Autor Wątek: "Must Have" - polecane lektury Marvela  (Przeczytany 212826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 21, 2013, 05:55:06 pm »
Jeśli chodzi o "Captain America: White" to wyszła tylko zajawka kilka lat temu. Jeph Loeb cały czas odkłada napisanie tej miniserii, tym bardziej teraz kiedy jest zajęty nadzorem produkcji telewizyjnych Marvela. O zawieszeniu tego projektu można przeczytać tutaj.

Mnie bardziej zastanawia co na tej liście robi taka miernota jak 1602 Czwórka z "Fantastica". Jest jeszcze parę "kwiatków", ale ten najbardziej rzucił mi się w oczy.
"Marvel 1602" Gaimana, Kuberta i Isanove'a (ci sami rysownicy, którzy zilustrowali "Wolverine: Origin" wydany przez Mandragorę) to nie to samo co "1602: Czwórka z Fantastica". Ten drugi tytuł jest spin-offem pierwszego. W WKKM będzie ten pierwszy komiks.

Offline amsterdream

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 21, 2013, 07:57:12 pm »
Wiem, że nie to samo. 1602 od Gaimana jest całkiem niezłą historią, ale "Czwórka z Fantastica" to chyba najgorszy komiks jaki ma na swoim koncie Peter David (nie licząc jego All-Ages Titles) i dziwi mnie, że znalazł się na liście polecanych lektur Marvela.

Offline adro

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:26:20 pm »
Zamiast krytykowac, moze lepiej powiedziec, ktore pozycje sa slabsze, a ktore najlepsze. Zreszta opinie sa jak dziury w d..., wszyscy maja swoje
Dorzuce jeszcze calkiem fajny komiks o Aquamanie i krainie Atlantis pt sub mariner the depths. Szczegolnie genialne sa tu rysunki Ribica, a scenar pisal wielki Milligan. No i jeszcze dodam niezly komiks z Capem, ktoremu odwala po wybuchu w fabryce amfy.
pzdr 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2013, 09:49:38 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaxx

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2013, 10:30:43 pm »
Zamiast krytykowac, moze lepiej powiedziec, ktore pozycje sa slabsze, a ktore najlepsze. Zreszta opinie sa jak dziury w d..., wszyscy maja swoje
Dorzuce jeszcze calkiem fajny komiks o Aquamanie i krainie Atlantis pt sub mariner the depths. Szczegolnie genialne sa tu rysunki Ribica, a scenar pisal wielki Milligan. No i jeszcze dodam niezly komiks z Capem, ktoremu odwala po wybuchu w fabryce amfy.
pzdr

Podaj dokładne i pełne tytuły, żeby dopisana pozycja miała ręce i nogi.

A Capa White wobec tego usuwam z listy.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 22, 2013, 05:54:13 am »
Sugerowałbym też w miarę możliwości podawać autorów i rok wydania.

Offline Julek_

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2013, 08:40:25 am »
Zamiast krytykowac, moze lepiej powiedziec, ktore pozycje sa slabsze, a ktore najlepsze. Zreszta opinie sa jak dziury w d..., wszyscy maja swoje
Dorzuce jeszcze calkiem fajny komiks o Aquamanie i krainie Atlantis pt sub mariner the depths. Szczegolnie genialne sa tu rysunki Ribica, a scenar pisal wielki Milligan. No i jeszcze dodam niezly komiks z Capem, ktoremu odwala po wybuchu w fabryce amfy.
pzdr 

heheh

To nie jest komiks o Aquamanie :)

Offline adro

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 22, 2013, 11:53:56 am »
Taaaa juz po napisaniu posta wiedzialem, ze sie machnalem, ale jak powiedzialem, nie znam sie. Wiedzialem, ze ktos mnie capnie, punkt dla Julka :razz:
chodzi o namora, ale w sumie to taki marvelowski odpowiednik aquamana wiec wpadka jest, ale nie az taka wielka.  Tzn nie wiem za bardzo, o co chodzi z tym rokiem wydania itd. Podalem tytul i autorow wiec mozna znalezc komiks bez problemu.
Z Capem chodzilo mi o historie streets of poison. Mam tylko 4 numery tej historii, ale calkiem fajnie sie ja przyswaja. No i jest tu troszke inne spojrzenie na postac Capa.
pzdr
pS szkoda Julku, ze nie napiszesz, ktore historie z listy sa slabsze, a ktore lepsze. Z checia bym sie dowiedzial. Takie podsmiec**jki sa fajne, ale raczej w piaskownicy :biggrin: 


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2013, 12:12:17 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Julek_

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 22, 2013, 01:54:57 pm »
Nie napisze, bo nie znam wszystkiego z tej listy.

Natomiast o tym, co cenię w amerykańskim mejnstrimie to pisałem nie raz, nie dwa, w różnych miejscach, przy okazji różnych okazji.

O, masz tu na przykład:

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/05/1042-najlepsze-z-avengers.html

Offline Dembol_

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 24, 2013, 12:49:46 pm »
S.H.I.E.L.D. Jima Steranko.
Zwłaszcza, że zbliża się nowe wydanie: http://www.tfaw.com/Promos/Featureddiscounts/Profile/Shield-By-Steranko-TPB-Complete-Collection___429788

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 26, 2013, 12:16:30 pm »
https://forums.marvelheroes.com/discussion/4168/the-big-list-of-where-to-start-what-to-read-best-stories-etc

mam nadzieję, że widać to bez logowania. masa (MASA!) tytułów "must have".

Offline zielone_biurko

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 26, 2013, 03:05:20 pm »
Dzięki Emerycie za wyczerpanie tematu. :D

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 26, 2013, 09:08:23 pm »
myślę, że temat tak naprawdę się nie wyczerpie. bo wiesz jak to jest - zaczniesz od jakiegoś runu, spodoba Ci się artysta/autor/postaci i chcesz tego więcej. i pytasz o kolejne. i kolejne. i kolejne.

Offline Nick Jackolson

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 10, 2013, 12:55:46 pm »
Witam,

Mam pytanie odnośnie Thora i komiksu stricte o nim. Czy jest coś co polecacie? W wkkm pojawił się pierwszy tom podobno fajnego runu Straczynskiego. Niestety jako 1 część nie daje nam praktycznie nic oprócz niezłego rysunku. Przeszukując net dowiedziałem się, że najlepsze co spotkało tego bohatera to Walter Simonson. Niestety jego omnibus jest prawie nie do zdobycia, a jeżeli już to za taką kasę, że w życiu. Można też się połasić na 5 vol w SC ale na Multiversum są 3 części... W Polsce był wydany Thor i Wikingowie Ennisa... niestety z tego co wiem Ennis kpi z nordyckiego boga i jest to raczej czarna komedia niż coś ala jego Puni. Apropo tego wydania u nas to nie liczę Semic jeżeli coś było bo jestem zielony.

W zestawieniu top 10 znalazłem takie coś:

10. Thor Ages of Thunder
9. Thor vs. Hercules
8. Thor tales of Asgrad
7. Thor Omnibus (ten którego 1 tom mamy w WKKM)
6. Thor: Tunderstrike
5. Thor the Mighty Avenger vol 1
4. Thor: Woldengine
3. Thor: The Eternals Saga
2. Thor vol 1 (Dan Jurgens / JR. Jr) i teraz nie wiem czy to będzie w wkkm bo na gildi jest napisane, że to 1-7 vol 2
1. Walter Simonson Omnibus

Dobre to to? Albo może coś polecacie ? Tylko nie Avengers... Jakoś idea tego, że bohaterowie muszą tworzyć grupę mi nie leży.

I tak byłem w kinie wczoraj i jakoś nabrałem chęci na tego bohatera proste :smile:

Pozdrawiam!

PS: dodam tylko, że jeżeli w WKKM jest thor który widnieje jako nr 2 to od "normalnego" wydania angielskiego różni się ilością stron (brakuje jednego numeru i jakiegoś numeru z pająkiem). Czyli jeżeli będziemy chcieli tą historię skończyć po WKKM to vol 2 zawiera numery od 9 - 13. W efekcie ginie nam numer 8 ....

(julek poprawione dzięki :smile: efekt kaca)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 01:36:57 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Julek_

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 10, 2013, 01:33:29 pm »
Walter SimonSON.

Mnie też się bardzo "Mroczny świat" podobał, ale niestety z Thorem jest taki problem, że naprawdę dobrych komiksów z jego udziałem jest jak na lekarstwo. To dość paradoksalna sytuacja, że jedna z obecnych ikon Marvela, gwiazda dwóch filmów kinowych cierpiała z powodu dobrych komiksów.

Run Simonsona (choć całego nie czytałem) mogę z czystym serce polecić tylko tym, co się podobają starocie z lat 70-tych, 80-tych. "Worldengine" wyszło w Polsce, jako "Mega Marvel" i jest to całkiem porządna rzecz (Warren Ellis w formie).

Z tego co słyszałem całkiem dobrze z tematem poradził sobie Micheal Avon Oeming. TYu masz listę tego, co zrobił. Może warto coś z tego wybrać?

Thor #80-84: "Ragnarok" (with co-author Daniel Berman and art by Andrea Di Vito, Marvel Comics, August–December 2004, tpb, December 2004, ISBN 0-7851-1599-4)
Stormbreaker: The Saga of Beta Ray Bill (with co-author Daniel Berman and art by Andrea Di Vito, Marvel Comics, 6-issue limited series, March–August, 2005)
Thor: Blood Oath (with art by Scott Kolins, 6-issue limited series, Marvel Comics, November 2005 - February 2006)
  Ze współczesnych rzeczy - mocno chwalona Kierona Gillena za jego ostatni run w "Journey Into Mystery", tuż przed nastaniem Marvel NOW!. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 01:44:26 pm wysłana przez Julek_ »

fragsel

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 10, 2013, 01:40:41 pm »
Ja właśnie zacząłem run Walta Simonsona (start w 1983 roku EDIT. też się jeszcze tego nazwiska nie nauczyłem :wink: ) i chociaż osobiście nie przepadam za Thorem to widzę jak te historie odstają od wszystkiego co było wcześniej. Mam za sobą dopiero 4 numery (introdukcja Beta Ray Billa - zupełnie nowy kierunek historii), jeszcze się nie przełamałem, ale już widzę, że jak to mnie nie przekona do Thora to już go nigdy nie polubię. Chcesz Thora - musisz to mieć!

Natomiast nie zachęcam do Eternals Saga. Bardzo bardzo porozrywana jest ta historia. Nagle nie wiadomo z jakiego powodu Thor przerywa przygody z eternals i poznajemy jakąś tam dawną historię napisaną na podstawie "Pierścienia Nibelungów" Wagnera.
JEEEEZU!!! Jakie te numery były nudne.... W pewnym momencie miałem ochotę sobie oko już wydłubać zamiast to czytać (co jest o tyle znamienne, że historię tę opowiada ożywione wydłubane oko
Spoiler: pokaż
ODYNA
)
naprawdę, nie wiem czemu to jest na tej liście, mało znam ludzi którzy to przeszli bez bólu...
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 01:47:31 pm wysłana przez fragsel »