i serialach o tym co się teraz kręci, co jest ciekawego w kinach a co było a co będzie, przy piwie/coli/wódce/co-kto-pije ?  Wszyscy coś oglądamy – jedni chodzą do kina, inni siedzą przed telewizorem lub komputerem a jeszcze inni sami coś tworzą – i każdy z nas ma jakieś swoje ulubione filmy, seriale, postaci. Fajnie by było mieć grupę osób o podobnych zainteresowaniach, z którymi można się   powymieniać spostrzeżeniami i newsami na żywo. Skrótowo – taki nasz ‘Hatak.pl’ tylko że spotykamy się twarzą w twarz a nie poprzez miedziane połączenia.   
   
Cały pomysł bierze się właśnie z tego, że dość mam już psucia wzroku przed kompem, siedzenia na forach, śledzenia dyskusji na jakichś ogólnopolskich portalach pomiędzy ludźmi którzy mieszkają setki km   stąd. Po co, skoro mogę mieć takie coś tu na miejscu, przy okazji łącząc przyjemne z pożytecznym bo i osób się trochę pozna i powietrza świeżego zaczerpnie. Dlatego na razie wstępnie chciałbym się zorientować jakie w ogóle   jest zainteresowanie taką tematyką wśród Was i Waszych znajomych. Zależnie od tego będziemy wspólnie kombinować czy coś w tym kierunku   robić i co konkretnie… Na początek takie parę spotkań byłoby w sam raz na „zapoznanie”, a z czasem może i coś więcej dałoby radę wspólnymi siłami zdziałać np. wspólne pokazy filmów, może propagowanie kultury chodzenia do kina a nie zasysania wszystkiego z torrentów, z drugiej   zaś strony może właśnie jakiś panel dyskusyjny nt. problemu widzów spoza USA z legalnym oglądaniem tamtejszych treści – dobrych tematów jest mnóstwo, starczy obejrzeć program Bloku Filmowego z tegorocznego Pyrkonu w Poznaniu. 
   
Żebyśmy się dobrze zrozumieli – na razie rzucam luźne hasło, chcę zobaczyć jaki będzie odzew i dopiero wtedy zacznę się poważniej zastanawiać co możemy wspólnie robić. Przekazujcie tę wiadomość znajomym, komu się da żeby dotarło do osób zainteresowanych taką tematyką. I komentujcie co myślicie. Pozdrawiam!   :D
   
Wojtek 
   
PS jeśli ktoś rzeczywiście byłby tutaj zainteresowany to proszę komentować i/lub pisać na PW.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 03:36:25 pm wysłana przez wojteq »
"It's all a joke."
- Comedian

Offline Twardowsky

Odp: Chętni na spotkania kinomaniaków w Szczecinie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2013, 07:43:27 pm »
TLDR

Pogromca wdów i sierot