Autor Wątek: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]  (Przeczytany 36932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 07, 2013, 07:44:25 pm »
Moderator powinien być konsekwentny w swoich działaniach. W takim razie   domyślam się, że w najbliższym czasie zbanowani zostaną użytkownicy   turucorp i N.N.
Przecież post, za który wyciszony został max jest   powtórzeniem tego, co napisał turucorp Dreadnoughtowi w innym temacie w   tym dziale. Natomiast N.N. wprost wyśmiał wczoraj biednego RemiRose'a,   który przecież tylko grzecznie poprosił o pomoc mądrzejszych kolegów.
W sumie to zastanawiam się, czy za tak jawne zwrócenie uwagi moderatorowi peta18 też nie powinien polecieć.
A może zrobić czystkę i zacząć od nowa?
Nie jestem jakimś fanem postów maxa, ale ostatnie postępowania moderatorów są albo anemiczne, albo chaotyczne i bezsensowne.

Offline Dembol_

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 07, 2013, 08:43:34 pm »
maximumcarnage czepiał się dreadnaughta zupełnie bez sensu w kilku tematach. Rozwlekał też dyskusję o skanach na inne tematy chociaż już została wydzielona i można ją było kontynuować w odpowiednim miejscu. Normalnie użytkownik jak nie ma nic do powiedzenia na temat to po prostu w nim się nie wypowiada, a nie pisze bez sensu. Zakładanie nowych tematów nie jest zgodne z regułami forum. Notoryczny offtopic już tak.

Zbieram jedynie serie z Image: Sagę, Fatale, Prophet i ostatnio Jupiter's Legacy. Mnie bardziej ciekawi nie tyle co zbieracie, ale dlaczego w takiej formie. Jest przecież dość nietrwała, uciążliwa w porządkowaniu i składowaniu oraz dużo gorzej wypada cenowo. Nie mówiąc o tym, że większość historii jest pisana pod kątem wydania zbiorczego.

U mnie zaczęło się przypadkiem bo akurat trafiłem na promocję z autografami Brubakera i Philipsa dla zamawiających pierwsze Fatale. Warunkiem była roczna prenumerata. Pomyślałem, że wezmę i potem sobie oprawię całość u introligatora. Przy okazji wziąłem Sagę i Propheta dla sprawdzenia. Zbieram dalej bo, jak na złość, Fatale się rozciągnęło. Przy okazji okazało się, że zeszyty z Image jeśli już mają reklamy to jedynie na okładce lub pod koniec (czyli nie wybijają z lektury), a i zdarzają się dodatkowe bonusy, których nie ma w wydaniu zbiorczym (artykuły i fantastyczne ilustracje Philipsa do nich, listy czytelników w Sadze, dodatkowe mini-komiksy w Prophecie [chociaż one akurat są słabe]). Dalej planuję większość z nich oprawić w tomy po 12 zeszytów (albo i więcej).

Offline hans

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:11:31 pm »
maximumcarnage czepiał się dreadnaughta zupełnie bez sensu w kilku tematach. Rozwlekał też dyskusję o skanach na inne tematy chociaż już została wydzielona i można ją było kontynuować w odpowiednim miejscu. Normalnie użytkownik jak nie ma nic do powiedzenia na temat to po prostu w nim się nie wypowiada, a nie pisze bez sensu. Zakładanie nowych tematów nie jest zgodne z regułami forum. Notoryczny offtopic już tak.

Mi się wydaje, że maximumcarnage trafił na zły humor moderatora lub dostał bana dla przykładu. I to właśnie sprawia, że trudno określić sens wyboru tego właśnie użytkownika.
Trudno powiedzieć, żeby dyskusja o skanach została wydzielona - został stworzony temat "Wojny forumowe" sugerujący tytułem, że użytkownicy będą w nim wyżywać się na sobie. Na dobrą sprawę pisanie tam o skanach było przecież offtopem.
Natomiast część postów z tematu o WKKM dot. skanów nie została przeniesiona, więc dyskusja trwała dalej. Dużo sensowniejsze by było zebranie postów z trzech tematów i zrobienie jednego o skanach z jasnym tytułem.
Ze strony Dreadnoughta widziałem dużo więcej nic nie wnoszących, nieprzemyślanych postów. Sam nie wiem, czy dostał choćby jakieś ostrzeżenie.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:33:29 pm »
Nie ja zawiesiłem maxa. I wg mojej opinii, jeszcze ociupinkę mu do bycia zawieszonym brakło. Maxie był upierdliwy i żenujący, imho wystarczyłoby po prostu od kopa kasować mu większość postów.

Generalnie cieżko nad Wami zapanować. Zamiast skupić się rzeczach ważnych, zajmujemy się pierdołami. Donosy, obrażanie się - jak przyjaciółki z podstawówki. A wystarczy po prostu odpuścić i zwyczajnie olać.

Co do turucorp i N.N. - nazwijcie to kolesiostwem (chociaż ja tu jestem świeżynką tak naprawdę i nie mam kolegów), ale ewentualny ban dla Nich byłby jednak dużą szkodą dla forum. Są nieokrzesani i kłótliwi? Tak. Są cholernie pomocni i dysponują niesamowitą wiedzą? Tak. Dla mnie to drugie "tak" jest ważniejsze od pierwszego.

----

jest też oczywiście inna opcja - nie sprzątajmy w tej piaskownicy. Ale doprowadzi do tego, że inne dzieci nie będą się chciały z nami bawić, a sami też w końcu olejemy tę piaskownicę, gdy już zapach psich gówien będzie nie do zniesienia.

----

nie jojczcie. Skupcie się na meritum. To forum o komiksach. Naszej pasji. Dbajmy o nie, tak jak dbamy o nasze komiksy.

Offline turucorp

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:52:11 pm »
Moderator powinien być konsekwentny w swoich działaniach. W takim razie   domyślam się, że w najbliższym czasie zbanowani zostaną użytkownicy   turucorp i N.N.

hm...chyba najpierw musialbym sie zalapac na ostrzezenie, ale sie nie zalapalem :sad: (o, nie wiedzialem, ze jest taki status jak "wyciszony" O_o )

A tak ontopic, nie jestem z zadna seria na biezaco, nie stac mnie na zabawe w zeszytowki, a kupujac trejdy i zakonczone miniserie (czasami w zeszytowkach), przynajmniej wstepnie wiem czego sie spodziewac. Przy naprawde sporych kwotach wydawanych na komiksy i braku miejsca na skladowanie, nie moge sobie pozwolic na randke w ciemno z tak waskim wycinkiem komiksowa.
Taka selekcja pozwala mi na rownolegla konsumpcje komiksow z innych czesci swiata, w tym rowniez Polski, co jest dla mnie o tyle wazne, ze jestem jedna z tych smiesznych 500 osob, ktore wciaz jeszcze interesuja sie krajowymi komiksami (zamiast drzec z nich lacha po forach).
Z rzeczy "w miare na biezaco" (z mainstreamu, bo mam wrazenie, ze zalozycielowi tego tematu tylko o ten wycinek komiksow z USA chodzi) to "Criminal" i "Batwoman".

Offline hans

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:11:37 pm »
Co do turucorp i N.N. - nazwijcie to kolesiostwem (chociaż ja tu jestem świeżynką tak naprawdę i nie mam kolegów), ale ewentualny ban dla Nich byłby jednak dużą szkodą dla forum. Są nieokrzesani i kłótliwi? Tak. Są cholernie pomocni i dysponują niesamowitą wiedzą? Tak. Dla mnie to drugie "tak" jest ważniejsze od pierwszego.

Masz rację. Użyłem ich (jak i pety18), żeby podkreślić, że max został ukarany za zbyt banalne przewinienie.

jest też oczywiście inna opcja - nie sprzątajmy w tej piaskownicy. Ale doprowadzi do tego, że inne dzieci nie będą się chciały z nami bawić, a sami też w końcu olejemy tę piaskownicę, gdy już zapach psich gówien będzie nie do zniesienia.

Sprzątajmy, ale z sensem. Tak, żeby było później jasne, co można robić, a co jest zakazane.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:15:32 pm »
Kruca, wystarczy zachować minimum kultury. Jak w życiu :-)

Offline adro

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:32:47 pm »
filozofia ubermenschow....
kocham taka argumentacje :badgrin:
pzdr
ps na biezaco sledze tylko locke and key(swietny komiks, mam nadzieje, ze ktos to wyda u nas)

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:09:52 pm »
Moderator powinien być konsekwentny w swoich działaniach. W takim razie   domyślam się, że w najbliższym czasie zbanowani zostaną użytkownicy   turucorp i N.N.
Przecież post, za który wyciszony został max jest   powtórzeniem tego, co napisał turucorp Dreadnoughtowi w innym temacie w   tym dziale. Natomiast N.N. wprost wyśmiał wczoraj biednego RemiRose'a,   który przecież tylko grzecznie poprosił o pomoc mądrzejszych kolegów.
W sumie to zastanawiam się, czy za tak jawne zwrócenie uwagi moderatorowi peta18 też nie powinien polecieć.
A może zrobić czystkę i zacząć od nowa?
Nie jestem jakimś fanem postów maxa, ale ostatnie postępowania moderatorów są albo anemiczne, albo chaotyczne i bezsensowne.
Miałem zignorować ten post, ale widzę, że dyskusja się rozwinęła, więc wtrącę moje dwa (a może trzy) grosze.
Po pierwsze: Hans za ten post powinien dostać przynajmniej ostrzeżenie. Jest to bowiem proste i bezpośrednie przyczepianie się do ludzi, którzy do niego się nie przyczepiali.
Po drugie: mamy wieloletnią tradycję wyśmiewania się na forum z ludzi, którzy tu przychodzą, by zqaproponować, żebyśmy im zrobili coś za darmo. Jesli ja miałbym zostać za to ukarany, to pięćdxziesiąt innych osób też powinno.
I tui mam pytanie, gdzie był Hans, kiedy ci inni wysmiewali ludzi grzecznie proponujących robienie komiksów za promocję.
Po trzecie: są ludzie, których czasem poniesie i zaklną wtedy, obrazą kogoś, bluzagną, napiszą rzecz niepolityczną, bo im zależy na tym, żeby ludzie traktowali poważnie to, o czym mówią i są ludzie, którzy celowo prowokują tych pierwszych, bo ich bawie, że ktoś, komu na czymś (np. na komiksie) zależy, toczy pianę, rzuca bluzgami i dostaje ostrzeżenie właśnie za to, że mu zależy.
Zastanówcie się zatem, czy chcecie prowadzić dyskusje z ludźmi, którym zalezy, czy odpowiadać na pytania Dreadnoughta (bo on przecież nie prowadzi dyskusji, tylko zadaje pytania i zadał ich już całkiem sporo)

Offline turucorp

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:17:11 pm »
Hans za ten post powinien dostać przynajmniej ostrzeżenie. Jest to bowiem proste i bezpośrednie przyczepianie się do ludzi, którzy do niego się nie przyczepiali.

Hehehe  :cool:  Blednie odczytales intencje Hansa


N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:19:58 pm »
Hehehe  :cool:  Blednie odczytales intencje Hansa


A jakie były jego intencje vel chęci (czyli to, czym piekło jest wybrukowane)?

Offline hans

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:26:21 pm »
Miałem nadzieję, że nie muszę dodawać uśmieszków do tego postu, ale jednak został potraktowany zbyt poważnie.
Remiemu należało się za bezczelną prośbę.
Dreadnoughtowi należało się za produkowanie kolejnego tematu, który umrze śmiercią naturalną.
peta18 słusznie skrytykował moderatora za ban dla maxa.
Przytoczyłem te wszystkie przykłady, żeby pokazać moderatorowi, że jeśli ma banować za tak banalne przewinienia, jak zwrócenie komuś uwagi, i ma zachować konsekwencję, będzie musiał dawać bany na lewo i prawo, bo ludzie robią tu takie rzeczy (jak prośba o darmową korektę na blogu), że zwrócenie komuś uwagi (mniej lub bardziej dosadne) jest najlepszą metodą na zaprowadzenie porządku.
I zgadzam się. Jeśli moderator postępowałby konsekwentnie, za mój post (będący zwróceniem uwagi moderatorowi) powinienem również dostać przynajmniej ostrzeżenie. Napisałem go jednak, mając nadzieję, że moderator zrozumie, do jak absurdalnych sytuacji prowadzi banowanie kogoś za zwrócenie uwagi innemu użytkownikowi.

PS Dzięki, turu. Przez chwilę pomyślałem, że znowu się zapętliłem i nikt poza mną nie zrozumiał o co mi chodziło.

Offline turucorp

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:28:25 pm »
QED (;,,;)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 08, 2013, 06:29:02 am »
Ok, może zróbmy tak:

jak widzicie to forum? Jak ma funkcjonować?
Jak widzicie moderację na nim? Pytam tylko o komiksy amerykańskie, bo tylko tutaj mam jakieś możliwości działania :-)


---
@N.N.
Są tematy "rozwojowe", gdzie można się czegoś dowiedzieć i prowadzić dyskusję. Są też tematy ekshibicjonistyczne (bo taka ludzka natura), gdzie jak ktoś ma potrzebę, będzie opisywał swoje pierwsze spotkanie z komiksami, czy którą serię śledzi na bieżąco.
I oba rodzaje tematów są bardzo ważne. A ten drugi pozwala Nam, szaraczkom bez wiedzy ( ;-) ), nie być tylko biernymi obserwatorami czy zadawaczami pytań.

---

i jeszcze raz: mamy tu mało aktywnych użytkowników. I imho szkoda banować kogokolwiek.

I jeszcze jedno: upomnienia nie są za zwracanie uwagi. Upomnienia są za robienie tego w sposób chamski i przypierdzielanie się bez sensu. Naprawdę - czasem lepiej nie napisać nic, niż pisać np. "hahahahaha".

Offline hans

Odp: Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 08, 2013, 09:59:24 am »
No sorry, ale zwrócenie się do użytkowników forum z pytaniem, czy któryś z nich nie zostanie murzynem od najbardziej niewdzięcznej roboty (za darmo!) - to jest dla mnie chamstwo. Naturalną reakcją na ten wątek była taka jaką zaprezentował N.N. Naprawdę - czasem lepiej coś napisać, wyśmiać niż pozwolić by powstawały kolejne tego typu wątki. Niech się ludzie nauczą kultury.