Autor Wątek: Jan Hardy  (Przeczytany 85877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Jan Hardy
« dnia: Maj 10, 2013, 01:13:50 pm »
"sprawca scenariusza" brzmi jakby autor pisząc ten scenariusz popełnił jakąś zbrodnię

Nie takie miało być absolutnie znaczenie :wink:

A z innej beczki. Dziś się natknąłem na taki tekst blogowy odnośnie Jana Hardego. Odważna teza już we wstępie:
Cytuj
Coraz głośniej robi się na temat projektu komiksu o polskim superbohaterze podejmującym walkę z hordami czerwonego najeźdźcy. Jan Hardy, bo tak nazywa się tytułowy bohater komiksu, to dowódca tajnego super oddziału R.O.T.A. Po zakończeniu II wojny światowej Jan i jego grupa walczą z komunistycznym okupantem. Nad całością projektu czuwa młody Polski artysta Jakub Kijuc. Na podstawie facebookowej strony można stwierdzić, że komiks dorównuje jakością projektom amerykańskiego Marvela. Data publikacji nie jest jeszcze znana.

całość --> tutaj

Zapraszam na
http://protektorzy.blogspot.com/

Można obejrzeć okładkę pierwszego zeszytu.

Świetny rysunek!

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 09:01:49 pm wysłana przez graves »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2013, 01:33:07 pm »


A z innej beczki. Dziś się natknąłem na taki tekst blogowy odnośnie Jana Hardego. Odważna teza już we wstępie:
całość --> tutaj



Słabe rysunki, idiotyczna fabuła. Nie wiem kto to kupi. Ja nie zamierzam.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2013, 01:44:03 pm »
Słabe rysunki, idiotyczna fabuła. Nie wiem kto to kupi. Ja nie zamierzam.

Twoja teza jest równie odważna jak porównanie tego komiksu do Marvela ;) tak ze skrajności w skrajność heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline RemiRose

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2013, 01:45:50 pm »
Rysunek powalający!!!  :shock:
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2013, 02:40:03 pm »
Rysunek powalający!!!  :shock:
Widocznie masz za słabą głowę. Zobacz sobie przykładowe plansze tutaj http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/218739-jan-hardy-1-r-o-t-a

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2013, 02:46:03 pm »
Widocznie masz za słabą głowę. Zobacz sobie przykładowe plansze tutaj http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/218739-jan-hardy-1-r-o-t-a

Kolega mówił chyba o komiksie Protektorzy ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2013, 02:56:57 pm »
Kolega mówił chyba o komiksie Protektorzy :wink:
Tylko, że absolutnie nie wynika to z jego wypowiedzi. Zawsze dobrze jest zacytować wybrany fragment, tak aby uniknąć nieporozumień.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2013, 06:05:52 pm »
Słabe rysunki, idiotyczna fabuła. Nie wiem kto to kupi. Ja nie zamierzam.

E tam, przykładowe plansze całkiem w porządku. Scenariusz powinien być na pewnym poziomie, autor udowodnił, że coś tam pisać potrafi.
Jakub Kijuc już raz wskrzesił polski komiks i sprawił, że zeszytówka powróciła do kiosków. Trochę się chyba jednak przeliczył i ostatecznie więcej było gadania i innych tazosów, niż samego komiksu.
Mam nadzieję, że wyjdzie z tego jakaś fajna seria.

Offline hans

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2013, 06:44:48 pm »
Słabe rysunki, idiotyczna fabuła. Nie wiem kto to kupi. Ja nie zamierzam.

Kibicuję Kijucowi i mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś przyjemnego do czytania. Plansze są ok.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2013, 07:05:40 pm »
Kibicuję Kijucowi i mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś przyjemnego do czytania. Plansze są ok.

Czyli jednak trochę osób się znajdzie. Z tego co czytałem to potrzebne jest 300 osób w przedsprzedaży, żeby komiks się ukazał. Prawie 1200 "lubiących" na FB też w sumie o czymś świadczy.
Cena 12,90:

http://czarna-materia.pl/index.php/czarna-materia-sklep/jan-hardy/hardy-1-detail

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline hans

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2013, 08:01:59 pm »
"Lubiący" na fejsiku nic nie znaczą i o niczym nie świadczy, że jest ich 1000 ;)

Offline turucorp

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2013, 08:31:21 pm »
"Lubiący" na fejsiku nic nie znaczą i o niczym nie świadczy, że jest ich 1000 ;)

Statystycznie cos tam jednak znacza, bo jakis tam procent w to rzeczywiscie wchodzi, w przedziale od 3% do 10% (wersja superoptymistyczna) ;)

Offline hans

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2013, 09:00:27 pm »
Rzeczywistą ilość zaangażowanych spośród "lajkujących" określiłbym mianem "błędu statystycznego" :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2013, 09:02:33 pm »
Według mnie również co nieco oznacza. Można się śmiać z fb, ale to potężne źródło reklamy. W jakiś sposób to 1000 osób zaciekawiło się tym projektem więc są to potencjalni navbywcy. Pewnie, że spora część polubiła i to wszystko na co "ich stać", ale jakiś procent pewnie zdecyduje się na zakup. Czy będzie to przedział taki jak podał turucorp? Nie wiadomo, bo chyba nie ma możliwości określenia procentowego jak to się przekłada. Badań raczej zadnych nie było więc są to tylko przypuszczenia.

@hans - na jakiej podstawie tak twierdzisz?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2013, 09:02:57 pm »
Statystycznie cos tam jednak znacza, bo jakis tam procent w to rzeczywiscie wchodzi, w przedziale od 3% do 10% (wersja superoptymistyczna) :wink:

@turucorp, jak oceniłbyś te 300 sztuk w przedsprzedaży, które założył sobie autor? Realne przy takim komiksie?