Autor Wątek: Wydawanie eBooków.  (Przeczytany 5372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toster

  • Gość
Wydawanie eBooków.
« dnia: Maj 11, 2011, 03:32:01 pm »
Witam,
  Niedawno skończyłem pisać zbiór opowiadań i pomyślałem że można by go wrzucić do jakiejś eKsięgarni. Zrobiłem rozpoznanie i ogólnie znalazłem 3 strony które pozawalają wydać coś autorowi po Polsku bez konieczności przechodzenia długiego (?) procesu redakcji, korekty itd. Chciałbym się zapytać czy macie doświadczenie w wydawaniu eBooków ?

Do tej pory wrzuciłem swoją knige na wydaje.pl, backpen.com oraz stronasztuki.pl ale na moje oko wygląda że te strony dopiero startują i mają bardzo niską oglądalność, a po dwóch dniach szukania w googlu dochodzę do wniosku że w Polsce jeszcze ciężko wydać coś nieprofesjonalnie...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wydawanie eBooków.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2011, 07:12:30 am »
Z eBookami jest jeszcze jeden problem - zazwyczaj nieprofesjonalne=bez ISBN. A bez ISBN bardzo trudno chronić swoją własność intelektualną. Na dobrą sprawę jeżeli ktoś sobie Twoją pracę skopiuje i wystawi na allegro to będziesz się nieźle woził, by udowodnić, że nie jesteś wielbłądem.
Z tego co widzę to bezpłatne wydania (bez korekty) nie mają nadawanych nr ISBN. Przynajmniej na wydaje.pl, by dostać ISBN trzeba wykupić korektę.

Offline maciejslu

Odp: Wydawanie eBooków.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2011, 09:30:06 am »
Zapraszam na www.rw2010.pl

Toster

  • Gość
Odp: Wydawanie eBooków.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2011, 11:37:15 am »
Dzięki za odpowiedzi, w sumie ISBN mi tam jakoś nie jest potrzebny bo zysku mega wielkiego się nie spodziewam, PDF'a można w teorii jakoś tam pozabezpieczać przed kopiowaniem i innymi ingerencjami. Jak zarobie na pizze i piwo to będę szczęśliwy ;)

Offline przepowiednia

Odp: Wydawanie eBooków.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2011, 01:49:40 pm »
Na początek można rzeczywiście wydawać tak po prostu bez ISBN, ale z czasem 'Toster', pewnie najdzie Cie refleksja, że jednak własność intelektualna to święta rzecz i trzeba ją chronić :) w Każdym razie życzę powodzenia :) A jeszcze pytanko: O czym jest ten zbiór opowiadań? Tak mniej więcej oczywiście.

Toster

  • Gość
Odp: Wydawanie eBooków.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2011, 10:25:22 pm »
Co do własności intelektualnej, to jako programista ciągle się z tym stykam i wiem jak wygląda problem. Wiem jak to jest jak się człowiek namęczy kilka miechów a później trafia wszystko na torrenty i nikt nie kradnie tylko powiela. Ale autor ze mnie żaden więc pisze dla zabawy, a jak pisze dla zabawy to nie martwie się własnością. Powiedziałem sobie że jak nazbieram z tego na pizze i sześciopak to będzie niebywały sukces :D

Opowiadania są różnorakie w wielkim skrócie:
Quadrologia Kushiela - opowiadanie na konkurs, ekipa ludzi z dalekiej przeszłości przenosi się do świata równoległego w którym żyją ludzie, demony i anioły.
Niezauważony - inspirowane trochę Ghost in the Shell, ogólnie o bycie w sieci.
Schyłek - nawiązanie do badań naukowców którzy twierdzą że mężczyźni to wymierający gatunek :)
Szalone autobusy - co się stanie jak się zaśnie w autobusie i czym to się może skończyć
Kocia skała - nawiązanie do "Niezauważonego", komputery też się mylą.
Serafin - czyli do czego może doprowadzić cięcie kosztów i zatrudnianie do wszystkiego studentów, zwłaszcza w erze lotów kosmicznych
Buuuu !! - zmagania egzorcysty z duchem molestatorem
Kontrakt - coś o facecie od brudnej roboty i jego werbunku
Wzięcie - kosmici istnieją, i wpadają do nas do domku w odwiedziny ;)
w sumie 61 stron, tyle można napisać w około miesiąc jeżdżąc autobusem do pracy ;)

Offline przepowiednia

Odp: Wydawanie eBooków.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2011, 01:30:53 pm »
Co prawda, to prawda- "nikt nie kradnie tylko powiela" :/ no ale cóź, taka rzeczywistość...
A opisy opowiadań zachęcają do lektury :)

Offline witanet

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak wydać książkę lub ebook?
    • Jak wydać książkę lub ebook?
Odp: Wydawanie eBooków.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2013, 09:50:49 am »
Jak wydać książkę lub e-booka? Zajrzyj na stronę : www.ebooki.c0.pl. Tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje oraz pomoc w wydaniu i sprzedaży Twojej książki. www.ebooki.c0.pl
Jak wydać książkę
pomoże Ci zespół Wydawnictwa Witanet
www.witanet.net