Autor Wątek: Jan Hardy  (Przeczytany 84970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2013, 09:35:05 pm »
Badań raczej zadnych nie było więc są to tylko przypuszczenia.

Badan "sprzedazowych" rzeczywiscie nie ma, sa jedynie badania reklamodawcow, a te okreslaja skutecznosc takich dzialan na poziomie 3-5%, ze wzgledu na specyfike "lajkowania" (w koncu robia to ludzie odrobine zainteresowani tematem), pozwolilem sobie na bardzo optymistyczna ocene skutecznosci na pulapie 10%

@turucorp, jak oceniłbyś te 300 sztuk w przedsprzedaży, które założył sobie autor? Realne przy takim komiksie?

Nie wiem, przedsprzedaz to jest bardzo specyficzna forma, szczegolnie u nas w kraju, a przy takim komiksie wystarczy przeciez apel jakiegos ksiedza na wiekszej parafii, albo wizja regionalnego szefa biura PiS i juz jest te 300 egz.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2013, 10:09:11 pm »
Nie wiem, przedsprzedaz to jest bardzo specyficzna forma, szczegolnie u nas w kraju, a przy takim komiksie wystarczy przeciez apel jakiegos ksiedza na wiekszej parafii, albo wizja regionalnego szefa biura PiS i juz jest te 300 egz.

No tak, przy takim założeniu to rzeczywiście może być łatwiej osiągalne. Te środowiska szczególnie wyczulone są na wezwanie do czynu. Mnie w zapowiedzi umknął jakoś ten patriotyczny charakter komiksu. Może nie tyle umknął, co potraktowałem go z przymrużeniem oka, że to raczej parodia komiksu patriotycznego będzie.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2013, 10:19:29 pm »
No tak, przy takim założeniu to rzeczywiście może być łatwiej osiągalne. Te środowiska szczególnie wyczulone są na wezwanie do czynu. Mnie w zapowiedzi umknął jakoś ten patriotyczny charakter komiksu. Może nie tyle umknął, co potraktowałem go z przymrużeniem oka, że to raczej parodia komiksu patriotycznego będzie.

Oj to nawet nie wiesz jak się pomyliłeś... To w żadnym wypadku nie jest parodia. Swego czasu nawet Michał Śledziński "odlubił" profil, bo nie spodobało mu się, że wśród wspierających jest choćby ONR. Było to poruszane chyba na profilu komiksu i gdzieś jeszcze, ale nie pamiętam gdzie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline hans

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2013, 10:39:51 pm »
@hans - na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Przy różnych zapowiedziach ludzie zachwyceni zajawką są w stanie napisać mocne deklaracje, że na pewno kupią zapowiadany komiks. Życie te ich deklaracje weryfikuje i tylko część z nich wydaje pieniądze.
Kliknięcie "Lubię to" kosztuje jeszcze mniej wysiłku niż pisanie na forum. Ot, ktoś miał dobry humor, a akurat w natłoku postów z różnych stron na fb wpadła mu w oko plansza, to kliknął sobie "Lubię to". Bo co go to kosztuje? Niewielka część osób to takie, którym siedząc na fb, chciało się spośród wszystkich postów poświęcić dłuższą chwilę na wniknięcie w akurat ten. I co ważniejsze - zapamiętanie go na przyszłość. Krótko mówiąc - "lajk" niewiele kosztuje wysiłku i równie niewiele znaczy.
Przyznam, że sam postąpiłem podobnie, bo przeczytałem link z forum po łebkach i podobnie, jak YohnJossarian, pomyślałem, że to będzie lekki komiks traktujący temat z przymrużeniem oka ;)

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2013, 10:49:20 pm »
Okładka w zestawieniu z zarysem fabuły budzi ogromny niesmak. Podobno ma to być komiks ,,patriotyczny". Autor naprawdę dziwnie pojmuje to słowo.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2013, 10:02:05 am »
można już kupować jak coś.

12,90 lub 14,90 (2 zł na wsparcie filmu o Rotmistrzu Pileckim)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2013, 11:34:08 am »
Okładka w zestawieniu z zarysem fabuły budzi ogromny niesmak. Podobno ma to być komiks ,,patriotyczny". Autor naprawdę dziwnie pojmuje to słowo.

Dlaczego? Absolutnie nie jestem patriotą, więc może czegoś nie widzę.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2013, 10:52:10 am »
Hardy jak coś,  już zebrał potrzebną ilość i na początku czerwca będzie wysyłany. Info z fb
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2013, 06:40:00 pm »



@maximumcarnage - Co uważasz za dziwny patriotyzm? Walkę z komunistami po II Wojnie Światowej, zmiażdżoną czerwoną gwiazdę czy coś innego?

Kult ksenofobii. Wpisywanie się w pewną retorykę, którą poruszył Turucorp. Żeby nie być gołosłownym, kupię ten komiks i wtedy poprę zarzuty konkretnymi argumentami.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 14, 2013, 07:44:04 pm »
Kult ksenofobii.

Możesz rozwinąć myśl? Gdzie w tym konkretnym przypadku odnajdujesz ksenofobie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 14, 2013, 07:47:48 pm »
nawiazujac na chwile do wlasciwego watku w tym temacie:
http://fest-karminadel.blogspot.com/2013/05/juz-jest.html

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 14, 2013, 07:49:13 pm »
Możesz rozwinąć myśl? Gdzie w tym konkretnym przypadku odnajdujesz ksenofobie?

Szkalowanie Rosjan. Przedstawianie tzw. ,,żołnierzy wyklętych" jako bohaterów, chociaż wszyscy wiedzą że nie jest to jednoznaczne. Konkrety będę mógł przedstawić dopiero po przeczytaniu komiksu, gdyż jak na razie opieram swoje wiadomości na wzmiankach z fejsa.
Jarosławie, przedstaw swoje zdanie, bo jak na razie pytasz ale sam nie mówisz konkretnie.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 14, 2013, 07:52:57 pm »
Szkalowanie Rosjan. Przedstawianie tzw. ,,żołnierzy wyklętych" jako bohaterów, chociaż wszyscy wiedzą że nie jest to jednoznaczne. Konkrety będę mógł przedstawić dopiero po przeczytaniu komiksu, gdyż jak na razie opieram swoje wiadomości na wzmiankach z fejsa.

To już się na wstępie nie zgodzimy, bo dla mnie są jednoznaczni, dlatego nie bardzo rozumiem wysnucie wniosku, że "WSZYSCY WIEMY"...
Trudno też mówić o szkalowaniu Rosjan, ja bym to określił jako walka z komunizmem.
Masz jednak rację, to są dywagacje ideologiczne, a mamy dyskutować o komiksie
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 14, 2013, 07:56:05 pm »
To już się na wstępie nie zgodzimy, bo dla mnie są jednoznaczni, dlatego nie bardzo rozumiem wysnucie wniosku, że "WSZYSCY WIEMY"...

Znasz więc historię jedynie wybiórczo. Polecam przeczytanie czegoś odmiennego od linii PiS i IPN.
Historia nigdy nie jest jednoznaczna. Chcesz podyskutować, pisz na priva, bo tutaj tworzy się niezły offtop.

Offline turucorp

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 14, 2013, 08:10:29 pm »
Znasz więc historię jedynie wybiórczo. Polecam przeczytanie czegoś odmiennego od linii PiS i IPN.
Historia nigdy nie jest jednoznaczna. Chcesz podyskutować, pisz na priva, bo tutaj tworzy się niezły offtop.

Moze jednak nie piszcie na priva tylko w osobnym temacie? (moderator help!)
Bo temat jest ciekawy i ciezki, a ja mam wrazenie, ze czesc forumowiczow zainteresowanych tematem, nie do konca lapie konteksty i niuanse zwiazane z tym komiksem?