Autor Wątek: Black Paradox - Junji Ito  (Przeczytany 9867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Black Paradox - Junji Ito
« dnia: Czerwiec 03, 2013, 11:37:05 am »
J.P.F. podał na swoim profilu FB, info, że kolejna manga Mistrza Ito już w grudniu w sprzedaży!! Pozycja obowiązkowa ;)

MEGA MANGA - grudzień 2013
 "Black Paradox" Junji ito
 Tomów: 1
 Format: A5, obwoluta
 Stron: 240 cz/b + 4 kolorowe
 Cena okładkowa: 29,40 zł (w pre-order: 27 zł)


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline nx87

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2013, 11:45:46 am »
Proszę o wyjaśnienie dlaczego "pozycja obowiązkowa".  :cool:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:05:46 pm »
Proszę o wyjaśnienie dlaczego "pozycja obowiązkowa".  :cool:

Bo Junji Ito jest mistrzem w swoim fachu :) Zarówno Gyo jak i Uzumaki były mangami na najwyższym poziomie. Podejrzewam więc, że i ta będzie tak dobra  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2013, 11:31:28 pm »
No tak, ale nie kazdemu musi pasowac tematyka mang Ito. Ja lubie komiksowe horrory, ale ktos inny moze szukac w mandze czegos zupelnie innego. Poza tym uwielbiam kreske Ito.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:28:44 am »
No pewnie, że jeśli ktoś w ogóle nie lubi tego typutwórczości to nie zajrzy. Pytanie tylko czy ktoś taki jest?  :wink: 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2013, 09:48:25 pm »
Oj znajda sie tacy naprawde
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Rautha

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2013, 11:35:31 am »
Sama dowiedziałam się niedawno, ale, prawdę mówiąc, wiadomość ta mnie zaskoczyła. Nie wiem, czym sugerowało się wydawnictwo JPF przy wyborze tej mangi. Bo o ile Junji Ito mistrzem jest - sama jestem jego fanką - to Black Paradox jest komiksem po prostu słabym. Ito ma dużo o wiele lepszych moim zdaniem pozycji. Dlatego tym razem nie zachwycam się bezkrytycznie tym tytułem tylko dlatego, że "Ito".

Osobiście już bym wolała Tomie czy choćby Lovesick Dead.

Swoją drogą, chwała wydawnictwu za pomysł na Mega Mangę i w ogóle chęć wydawania dzieł Ito.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2013, 11:50:09 am »
Nie czytałem, nie wypowiem się, ale i tak ogromny plus dla JPF za wydawanie jego mang. Mam nadzieje, że to nie ostatnia i przeczytamy również te, o których piszesz.


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2013, 12:32:00 pm »
Spokojna glowa, doczekamy sie i Tomie :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2013, 01:18:14 pm »
Spokojna glowa, doczekamy sie i Tomie :smile:

Peta jak zwykle przynosi dobre wiadomości ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Rautha

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2013, 04:42:07 pm »
No to czekamy na Tomie  :biggrin:
Bo ja na pewno z niecierpliwością będę czekała na dalsze wydania mojego ulubionego mangaki. Kiedyś by mi nawet przez myśl nie przeszło, że wezmę do ręki komiks Ito w pl., a tu proszę.

Offline peta18

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2013, 04:46:05 pm »
Nie sa to jeszcze oficjalne wiesci, ale JPF chce wydac jak najwiecej Ito w Polsce i Tomie na pewno jest w planach. Za jakis czas powinnismy poznac oficjalne zapowiedzi na caly 2014 rok.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2014, 02:27:39 pm »
"Black Paradox" - gorszy od "Uzumaki", lepszy od "Gyo". :)
I kolejna odsłona tego, na co stać Junji Ito.
A jest to znowu trochę inne oblicze szczęśliwego dentysty. :) I późniejsze, zdaje się.
Myślę, że gdyby "Black Paradox" rozrósł się do rozmiarów "Uzumaki", chyba by dorównał tamtemu tytułowi. A tak mam poczucie pewnej chaotyczności, jakby Ito nie do końca wszystko przemyślał.
Przeszkadzają mi też trochę schematyczne, podobne do siebie osobowości bohaterów, co objawia się przede wszystkim tym, jak mówią i jak reagują na zdarzenia.
"Lizawa" szokująca!
 

Offline Rautha

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2014, 12:08:36 am »
Przeszkadzają mi też trochę schematyczne, podobne do siebie osobowości bohaterów, co objawia się przede wszystkim tym, jak mówią i jak reagują na zdarzenia.

Ja w ogóle mam takie wrażenie, szczególnie w odniesieniu do tomów zawierających krótsze, oderwane od siebie historie. Jak człowiek wsiąknie w opowiadania Ito, postaci z czasem zaczynają się mieszać, coraz trudniej dostrzec w nich coś charakterystycznego. A przynajmniej takie jest moje zdanie. Chyba głównie z tego powodu odstawiłam Ito na jakiś czas. Przesyt.

U mnie "Gyo" z kolei jest wyżej niż "Black Paradox", choć kiedyś oceniałam tę mangę (Gyo) dość surowo. Jak widać, gusta się zmieniają. "Gyo" cenię teraz bardziej za oryginalność historii i jej surreal, po prostu trafia do mnie bardziej.
"Black Paradox" stoi u mnie na półce od jakiegoś czasu, ale coś do tej pory nie mogę się zabrać za ten tytuł. Kiedyś czytałam po angielsku, więc dobrze by było odświeżyć sobie po latach, no i w ojczystym. Na razie przejrzałam i odstawiłam. Co mogę powiedzieć? Druk bardzo rzuca się w oczy, dosłownie "daje po oczach". Mang ogólnie czytam dość mało i się nie znam, więc pytam się: czy to jest druk cyfrowy? Straszny kontrast. Podobnie zresztą jest w innych mangach Ito, wydanych przez JPF. Mnie to akurat przeszkadza. Sorry, nie chcę się czepiać, ale plansze wyglądają jak przejaskrawione pirackie skanlacje grasujące w sieci.

Offline peta18

Odp: Black Paradox - Junji Ito
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2014, 05:54:55 am »
czy to jest druk cyfrowy? Straszny kontrast. Podobnie zresztą jest w innych mangach Ito, wydanych przez JPF. Mnie to akurat przeszkadza. Sorry, nie chcę się czepiać, ale plansze wyglądają jak przejaskrawione pirackie skanlacje grasujące w sieci.
Tal to jest druk cyfrowy. Hmm, w offsecie wygladaloby to bardzo podobnie, tylko czarny bylby ciut "bledszy". Wyglada to normalnie.
Buk, Hodor i Dziczyzna