Autor Wątek: Jan Hardy  (Przeczytany 86382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 15, 2013, 12:35:17 pm »


Idę przeczytać jakiś komiks. W końcu to forum komiksowe, a nie polityczne/ideologiczne.

Może trzeba było wcześniej się zreflektować? I naprawdę więcej czytaj. Wyłącz telewizor, a włącz myślenie.
Jeśli zechcesz ze mną podyskutować to zawsze jestem do usług. Tylko proszę, merytorycznie a nie w wiadomym stylu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 15, 2013, 12:54:17 pm »
Tylko proszę, merytorycznie a nie w wiadomym stylu.

To samo mogę powiedzieć o Tobie...

Proszę nie dawaj mi rad w stylu, czytaj, myśl, wyłącz tv, bo mnie nie znasz i się ośmieszasz.

Nie będę się z Tobą licytował na ilość przeczytanych książek itp.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 15, 2013, 12:57:03 pm »


Proszę nie dawaj mi rad w stylu, czytaj, myśl, wyłącz tv, bo mnie nie znasz i się ośmieszasz.



Znam Cię lepiej, niż myślisz. Wystarczy przeczytać twoje posty i artykuły. I naprawdę się ośmieszam? To co Ty w takim razie robisz?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 15, 2013, 01:50:05 pm »
Znam Cię lepiej, niż myślisz. Wystarczy przeczytać twoje posty i artykuły.

Masz rację. Znasz mnie lepiej niż moi najbliżsi nawet...
Ty się nie ośmieszasz, to ja robię z siebie błazna. Niech taka opinia będzie tą jedyną słuszną i obowiązującą.

Zakończmy ten ot, bo pisałeś, że już się nie udzielasz w tym temacie, a nadal go ciągniesz.

Wróćmy do rozmów o komiksach i nowościach komiksowych na blogach.

Odpisałem Ci na twoje privy, więc jeśli masz ochotę na dalszą dyskusję to tam.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 15, 2013, 04:20:29 pm »
Skoro gdzieś wyżej padło hasło "Monte Cassino" to pozwalam sobie podlinkować poniżej refleksje o premierowym tomie trylogii Gabrieli Becli i Zbigniewa Tomeckiego. Tekst co prawda ma już parę lat, ale z racji obecnej, kolejnej rocznicy operacji "Honker" naszło mnie by go jednak przypomnieć.
 
 http://mezotyda.blogspot.com/2013/05/monte-cassino-t-i.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 15, 2013, 06:40:29 pm »
już nic
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline pszren

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 16, 2013, 06:13:11 am »
Jednak np. słusznie wyklęci mordercy nauczycieli z Lubelszczyzny to byli wrogowie Polski, a nie bohaterowie.

Offline peta18

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 16, 2013, 07:48:08 am »
Mnie zastanawia czy Kijuc robi ten komiks "na serio", w sensie czy ta cala otoczka "patriotyzmu" jest podbudowana osobistymi sympatiami i komiks ma byc ich wyrazem, czy moze ta cala otoczka "patriotyczna" jest tylko jakims dziwnym zabiegiem marketingowym. Jak widze na FB projektu w ulubionych fanpejdze moich "ulubionych" ugrupowan to odechciewa mi sie lektury tego komiksu (choc sam pomysl wydal mi sie intrygujacy). I jezeli ta cala akcja jest jedynie zabiegiem, ktory ma podniesc sprzedaz i zyskac nowe grono czytelnikow (np. wsrod [ultra] prawicowo zorientowanej polskiej spolecznosci [nie] komiksowej) to na mnie ona w ogole nie dziala i komiksu raczej nei kupie (pomimo tego, ze wczesniejsze komiksy Kijuca nabylem i zastanawialem sie nad kolejnymi przyszlymi).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 16, 2013, 08:18:52 am »
Mnie zastanawia czy Kijuc robi ten komiks "na serio", w sensie czy ta cala otoczka "patriotyzmu" jest podbudowana osobistymi sympatiami i komiks ma byc ich wyrazem, czy moze ta cala otoczka "patriotyczna" jest tylko jakims dziwnym zabiegiem marketingowym. Jak widze na FB projektu w ulubionych fanpejdze moich "ulubionych" ugrupowan to odechciewa mi sie lektury tego komiksu (choc sam pomysl wydal mi sie intrygujacy). I jezeli ta cala akcja jest jedynie zabiegiem, ktory ma podniesc sprzedaz i zyskac nowe grono czytelnikow (np. wsrod [ultra] prawicowo zorientowanej polskiej spolecznosci [nie] komiksowej) to na mnie ona w ogole nie dziala i komiksu raczej nei kupie (pomimo tego, ze wczesniejsze komiksy Kijuca nabylem i zastanawialem sie nad kolejnymi przyszlymi).

A nie lepiej spojrzeć na Hardego po prostu jak na komiks bez tej całej otoczki?
Kupując go nie wspieramy ONR czy innych popierających.
Oceniajmy pracę autora i komiks sam w sobie, a nie to kto "polubił" na facebooku.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 16, 2013, 08:38:37 am »
A nie lepiej spojrzeć na Hardego po prostu jak na komiks bez tej całej otoczki?
Kupując go nie wspieramy ONR czy innych popierających.


Wspieramy pewną wizję, z którą ja się nie zgadzam. Przeczytaj sobie http://naszeblogi.pl/38219-jan-hardy-zolnierz-wyklety-polski-superbohater   
Rzygać się chce.

N.N.

  • Gość
Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 16, 2013, 08:42:16 am »
A nie lepiej spojrzeć na Hardego po prostu jak na komiks bez tej całej otoczki?
Od początku o to apeluję i od początku za to, że proponuję spojrzenie na komiks o Hardym bez żadnej otoczki jestem strofowany.

A czytanie wypowiedzi podobnych do tej spod wskazanego linka uważam za przejaw ciężkiego oszołomstwa i przykładu utraty kontaktu z rzeczywistością:

Cytuj
Polska  potrzebuje barwnej komiksowej postaci, która wyciągnie nas z mentalnie   źle funkcjonującego systemu wspieranego przez mechanizmy medialnej  propagandy antypolskości.   
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2013, 08:46:52 am wysłana przez N.N. »

Offline peta18

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 16, 2013, 08:55:01 am »
A nie lepiej spojrzeć na Hardego po prostu jak na komiks bez tej całej otoczki?
Kupując go nie wspieramy ONR czy innych popierających.
Oceniajmy pracę autora i komiks sam w sobie, a nie to kto "polubił" na facebooku.
Chcialbym, ale nie chce przy okazji swiadomie wspierac w jakiejkolwiek formie kogos, ktorego poglady moga stac w sprzecznosci z moimi wlasnymi. Np. jezeli nie jestem zwolennikiem ugrupowan prolife'owych, komunistycznych itp. to nie kupuje ich produktow, nie wpieram finansowo i nie zycze im dalszego rozwoju itp.
Jakby wokol J. Hardego nie bylo tej calej otoczki to bym pewnie sie nawet nie zastanawial czy komiks kupic czy nie i jaki cel poza estetycznym obral sobie jego autor.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline turucorp

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 16, 2013, 09:03:59 am »
Oceniajmy pracę autora i komiks sam w sobie, a nie to kto "polubił" na facebooku.

Prawie 1200 "lubiących" na FB też w sumie o czymś świadczy.

Jaroslawie, serio?
A przy okazji to moze zastanow sie, po co, praktycznie na samym poczatku tej dyskusji, wspomnialem o D'Annunzio?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 16, 2013, 09:19:45 am »
Jaroslawie, serio?

no świadczy o zainteresowaniu komiksem, ale nie ma nic wspólnego z otoczką.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 16, 2013, 10:20:22 am »
Ocena utworu bez wspominanej otoczki zapewne byłaby wskazana, ale raczej trudno będzie taki stan osiągnąć. Zwłaszcza w przypadku czytelników sięgających po komiksy incydentalnie (a jakoś mam wrażenie, że spora część odbiorców "Jana Hardego" będzie się rekrutowała właśnie spośród ich grona). Temat wciąż jest gorący, a rany zadane społeczeństwu przez dziesiątki lat funkcjonowania narzuconego systemu wciąż się nie zabliźniły. Dla porównania trauma po niemieckiej okupacji trwającej "ledwie" sześć lat faktycznie wciąż jest żywa (przynajmniej wśród sporej części warszawian). Stąd co dopiero mówić o dekadach stanu zależności od nieprzyjaznego mocarstwa. A że jak to zwykle u nas znów zadziałał syndrom Radziejowskiego i nikt z ówczesnych rządzących nie został rozliczony (stoczniowcy sami do siebie strzelali etc), toteż nic dziwnego że komiksy takie jak "Jan Hardy" będą wzbudzały emocje. Może taka właśnie jest ich rola? Wygląda na to, że jest na nie zapotrzebowanie społeczne.