Autor Wątek: Jan Hardy  (Przeczytany 88098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 19, 2013, 08:56:27 pm »
N.N.  Twojej Rodzinie szczerze współczuję, delikatnie rzecz ujmując, wymuszonego udziału w wyjątkowo trudnych perturbacjach dziejowych. 

 Natomiast nie widzę, przeciwwskazań by w wymianie opinii na temat komiksu, którego premiery oczekujemy jej uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami; zwłaszcza, gdy inicjator wątku - Maximumcarnage - rozpoczął polemikę sformułowaniami jak dla mnie nieprzemyślanymi. Jeżeli nie odpowiada Ci moja formuła, nie ma konieczności, abyś z nią polemizował.

Offline turucorp

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 19, 2013, 09:08:09 pm »
W tzw. komiksowie może i tak, ale wśród czytelników komiksów już bym się spierał. Nie bierz tego do siebie, ale zaryzykuję twierdzenie, że komiksy takie jak chociażby seria "Wilcze tropy" (nakład pierwszego tomu zdaje się również wyczerpany) znajdują znacznie więcej nabywców niż np. "Nest".
Alez nie biore ( wbrew pozorom mam spory dystans do tego wszystkiego)
Doskonale zdaje sobie sprawe, ze wiele komiksow ma znacznie wiecej nabywcow, tak zawsze bylo i raczej tak zawsze bedzie :wink:
Znam tez dosyc dobrze sytuacje na rynku komiksow historycznych, wiec dobra sprzedaz "Wilczych topow" mnie kompletnie nie zaskakuje (np. "Monte Cassino" tez sprzedaje sie znaczaco lepiej niz moje bazgroly).
Kibicuje wiekszosci komiksow wydawanych przez krajowych autorow, mam jednak alergie na te wszystkie ideologiczne skrajnosci.
Mam alergie na niektore srodowiska wielbiace "Likwidatora" (bo ideologicznie to dla mnie "punko polo") i mam alergie na przyklejanie sie niektorych srodowisk do "Jan Hardego" (sorry, ale tematy o "polskosci" i "prawdziwych Polakach" w komiksie, przerabiam od wielu lat, juz na forum Wraka, wieki temu, walkowalismy to w podobnym tonie jak teraz ma to miejsce tutaj i na fejsiku).
A ze ktos, z powodu mojej alergii, sprobuje ze mnie zrobic lewicowa lesbijke z przodkami w ubecji, no coz, dziwniejsze rzeczy juz o sobie czytalem :wink:

N.N.

  • Gość
Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 19, 2013, 09:12:09 pm »
N.N.  Twojej Rodzinie szczerze współczuję, delikatnie rzecz ujmując, wymuszonego udziału w wyjątkowo trudnych perturbacjach dziejowych. 

 Natomiast nie widzę, przeciwwskazań by w wymianie opinii na temat komiksu, którego premiery oczekujemy jej uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami; zwłaszcza, gdy inicjator wątku - Maximumcarnage - rozpoczął polemikę sformułowaniami jak dla mnie nieprzemyślanymi. Jeżeli nie odpowiada Ci moja formuła, nie ma konieczności, abyś z nią polemizował.
Nawimarze,
nie mówimy tu o zadnych forumułach, ale o sprawach zasadniczych w rodzaju prawdy i sprawiedliwości. Jeśli potrafisz je zastąpić stwierdzeniem, że to tylko "formuły", to twoje współczucie mam tam, gdzie ty masz szacunek dla słów, które używasz. I - żeby była jasność - nie polemuzuję z tobą (już od dawna tego nie robię). Je jedynie zwracam uwagę na to, że piszesz bzdury.

Offline Nawimar

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 19, 2013, 09:17:43 pm »
Turucorpie, co najmniej od jakiegoś czasu jestem świadom Twojej alergii na polskość toteż nie czuję się szczególnie zaskoczony.
 
N.N. I to by było na tyle w kwestii Twego pustosłowia. A że uwarunkowanego ideologicznie to już zupełnie inna kwestia.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 19, 2013, 09:20:09 pm »

Jarosławie,
pod czym właściwie się podpisujesz?

Tylko i wyłącznie pod tym, że wrócę do tematu po lekturze komiksu, aby dyskutować o komiksie - niczym więcej.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 19, 2013, 09:23:28 pm »
Turucorpie, co najmniej od jakiegoś czasu jestem świadom Twojej alergii na polskość toteż nie czuję się szczególnie zaskoczony.

heh, pewnie nie uwierzysz, ale ja nie czuje sie zaskoczony, ze nie odrozniasz "prawdziwej polskosci" od polskosci (i mam swiadomosc, ze to sie raczej nie zmieni)

Offline graves

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 19, 2013, 09:36:00 pm »
Czy szanowni Panowie mogli rozmawiać tylko o komiksie o Hardym w tym temacie?
Szczególnie tyczy się to Nawimara, którego posty są bardziej atakiem niż polemiką o wspomnianym komiksie.


Ja ze swoim zdaniem na temat tego "dzieła" wstrzymam się do jego wydania, chociaż coraz bardziej wątpię, że je zakupię. Toczona kampania tego komiksu wzbudza na razie tylko mój wielki niesmak. O ile jestem stałym czytelnikiem komiksów wydawanych przez IPN (szczególnie gustuję w pozycjach spółki autorskiej Zajączkowski/Wyrzykowski) to powstanie tego komiksu jakoś budzi we mnie niechęć. Szczególnie jeżeli będzie to tak wspaniałe jak "Konstrakt", którego mimo kilku podejść nie byłem w stanie przełknąć.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dreadnought

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 29, 2013, 08:27:52 am »
Ilustracje mi nie odpowiadają jak na komiks historyczny. Chyba staromodny jestem.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 29, 2013, 07:02:54 pm »
Cytuj
O ile jestem stałym czytelnikiem komiksów wydawanych przez IPN (szczególnie gustuję w pozycjach spółki autorskiej Zajączkowski/Wyrzykowski) to powstanie tego komiksu jakoś budzi we mnie niechęć
Przecież autor Hardego wyraźnie odcina sie od komiksów powstających pod patronatem IPN, co ja rozumiem jako robienie nie komiksu historycznego, ale co najwyżej osadzonego w historii, gdzie ona sama jest tylko tłem dla fantastycznych wydarzeń. Ale pożyjemy, zobaczymy i skomentujemy :D


Offline nexus6

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 29, 2013, 07:24:32 pm »
Czyli po prostu fantastyka.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 29, 2013, 07:32:49 pm »
Być może, ale chyba taka bardziej w stylu "Czterech pancernych i psa" niż "Seksmisji" ;)

Offline Ralfi#

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 29, 2013, 07:51:39 pm »
No raczej fantastyka skoro hardy Jan Hardy rozwala pięścią radziecki czołg. Odkłamywanie historii? Mniej więcej jest to tak samo wiarygodne jak szarża polskiej kawalerii na niemieckie czołgi i okładanie ich szablami. Z tym, że nie zakładałbym z góry, że już niedługo będzie ten mit obowiązywał w szkołach jako prawdziwa historia a komiks załapie się do lektur szkolnych? Kto wie?

Offline Strefa Komiksu

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 29, 2013, 08:28:54 pm »
Cytuj
No raczej fantastyka skoro hardy Jan Hardy rozwala pięścią radziecki czołg
Tym bym się nie przejmował. W końcu to komiks superbohaterski.

N.N.

  • Gość
Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 29, 2013, 09:58:17 pm »
Hardy to takie plebejskie nazwisko - robotniczo-chłopskie, rzekłbym. Trąci kryptokomuną. Zastanwiam się, czy autor nie chce skompromiotwać idei prawdziwego patriotyzmu sprowadzając ją do poziomu napierdzielania pięścią w ruskie czołgi. Może w czoło się tą pięscią powinien pierdzielnąć?

Offline Strefa Komiksu

Odp: Jan Hardy
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 30, 2013, 06:55:45 am »
Cytuj
Hardy to takie plebejskie nazwisko - robotniczo-chłopskie, rzekłbym
No, fakt. Np. Niezłomny by bardziej pasowało ;)

 

anything