trawa

Autor Wątek: Jan Hardy  (Przeczytany 87634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 31, 2013, 09:36:30 am »
Popiełuszko odpada - zbyt delikatna materia. Wiele osób co go znało wciąż żyje, jego kult rozwija się dynamicznie. Np. u mnie w parafii jest ołtarz jemu poświęcony.
To czyste balwochwalstwo i procesu o zniewazanie uczuc religijnych nie ma :(

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Ralfi#

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 31, 2013, 11:32:28 am »
Temat się rozmydlił. Taki Jan może być pomocny w leczeniu kompleksów narodowych, w końcu ruskich jesteśmy w stanie pobić tylko w komiksie, albo grze komputerowej. Historia pokazuje, że jesteśmy mocni tylko w gębie bo mamy niewiele sukcesów militarnych a wszystkie poważniejsze konflikty przegrywaliśmy sromotnie. Ostatnio czytałem analizę potencjalnego konfliktu z Białorusią i konkluzja była taka, że przy takiej samej wydatnej pomocy naszych sojuszników jak podczas 2 wojny światowej i przy porównaniu obecnej siły militarnej obu krajów, białoruskie czołgi są w stanie dotrzeć do Warszawy w półtora dnia. Czyli zostaje nam tylko siąść i poczytać komiks "patriotyczny" o tym jak to by było fajnie bić ruskich.

Offline turucorp

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 31, 2013, 11:56:32 am »
Ostatnio czytałem analizę potencjalnego konfliktu z Białorusią
w sensie, ze czytales "Stalowa kurtyne" Wolffa?
hm... ale wiesz, to fikcja literacka a nie zadna analiza O_o
w dodatku Bialorus uzyskuje w niej chwilowa przewage, dzieki dzialaniom dywersyjnym, ktore eliminuja najmocniejsze elementy naszej struktury obronnej.
inna sprawa, ze Polska nie jest obecnie przygotowa na skuteczne dzialania obronne na terenie kraju, ale, zdaje sie, ze nie jestesmy w stanie potencjalnego konfliktu z ktorymkolwiek z naszych sasiadow?

Offline Ralfi#

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 31, 2013, 12:08:17 pm »
Nie, to była analiza w jakimś tygodniku, który przedstawiał nasze obecne możliwości militarne i porównywał ze sobą naszą armię i armie naszych sąsiadów. Konflikt nam nie grozi, ale w mediach wybucha co jakiś czas histeria jak sobie przypomną o Łukaszence. A Wolffa nie czytałem.

Offline turucorp

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 31, 2013, 12:24:45 pm »
Nie, to była analiza w jakimś tygodniku, który przedstawiał nasze obecne możliwości militarne i porównywał ze sobą naszą armię i armie naszych sąsiadów. Konflikt nam nie grozi, ale w mediach wybucha co jakiś czas histeria jak sobie przypomną o Łukaszence. A Wolffa nie czytałem.

Wolff oparl sie dokladnie na takich porownaniach (jak rozumiem sporo czasu przed dziennikarzem z tygodnika), ale nawet on nie byl na tyle pesymista, zeby sugerowac sukces Bialorusi w ciagu poltora dnia O_o
Podobne analizy pojawiaja sie berdzo czesto, zmienia sie jedynie kierunek zagrozenia i jego skala, ze swojej strony sugerowalbym pewna wstrzemiezliwosc , bo tak jak juz wspomnialem, nie jestesmy w stanie zadnego, nawet potencjalnego konfliktu z sasiadami, a w razie pojawienia takiegoz, Polska jest w stanie dosyc szybko przestawic sie militarnie i gospodarczo. To nie wrzesien 1939.
I chociaz nie podoba mi sie obecny stan armii i tzw. "doktryna obronna kraju", to raczej nie popadalbym w jakies paranoiczne stany lekowe z tego powodu.
 
Jest tu jakiś moderator  :!: :???: ??: :   :roll:

a po co?
przeciez rozmawiamy na temat.
komiks bazuje na lekach czesci naszego spoleczenstwa, warto chyba sie zastanowic, na ile te leki sa uzasadnione?

Offline peta18

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 31, 2013, 12:26:33 pm »
Jest tu jakiś moderator  :!: :???: :   :roll:
Daj spokoj, nie jest to totalny off-top (poza moja wczesniejsza wypowiedzia : ). A i wymiana zdan na poziomie. Moderator by sie przydal w innym miejscu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 31, 2013, 12:30:45 pm »
Daj spokoj, nie jest to totalny off-top

 
przeciez rozmawiamy na temat.

aha no ok... :shock: 
 
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ralfi#

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 31, 2013, 12:40:25 pm »
I chociaz nie podoba mi sie obecny stan armii i tzw. "doktryna obronna kraju", to raczej nie popadalbym w jakies paranoiczne stany lekowe z tego powodu.
Nie, ja tam lęków nie mam. Przytoczyłem to jako ciekawostkę i delikatnie wskazałem kierunek, w którym Jan może skierować swe pięści jak już się rozprawi z komuchami z UE, Gazety Wyborczej, TVNu, spali parę drzwi i nagle zabraknie mu wroga.

Offline turucorp

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 31, 2013, 12:49:35 pm »
Nie, ja tam lęków nie mam. Przytoczyłem to jako ciekawostkę i delikatnie wskazałem kierunek, w którym Jan może skierować swe pięści jak już się rozprawi z komuchami z UE, Gazety Wyborczej, TVNu, spali parę drzwi i nagle zabraknie mu wroga.

nie, no jasne ;)
chodzi mi jedynie o wyklarowanie tych dziwnych konotacji zwiazanych z "Janem Hardym", krajow "komunistycznych" zostalo jak na lekarstwo (w okolicy to juz chyba tylko Bialorus?), a komiks jest promowany w klimatach "bij czerwonego", pojawia sie wiec pytanie "a skad ja wam tych czerwonych wezme?"

Offline Dreadnought

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 31, 2013, 12:51:48 pm »
TVNu


Całej grupy ITI raczej. A działoby się bo oprócz np. multikin ITI ma warszawską Legie (mającą dobrą ekipe na ustawki) ! Czyli Jan byłby kibicem Polonii. Albo /R/uchu  :lol:
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Ralfi#

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 31, 2013, 01:07:22 pm »
Oj nie śledzisz rodzimego podwórka kibicowskiego, ITI okupuje Legię i owszem pompując w nią komusze miliony, ale ITI nie ma Kibiców. Oni nigdy się nie poddali uderzając okupantów w najczulsze miejsca - np. w córkę Waltera (takie tam niewinne napisy na trybunach). Gdy zmarł Wejchert (współwłaściciel ITI) Kibice krzyczeli na meczu podczas ogłaszania tej wiadomości "jeszcze jeden" dotyczyło to oczywiście Waltera. Nie poddali się. Więc Jan także może być kibicem Legii.

Offline Dreadnought

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 31, 2013, 01:22:58 pm »
Oj nie śledzisz rodzimego podwórka kibicowskiego, ITI okupuje Legię i owszem pompując w nią komusze miliony, ale ITI nie ma Kibiców. Oni nigdy się nie poddali uderzając okupantów w najczulsze miejsca - np. w córkę Waltera (takie tam niewinne napisy na trybunach). Gdy zmarł Wejchert (współwłaściciel ITI) Kibice krzyczeli na meczu podczas ogłaszania tej wiadomości "jeszcze jeden" dotyczyło to oczywiście Waltera. Nie poddali się. Więc Jan także może być kibicem Legii.


To nawet lepiej dla fabuły komiksu ! Jego klub tez jest sprzedany, pajeczyna oplata ze wszystkich stron. I takie dylematy czy przyjąć pieniądze od wroga czy nie ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Ralfi#

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 31, 2013, 01:50:15 pm »
No to dlatego twierdzę, że komiks ma potencjał!  Ma sporo możliwości poruszając się tylko po teraźniejszości (oczywiście to tylko fikcyjne przykłady) np: Wyzwolenie Warszawy od HGW, odbicie Pałacu Prezydenckiego, wysadzenie tęczy na Placu Zbawiciela, Odbijanie Legii od czerwonych z ITI, dywersyjne akcje przeciwko drzwiom niepolaków na Podlasiu... można wymieniać pomysły w nieskończoność. A komiks zaczyna swoją fabułę tuż po wojnie. Stawiam na 100 zeszytów.

Offline graves

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 10, 2013, 09:59:56 pm »
Stawiam na 100 zeszytów.
Ja na 200, po 100 zostanie zabity i wróci na Ziemię jako coś w rodzaju Spawna :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Toranga

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 23, 2013, 09:06:23 am »
Dla odmiany w tym temacie zachęcam do odrobiny rzeczowej dyskusji i zapraszam do lektury mojej recenzji pierwszego numeru.


http://kamilczytakomiksy.blogspot.com/2013/06/jan-hardy-1.html


Nie zamieszczamy na tym forum dublujących się informacji w dwóch (lub więcej) różnych tematach. Drugi post - usuwam.
graves
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 11:10:06 am wysłana przez graves »

 

anything