Autor Wątek: Polećcie mi dobre Anime  (Przeczytany 15921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzikusisko

Polećcie mi dobre Anime
« dnia: Maj 30, 2013, 10:44:57 am »

Witam


Zacznę od tego że jestem w strachu że nie zostało mi już nic ciekawego do obejrzenia. Uwielbiam Anime za jego możliwości. Jest prawie jak książka, bo nie ma ograniczeń, jak jest w przypadku filmów. Praktycznie wszystko można przenieść (opłacalnym kosztem) z wyobraźni na animowany ekran.


Szukam Anime które ma w sobie dużą dozę powagi... Nie jestem fanem śmiesznych gagów. Do moich ulubionych serii zaliczam między innymi:
- Elfen Lied
- Berserk
- Basilisk
- Ninja Scroll
- Claymore
- Jyu Oh Sei
- Hellsing
- Blood
- Fate/Zero
- Afro-Samurai
- Black Lagoon


Wszystkie łączy pewna brutalność, realizm, cierpienia bohaterów, bez naciągnięć (w pewnym sensie). Szukam tytułu który by tu świetnie współgram z resztą... Byle nie kryminały ;) Death Note by np się tu wpasował pod względem klimatycznym ale już nie fabularym.


Czekam z niecierpliwościa na wasze sugestie ;)

Offline Sir_Ace

Odp: Polećcie mi dobre Anime
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2013, 11:13:20 am »

Realizm...?




Gdybyś chciał czegoś naprawdę poważnego, poleciłbym Aku no Hana, Welcome to the NHK, Lain, Ergo Proxy, Texhnolyze, Now and Then, Here and There, Cowboy Bebop...


... ale wygląda na to, że tobie po prostu chodzi o sieczkę.
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Polećcie mi dobre Anime
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2013, 11:53:03 am »
Do powyższej listy można też dodać:
Witch Hunter Robin i Gunslinger Girl

Offline Skrzydlaty

Odp: Polećcie mi dobre Anime
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2013, 01:43:49 pm »
Cytuj
- Elfen Lied
Cytuj
realizm
Cytuj
bez naciągnięć




Offline Shirosama

Odp: Polećcie mi dobre Anime
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2013, 03:49:25 pm »
Zacznę od tego że jestem w strachu że nie zostało mi już nic ciekawego do obejrzenia.
Zawsze jest coś ciekawego do obejrzenia. W każdym sezonie wychodzą dobre anime z różnych gatunków.
Uwielbiam Anime za jego możliwości. Jest prawie jak książka, bo nie ma ograniczeń, jak jest w przypadku filmów. Praktycznie wszystko można przenieść (opłacalnym kosztem) z wyobraźni na animowany ekran.
Dokładnie tak. Anime mają to coś w sobie czego nie zapewni żaden film z aktorami.
Szukam Anime które ma w sobie dużą dozę powagi... Do moich ulubionych serii zaliczam między innymi:
- Elfen Lied
- Berserk
- Basilisk
- Ninja Scroll
- Claymore
- Jyu Oh Sei
- Hellsing
- Blood
- Fate/Zero
- Afro-Samurai
- Black Lagoon
Na 100 procent spodobają ci się takie anime jak Another i Guilty Crown.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8480 - Guilty Crown
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8556 - Another

Obie produkcje są praktycznie w całości poważne (żartobliwe sceny zdarzają się sporadycznie), gdyż to dramaty (chwilami nawet wyciskacze łez). Another to bardziej horror, a Guilty Crown Sci-Fi.
Wszystkie łączy pewna brutalność, realizm, cierpienia bohaterów, bez naciągnięć (w pewnym sensie).
Cierpienia (tragedie/śmierć) bohaterów są w Another i Guilty Crown jednym z głównych elementów. Jeśli naprawdę lubisz takie okrutne i przygnębiające anime to szczerze ci je polecam. A doskonała strona wizualna w dużym stopniu zwiększa przyjemność z oglądania tych serii.

Offline Jackal

Odp: Polećcie mi dobre Anime
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2013, 09:04:59 pm »
Pod podane tytuły podał bym:
Fullmetal alchemist brotherhood, steins gate, code geas, katanagatari, hunter x hunter, 5 Centimeters per Second, Darker Than Black, fate / stay night, gantz, Kara no Kyoukai, Mushishi, Neon Genesis Evangelion, Samurai Champloo, soul eater, slayers.
Każdy z wymienionych tytułów to bardzo dobre anime albo i lepiej [no może parę nie].

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polećcie mi dobre Anime
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2013, 08:56:11 am »
Uwielbiam Anime za jego możliwości. Jest prawie jak książka, bo nie ma ograniczeń, jak jest w przypadku filmów.
Poważnie?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

 

anything