Autor Wątek: Iron Man 3  (Przeczytany 16386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Twardowsky

Iron Man 3
« dnia: Maj 11, 2013, 11:58:29 pm »
NIE  :cry:
Pogromca wdów i sierot

Offline Piekarz

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2013, 12:26:33 am »
Co nie?
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Twardowsky

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2013, 12:40:47 am »
IMHO co najwyżej 6/10. Fabularnie rozbudowany jak warszawskie metro. Supervillain nie rzuca na kolana. Oglądając miałem wrażenie, że wszystkie pomysły były już gdzieś wykorzystane. Film nie był zły, ale miałem wielkie nadzieje na coś więcej :sad:
Pogromca wdów i sierot

Offline Hargrim

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2013, 09:45:21 am »
Ano nie był zły, ale tak jakoś wydawało mi się, iż oglądałem trochę inny film niż ten przedstawiony w trailerze.

Offline Hollow

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2013, 10:04:02 am »
Film mnie trochę rozczarował. W komiksie Mandaryn był jednym z największych przeciwników Iron mana, a to co zrobili z nim w filmie to jedna wielka kpina. Największą radochę w całym filmie sprawiła mi ostatnia walka z udziałem wszystkich zbroi Starka.

Offline wojteq

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2013, 04:40:43 pm »
TLDR
"It's all a joke."
- Comedian

Offline Twardowsky

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2013, 07:01:53 pm »
Pogromca wdów i sierot

Offline slay

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2013, 09:30:28 pm »
Iron Mana 3 może beznadziejny nie jest, ale słaby z   pewnością.  Niestety tak od połowy się już nudziliśmy z moją towarzyszką więc zaczęliśmy   szukać   błędów. Jest ich sporo. To jest Iron Man bez głównego bohatera,   a Stark   już nie bawi tak jak kiedyś. Poza tym brak seansów 2D i   wymuszanie z   tego powodu kupowania przeze mnie droższych biletów   uważam za chamstwo. 3d co prawda   całkiem spoko, ale jakby go nie było   to film by na niczym nie stracił. Tylko postać Mandaryna oraz końcowa   scena walki są dobre. Jakby ktoś był zainteresowany to na blogu napisałem trochę więcej na ten temat.

Offline dudi1212

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2013, 08:58:35 pm »
No cóż... Gdyby ktoś inny grał Starka, to ten film by kompletnie leżał.

Mandaryn... Największa porażka filmu. Chyba większa niż Kingpin w murzyńskiej wersji w Daredevilu. Liczyłem na wielkie starcie z Mandarynem, a on tutaj był wątkiem pobocznym z humorystycznym podejściem do fabuły.

Efekty - jak zwykle mocna strona. Dużo "bumów", "wowów" i innych dźwięków pasujących do komiksowych filmów.

Wolę komiksy, ale Downey Jr. dobrze ciągnie ten wózek;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline DARKMAN

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2013, 09:11:23 pm »
Nie czytalem komiksow to nie wiem jak "powinno" byc z Mandarynem. Mi tam ten watek zbytnio nie przeszkadzal. Z tego co wiem to Iron Patriot tez nie byl tak jak trzeba...


Bardziej draznil mnie ten glowny zly ktory byl po prostu kiepski.
Spoiler: pokaż
gdy zaczal ziac ogniem to bylo juz kompletne WTF...

Offline chmiel

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2013, 07:50:47 am »
Ten film to absolutna żenada. Iron Man zawsze miał trzecioligowych przeciwników, ale takie potraktowanie Mandarina to czysta kpina z komiksowego oryginału (reżyser Shane Black nie lubi postaci bo dla niego była ona symbolem nienawiści rasowej - nie ma jak polityczna poprawność). Aczkolwiek Ben Kingsley jak zwykle niezły. Jestem w szoku jak można napisać tak fatalny scenariusz bazując na znakomitym "Extremis" Ellisa i Granova. Mimo, że to wysokobudżetowa produkcja film sprawia wrażenie zrobionego po kosztach. Rozmachu w stylu Jamesa Camerona czy choćby efekciarskiego ale utalentowanego Michaela Baya brak. 3D dla wyciągnięcia dodatkowych dolarów, bo na pewno nie po to, żeby pokazać coś nowego. No i już chyba z pół miliarda zysków na liczniku. Ale w sumie czego się spodziewałem skoro puszczają to z dubbingiem.

Offline LouCyphere

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2013, 10:16:24 pm »
Jak dla mnie po prostu przesadzili z humorem. Gagi i dowcipy były jak najbardziej trafne, ale po prostu było ich zbyt dużo. Gdzieś po drodze zgubiłem "sieriozną" warstwę filmu. Bynajmniej mi to przeszkadzało. Zamiast kilku mrugnięć okiem czy też po prostu konkretnych dowcipnych scen jak z Avengersach tu jest jedna na drugiej i to na dłuższą metę męczy.

Offline Itachi

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2013, 09:16:22 pm »
W ten niedzielny wieczór opiszę swoje odczucia jakie wywołał u mnie nowy Iron Man. Dotychczasowe filmy o Tonym, moim zdaniem najlepsze od Marvela począwszy od XXI, oceniam najlepiej. Po pierwsze za świetną grę  Roberta Downeya Jr, który odnalazł się w postaci miliardera, geniusza,playboya i bohatera. Po drugie za świetną muzykę (pierwsze 2 części i genialne ACDC, w trzeciej mocno mi brakowało dobrego grania) oraz świetny klimat pełen humoru. Jeśli chodzi o uporządkowanie części to najlepiej pasowała mi odsłona pierwsza, jednak Iron Mana 3 stawiam na kolejnym miejscu, na końcu II.
Ogólnie nową osłonę Starka oceniam na 8/10. Od samego początku było wiadomo, że ekranizacje komiksów od Marvela, poza drobnymi wyjątkami(może 3?) nie stoją na wysokim poziome i nie zbawią filmowego świata. Jednak ja przez 120 minut oglądając zapewne ostatnia odsłonę Iron mana z obecnymi aktorami, bawiłem się świetnie, a oto przecież chodzi! Czytając komentarze typu żałosny film itp. współczuję forumowiczom i pytam się ich czego się spodziewali? Mrocznego Rycerza Nolana w wersji marvelowskiej?
+ filmu
- znakomity humor
- niezapomniana rola Roberta Downeya Jr w całej serii (ciężko będzie po Avengers 2 godnie go zastąpić)
- świetne efekty (lepiej oglądać w domu niż kinie, 3D jest do dupy)
- dialogi (np. Stark z reporterem i
Spoiler: pokaż
zaproszenie Mandaryna do ataku, podając swój adres)

najlepsza scena z filmu

-  filmu
-  zmarnowany potencjał Mandaryna w połowie filmu, co oni z nim zrobili? nie wiem do tej pory;) ale jedno trzeba przyznać zaskoczenie było
- ogólnie kiepski przeciwnik, Ekstemiści mogli być wątkiem pobocznym, rolę świra powinien przejąć Mandaryn i w końcówce filmu powinien dać mocny wycisk Ameryce


Offline Hollow

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2013, 07:30:51 pm »
Rozbawiło mnie to "alternatywne zakończenie" Iron Mana 3

https://www.youtube.com/watch?v=OUYW0JyzydA

Offline LouCyphere

Odp: Iron Man 3
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:01:51 am »
Alternatywne? Chyba raczej wytykanie nieścisłości fabuły.  :smile: Ale faktycznie zabawne.