Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy amerykańskie

"Must Have" - polecane lektury Marvela

<< < (3/33) > >>

Motyl:
Jedna z najlepszych historii z Frankiem to wydany też u nas Punisher 3/93 z rysunkami Romity, w Stanach seria z 1992 r. Punisher War Zone.

misio141:
co do Daredevila, to polecam cały run Bendisa i Brubakera (to są dwa osobne runy, jeden zaraz po drugim, seria w klimacie noir kryminału) i run Millera od 158 do 191 (z drobnymi przerwami). Co do runu Millera, to niedługo wyjdzie omnibus z tym materiałem, i wspomniane Love and War (na moje przereklamowane, nie podeszło mi specjalnie). Nie zalicza się do tego jednak genialne Born Again i The man without fear. Poza tym bardzo ciekawą serią jest Daredevil End of Days, stosunkowo świeże, chyba w tym tygodniu wyszedł ostatni zeszyt. Seria zaczyna się śmiercią naszego bohatera, a Ben Ulrich zaczyna prowadzić śledztwo co znaczyly ostatnie słowa Matta, Skojarzenia z Obywatelem Kane'm są na miejscu :smile:
Run Waida to z kolei powrót do pulpowych klimatów, tak jak w vol.1, ale jest to jedna z najlepszych obecnie serii Marvela.
Ciekawe podejście do tej postaci jest również w komiksie Powerless. Historia pokazuje przygody Matta Murdocka, Logana i Petera Parkera w świecie gdzie superbohaterowie nie istnieją. Nasi bohaterowie są zwykłymi ludźmi, ale ich cechy charakteru są jednak zachowane.
A z innych serii to bardzo podoba mi się seria Cable vol.2. Opisuje ona wydarzenia zaraz po Messiah Complex. Dość oryginalna kreska, a i co bardzo mi się podobało, na uboczu x-serii. Cable z małą Hope skacze w czasie i ucieka przed różnymi zagrożeniami.

Anionorodnik:

--- Cytat: Jaxx w Czerwiec 06, 2013, 09:52:58 pm ---Fakt, byłoby to pomocne. Ja niestety nie posiadam takiej wiedzy - może Anionorodnik by się podjął? Większość tytułów to jego typy.

--- Koniec cytatu ---
W wolnej chwili mogę napisać coś więcej o tytułach, które sam poleciłem - rok, autorzy, zeszyty i dlaczego warto. Ale jeśli w otwierającym poście miałaby być jakaś korekta to i tak ostatecznie będzie musiał dokonać jej Jaxx.

Emeryt:
spoko, każde info się przyda - ja potem to wszystko wyedytuję jak trzeba.

Jaxx:

--- Cytat: Anionorodnik w Czerwiec 09, 2013, 12:21:39 pm ---Ale jeśli w otwierającym poście miałaby być jakaś korekta to i tak ostatecznie będzie musiał dokonać jej Jaxx.

--- Koniec cytatu ---

Możesz też po prostu podesłać mi to na priva, a wówczas skoryguję listę i dodam info, że daty są Twoją zasługą. Ew. możesz umieścić to w kolejnym poście tutaj, a wtedy Emeryt lub ja przerzucimy Twoje informacje do listy na górze. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej