trawa

Autor Wątek: Before Watchmen  (Przeczytany 32063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2013, 02:57:00 pm »
Mógłby ktoś u nas wydać tego Parkera. Jak na razie wyszły tego trzy tomy. Nie czytałem ich, jedynie widziałem przykładowe plansze i Cooke wymiata na nich. Powieści Richarda Starka to proste, rasowe hardboiled kryminały, choć niestety u nas wydano jedynie The Hunter przy okazji drugiej, słabej filmowej adaptacji z Melem Gibsonem pt. Godziny Zemsty. Po opiniach na temat Parkera Darwyna Cooke'a, spodziewam się po nim jednego z lepszych komiksów noir. Można by podręczyć o ten komiks Wydawnictwo Komiksowe, Taurus Media, czy Muchę Comics...

Offline pioma10

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 01, 2013, 05:57:22 pm »
Mógłby ktoś u nas wydać tego Parkera. (...) Można by podręczyć o ten komiks Wydawnictwo Komiksowe, Taurus Media, czy Muchę Comics...
Taurusa już męczę, ale na razie się opiera  :biggrin: .

Offline freshmaker

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 01, 2013, 06:38:59 pm »
parker wyglada ciekawie ale poczekam na wydanie zbiorcze. za to catwoman jest teraz reedycja: trail of the catwoman.

"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline misio141

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2013, 11:00:12 am »
przede wszystkim Parker! genialne książki, genialne komiksy
no i Catwoman razem z Brubaker'em
ale już np. jego Spirit jest słabiutki
mi jego wersja Spirita się spodobała, tylko inny klimat ma w porównaniu do oryginału
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline nx87

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2013, 07:08:18 am »
Powiedzcie mi...

Strażnicy: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/225003-straznicy
To było wydane kiedyś w 3 tomach? Jeżeli te 3 tomy posiadam to bez sensu kupować?

Początek - http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/225004-straznicy-poczatek-1-gwardzisci-jedwabna-zjawa
Ile będzie tego części? W jaki sposób jest powiązane z "Strażnicy"?

Dziękuję...

ramirez82

  • Gość
Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2013, 07:25:28 am »
Strażnicy: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/225003-straznicy
To było wydane kiedyś w 3 tomach? Jeżeli te 3 tomy posiadam to bez sensu kupować?

Tak, to to samo. Sądząc po ilości stron, raczej nie będzie nowych dodatków.

Początek - http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/225004-straznicy-poczatek-1-gwardzisci-jedwabna-zjawa
Ile będzie tego części? W jaki sposób jest powiązane z "Strażnicy"?

Tu masz co nie co.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/search/label/rzut%20za%203

Całe Before Watchmen to cztery TBP i w takiej formie Egmont ma zamiar to u nas wydać, dwa na jesień, dwa w przyszłym roku.

Offline freshmaker

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2013, 04:46:34 pm »
za mną kolejny tpb: ozymandias/crimson corsair. jae lee wymiata, szkoda tylko, że scenariusz to zwykły origin ozymandiasa. wolałbym chyba wcześniejsze przygody oderwane trochę od głównego wątku watchmen w znanym universum.


za to crimson corsair to wg mnie porazka. graficzne cacko, ale scenariusz to opowieść o latającym holendrze ze zwrotami akcji co 2 stronę. troche to bez sensu, ładu i składu.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline mack3

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2013, 09:08:46 pm »
Miałbym pytanie do osób, które czytały juz Befgore Watchmen - czy osobie, która nie czytała oryginalnych Strażników lepiej polecić by przeczytała najpierw Before Watchmen (a potem na deser Strażników Moore'a - czyli wg chronologii wydarzeń), czy na odwrót - najpierw Strażnicy, a czytanie Before Watchmen nie ma sensu bez wcześniejszej lektury Moore'a??

N.N.

  • Gość
Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2013, 09:36:21 pm »
Miałbym pytanie do osób, które czytały juz Befgore Watchmen - czy osobie, która nie czytała oryginalnych Strażników lepiej polecić by przeczytała najpierw Before Watchmen (a potem na deser Strażników Moore'a - czyli wg chronologii wydarzeń), czy na odwrót - najpierw Strażnicy, a czytanie Before Watchmen nie ma sensu bez wcześniejszej lektury Moore'a??
Najpierw Moore.

fragsel

  • Gość
Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2013, 05:23:17 am »
Miałbym pytanie do osób, które czytały juz Befgore Watchmen - czy osobie, która nie czytała oryginalnych Strażników lepiej polecić by przeczytała najpierw Before Watchmen (a potem na deser Strażników Moore'a - czyli wg chronologii wydarzeń), czy na odwrót - najpierw Strażnicy, a czytanie Before Watchmen nie ma sensu bez wcześniejszej lektury Moore'a??

Czytanie czy oglądanie chronologiczne  jest fajne, ale według mnie NIGDY!!!! jako pierwszy raz.
Na pierwszy raz ZAWSZE
Najpierw Moore.

ramirez82

  • Gość
Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2013, 06:38:13 am »
Zdecydowanie nieznajomość Strażników trzeba jak najszybciej nadrobić.

Offline mack3

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 30, 2013, 08:55:17 am »
Ja znam Strażników, ale nie znam Before Watchmen, a mam znajomego, który ostatnio wkęca się w komiksy i pytał czy lepiej, żeby najpierw przeczytać Before... czy oryginalnych (którzy wszak opowiadają o późniejszyc wydarzeniach). Ale widzę, że opinie raczej jednomyślnie polecają zacząć od oryginalnych...
Dzięki za podpowiedzi

Offline Itachi

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 01, 2013, 06:41:57 pm »
Słuchajcie czy jest jeszcze jakiś sklep oprócz gildii, który ma już możliwość zamawiania Watchmenów? Ceny na gildii nie są takie złe, jednak wiem, że kilka dni po premierze inne sklepy mają większe zniżki i lepsze formy dostawy. Z drugiej strony wolę zapłacić te kilkanaście złotych więcej i mieć szybciej te komiksy, niż czekać na inne sklepy. Co sądzicie?

Offline Motyl

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 01, 2013, 07:13:27 pm »
Polskie wydanie BF:


Dodatki: oryginalne okładki, studia postaci, biogramy, dwa szkice i słowo od  Amandy Conner. Wydanie prezentuje się bardzo dobrze.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2013, 10:25:23 pm »
Czy te poszczególne opowieści wydane w ramach "Before Watchmen" zazębiają się jakoś? Czy dobrze je czytać według chronologicznego porządku? I czy tak wydaje je Egmont?