Autor Wątek: "Must Have" - polecane lektury Marvela  (Przeczytany 212802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 26, 2017, 07:05:17 am »
Właściwie oprócz Young Avengers i Secret Warriors to wszystkie są must have.

Offline Murazor

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 26, 2017, 07:29:49 am »
Daredevil by Frank Miller and Klaus Janson
Daredevil Companion by Frank Miller
Alias
New X-Men
X-Statix
Annihilation Conquest
Guardians of the Galaxy by Abnett and Lanning
Inhumans/X-Men: War of Kings
Hawkeye by Matt Fraction and David Aja
The Superior Foes of Spider-Man
Young Avengers by Kieron Gillen and Jamie McKelvie
Secret Warriors
Uncanny X-Force
Z tych co czytałem i są świetne to oba Daredevile, Alias, Young Avengers i X-Statix. Superior Foes dla mnie było tylko w porządku, ale wiele osób poleca - przeczytaj post Nicka na forum.

Guardians of galaxy nie kupuj, bo całość jest zdublowana i rozbita w War of Kings, War of Kings Aftermath i War of Kings Prelude. War of.. to cała trylogia i najlepiej je czytać razem.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 26, 2017, 10:35:47 am »
Które Omnibusy Must Have?


5x Capitan America Brubakera
2x FF Hickmana
2x FF Byrne'a
Wolverine Millara (Old Man Logan & Enemy Of State)
Infinity Gauntlet
Squadron Supreme
2x Avengers by Busiek
Punisher MAX Aarona
5x Kosmiczne Modern Omni
Thor by Simonson
3x Uncanny X-Men
2x X-Men by Jim lee

Offline LucasCorso

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 30, 2017, 10:38:27 pm »
Kilka dni temu miałem niewątpliwą przyjemność przeczytać jedną z tych historii, co do których pragnienie przeczytania rozbudził we mnie wiele lat temu Marvel Arek. Mówię mianowicie o "Operacji: Galaktyczna Burza"

O, jak bardzo ta nazwa działała na wyobraźnię tego chłopca z podkaliskiej wsi... "Operacja: Galaktyczna Burza"
Tytuł rodem jakby z G.I.Joe bardziej, ale z drugiej też strony co ja wtedy wiedziałem kim są Ci Mściciele...

Ale dobrze się stało, że nie dane mi było wtedy przeczytać. Nie zrozumiałbym...

To jeden z tych eventów, który czerpie garściami z historii Marvela. Przede wszystkim oczywiście znane już teraz polskim czytelnikom "Kree/Skrull War" to lektura tu podstawowa. Ale też wiele innych, drobny zdarzeń, elementów z bardzo bogatej historii Kree (i Shi'ar też). Więc i trochę nawiązań do Kapitana Marvel (nie tylko tych znanych nam z WKKM), powrót Carol Danvers, dawny wróg Thora - Ultimos, nowi władcy Kree z około-rekawico-nieskończonosciowego Silver Surfera i wiele innych smaczków...

Gościnne występy wielu rezerwowych i pierwszoligowych członków Avengers tylko podkręcają atmosferę...

Sama historia bardzo dobrze przemyślana, bardzo dobrze rozpisana, wciągająca. Są tam jakieś drobne przestoje, ale generalnie rwie to do przodu, ku wielkiej konkluzji, która mam wrażenie wpłynie na dalsze losy naszego teamu...

Ogromne zmiany na horyzoncie dla Kapitana Ameryki i Iron Mana oraz dla Black Knighta, zmiana status quo dla QUasara.

Tym, którzy mieli okazję poznań w jakiejkolwiek formie Kree/Skrull War polecam też tę historię. To kawał porządnego komiksu i ważny etap w historii Marvela.
Warto poznać...

A może znacie i piszcie lżejszym piórem niż ja to zapodajcie coś od siebie, zobaczę czy tylko ja tak miałem z tym eventem...
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 06:37:02 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline LucasCorso

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 21, 2018, 08:28:46 pm »
Wielokrotnie na tym forum ludzie zachwycali się komiksami, których stronę graficzną ja osobiście określiłbym "mazami" lub nawet "maziami" (np się oberwało ode mnie Sienkiewiczowi wiele razy)
I wtedy podawałem jako kontrprzykład często Pana Byrne'a, którego prace uwielbiam.

I teraz do sedna: dotarłem do ery, gdzie dla Marvela pracuje taki pan, co się nazywa Jae Lee.
I ja tego pana pamiętam z X-Cutioner's Song. I wtedy pamiętam, że był on jednym z powodów, dla których nie kupiłem końcówki tego crossover. I żadnego X-Men więcej.

I niedługo też pewnie się zmuszę żeby to przeczytać.

Ale jedną pracę Pana Jae Lee muszę pochwalić. I jest to Namor. Rok 1992. Seria przejęta po... Johnie Byrne.

I jest GENIALNIE. Te mazy tutaj są tak psychodeliczne, jak psychodeliczne mają być doznania bohatera i jak pokręcony jest jego przeciwnik.

Zamęt w głowie Namora, zamęt w panelach. Tak bardzo jak niedograni byli autorzy Elektry Assasin tak idealnie uzupełniają się tutaj. Klarowny scenariusz z odjechanymi rysunkami. SMAKOWITOŚĆ.


I ten futurystyczny statek, rodem jakby z Ligi Niezwykłych Dżentelmanów, a przecież wiele lat wcześniejszy. I architektura. I świat przestawiony...

I jeszcze nawiązania, zarówno fabularne jak i graficzne, szacunek dla historii pokazywanych bohaterów.
Dla mnie to niemalże ekstaza.

Nie wiem, czy jest to gdzieś zebrane. Nie ma tego też na MU.

I właściwie piszę o tym tylko dlatego, że jak poprzednio tak pisałem, to Marvel zaraz wydawał zbiorcze. A brałbym na pniu...

Polecam!!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mack3

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 21, 2018, 08:52:50 pm »
Czytałeś  Before Watchmen z rysunkami Lee? Dla mnie mistrzostwo (zresztą całe Before Watchmen pod względem szaty graficznej jest niesamowite. Co historia to inny styl, a jeden lepszy od drugiego).


Żeby nie było OT: A jak Namor Byrne'a? Zdaje się, że ma być to w kolekcji SBM.

Offline LucasCorso

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 21, 2018, 08:57:16 pm »
Czytałem, ale te kolory takie komputerowe w Before Watchmen to jednak nie to samo...

Tam w tym Namorze to prawie same czernie. No, przynajmniej dużo czerni. To zupełnie inne doznanie...


A Namor Byrne'a bardzo dobry


Ciekawe rozwiązania scenariuszowe. I wielu starych znajomych...


I przede wszystkim cała seria to jeden wielki ukłon w stronę Billa Everetta... Włącznie z tym, jak w pewnym momencie Byrne przechodzi na Duo-Shade, przez co te grafiki przypominają klimatem te niesowite perełki graficzne z lat 40-tych...
Bardzo przyjemnie się to wszystko czyta...

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 09:02:34 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mack3

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:09:02 am »
Dzieki za opinie. Trzymam wiec kciuki by pokazało sie to po pierwszej 60 w SBM.

Offline LucasCorso

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:04:08 pm »
I właściwie piszę o tym tylko dlatego, że jak poprzednio tak pisałem, to Marvel zaraz wydawał zbiorcze.


To przestaje być śmieszne...
Kolega właśnie napisał, że Marvel dziś dodał Namor #1-18 (to ten Byrne'a) do Marvel Unlimited...


Nie miałem tak irracjonalnego uczucia bycia śledzonym od czasu jak w podstawówce wyszedłem na dwór wieczorem zaraz po seansie Miasteczka Twin Peaks...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:24:36 pm »
Dzieki za opinie. Trzymam wiec kciuki by pokazało sie to po pierwszej 60 w SBM.
Nie musisz trzymać bo jak Anion go nie wymienił w pominiętych tomach to będzie na pewno  :smile: Nasza lista od początku była planowana na 100 tomów  :smile: Anion już dawno pisał że zna całą setkę a Hachette nigdzie nie podało że będzie 60 (jak np przy WKKM lub 75 przy Conanie)

Offline mack3

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:17:14 pm »
Cos mi sie lekko pomylilo, nie ma  tego na liscie CZ, wiec ew. bedzie jesli przedluzą ponad 100 numerów.

JanT

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:23:32 pm »
Cos mi sie lekko pomylilo, nie ma  tego na liscie CZ, wiec ew. bedzie jesli przedluzą ponad 100 numerów.
Lista czeska jest na razie do 60 a to będzie gdzieś 61-100  :smile:

Offline mack3

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 22, 2018, 04:53:27 pm »
Racja, racja

Offline LucasCorso

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 02, 2018, 04:02:09 pm »
Właśnie skończyłem czytać Infinity War i mam mieszane uczucia...

{Ale zanim o tym: jezu, jak bardzo pocięte było Mega Marvel. Najbardziej bolesne jest teraz jak ciągle wspominali przemianę, jaka zaszła w Sue, ale wycięli strony, gdzie ta przemiana zostaje wyjaśniona. Ból. Czuję tylko ból.}

I gdybym czytał tylko samą historię główną z Infinity War #1-#6 to pewnie byłbym ukontentowany.
Nie zachwycony, jak z Rękawicą, ale w pełni usatysfakcjonowany.

Ale te Tie-iny to ewidentny skok na kasę.

Te z Fantastic Four to już w praktyce powtarzanie 70% tego samego materiału co w głównej serii.
Pozostałe to rzadko który wnosi coś sensownego, a tylko wybijają z rytmu czytania.
Tego się po prostu nie da ułożyć w sensowną kolejność. Można tylko minimalizować straty...

Są fajne wyjątki (podobała mi się historia z Silver Sable. I to chyba tyle. Tak, w sumie tylko ta jedna)

Daredevil się fajnie zaczął, ale w połowie odcinka się skończył, i potem już tylko chaos i problem z nadążeniem za śledzeniem porwanej przez autora narracji...
Nomad dziwny. Wonder Man przegadany.

A Capwolf to już jakaś masakra.

Generalnie za kilka dni wrócę przeczytać samą serię główną. I do tego chyba będę zachęcał.

Przeczytajcie samą serię główną. Nic nie stracicie, a wrażenie będzie najlepsze.
A potem jak macie ochotę na więcej to jeszcze raz z tie-inami. albo same tie-iny.

Tylko wtedy ma to wszystko jakiś sens...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Jutrzen

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 04, 2018, 07:19:25 pm »
A Warlock and the Infinity Watch? Nie uważasz, że to jednak wzbogaca historię?

 

anything