Autor Wątek: Krwara noc z Jesusem Franco w warszawskim KINO LAB!  (Przeczytany 12166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiwetu

Krwara noc z Jesusem Franco w warszawskim KINO LAB!
« dnia: Maj 07, 2013, 02:45:03 pm »

2 kwietnia w swojej rezydencji w Maladze zmarł Jesus Franco – Orson Welles filmowego trashu; autor wielu dzieł klasy B: filmów o krwiożerczych lesbijkach i szalonych mordercach; wielbiciel krwawych pocałunków i Liny Romay. Franco był papieżem kina kampowego, wiecznym deprawatorem, niekwestionowanym królem sofpornograficznych horrorów wampirycznych. Na swoim koncie miał niemal 200 tytułów, które kręcił w stachanowskim tempie od końca lat 50. do samej śmierci. Wiele z jego filmów zyskało status kultowy.

W hołdzie mistrzowi w sobotę, 11 maja w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej KINO LAB zaprezentujemy dwa z nich w ramach cyklu PORA ZWYROLA. Pierwszym będzie inspirowana Carmillą Sheridana le Fanu Wampirzyca (1973), w którym piękna wampirza hrabina życiodajną energię czerpie nie z krwi, ale z seksu oralnego.

Drugim tytułem będzie Oaza żywych trupów (1971) – specyficzne połączenie filmu zombie i nazisploitation: legendarny horror, w którym poszukiwacze złota muszą się zmierzyć z hordami zombiaków z zastępów Afrika Korps. Gdyby nie Oaza..., Zombie SS nigdy by nie powstał!

Seans odbędzie się z udziałem lektorów, na żywo interpretujących ekranowe perwersje. Jękom rozkoszy i krzykom przerażenia nie bedzie końca!


CZAS: sobota, 11 maja, godz. 21:00
MIEJSCE: Centrum Sztuki Współczesnej KINO LAB, Ul. Jazdów 2, Warszawa
___


bilety: 20zł


WARTO!Offline Konik89

Odp: Krwara noc z Jesusem Franco w warszawskim KINO LAB!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:49:32 am »
Dzisiaj na pewno zobaczę jakąś z jego produkcji :>>

Offline ewa1wilk

Odp: Krwara noc z Jesusem Franco w warszawskim KINO LAB!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2015, 11:49:03 am »
I co byliście na tym?