trawa

Autor Wątek: "Must Have" - polecane lektury Marvela  (Przeczytany 212923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 20, 2014, 05:56:53 pm »
Uff, ulżyło mi. Jakby pomysłodawca tego wątku stwierdził, że moja wizja jest do bani, to pewnie bym zrezygnował z udzielania jakiejkolwiek pomocy przy tworzeniu tej listy.  :biggrin:

Daj spokój, musiałbym być niespełna rozumu, aby negować tak przygotowaną listę :)

A co do Venoma, to chodziło mi właśnie o jego solowe serie, aby nie mieszać ich ze Spider-Manem - Lethal Protector czy ten twór Remendera, który ma być w WKKM2. Ale ok, jeżeli zatytuujemy to Spider Man & Venom, to będzie w porządku - bo w sumie oni się przeplatają, więc to może i lepszy wariant.


Offline maximumcarnage

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 20, 2014, 06:02:14 pm »
A "Lethal Protector" nie jest w ducie ze Spiderem? Chyba, że coś źle doczytałem na zagranicznych forach.

Offline Jaxx

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 20, 2014, 06:25:11 pm »
A "Lethal Protector" nie jest w ducie ze Spiderem? Chyba, że coś źle doczytałem na zagranicznych forach.


W duecie, ale jako trejd funkcjonuje pod szyldem Venoma jako jego indywidualnej serii (jest to nawet napisane na okładce zeszytu #1).

Offline maximumcarnage

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 20, 2014, 06:26:16 pm »


W duecie, ale jako trejd funkcjonuje pod szyldem Venoma jako jego indywidualnej serii (jest to nawet napisane na okładce zeszytu #1).

To jeszcze zapytam czy warto kupić, bo się przymierzałem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 20, 2014, 06:49:15 pm »
Sądząc po poniższych dwóch recenzjach, ta historia nie jest tak dobra jak występy Venoma w ASM rysowane przez McFarlane'a, Larsena i Bagleya. Generalnie to komiks tylko fanów Brocka. Zostawiłem go na liście żeby nikt nie narzekał, że za mało Venoma jest w tym zestawieniu. W końcu to ma być wspólna lista Spidera i Venoma.

http://goodcomics.comicbookresources.com/2013/10/28/gimmick-or-good-venom-lethal-protector-1/

The Comic Vault: Venom Lethal Protector Review

Podejrzewam, że tak samo jest z miniserią "Venom: License to Kill" zaproponowaną przez adro.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 09, 2014, 11:04:57 am »
Warto wydac 300zl za Essential Wolverine 1 & 2 ? Chodzi o wartosc merytoryczna bo kolekcjonerka mysle ze tak.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 09, 2014, 11:15:17 am »
Warto wydac 300zl za Essential Wolverine 1 & 2 ? Chodzi o wartosc merytoryczna bo kolekcjonerka mysle ze tak.


Poczekaj na to - http://www.amazon.com/Wolverine-Epic-Collection-Madripoor-Nights/dp/0785189033


Offline Garf

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 09, 2014, 01:44:48 pm »
Najpierw uwaga formalna: do pytań tego typu jest wątek Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich. Zapewne moderator i tak przerzuci tam Twoje pytanie.

Teraz do rzeczy: moim zdaniem nie warto. Zgaduję, że chodzi Ci o tę ofertę z allegro. Cena jest w niej zawyżona z powodu niskiej dostępności Essentiala 1. Jak sam możesz zobaczyć, sam Essential 2 możesz mieć już za 30-40 zł, tak więc tu ktoś śpiewa sobie 250 zł za Essential nr 1.

Dość niedawno pierwszy Essential za rozsądną cenę oferowała Oaza Komiksu (teraz mają tylko drugi). Możesz do nich skrobnąć, czy spodziewają się w przyszłości jakichś dodatkowych egzemplarzy.

Nawet jeśli się nie uda, moim zdaniem jest wiele lepszych sposobów, by wydać te 300 zł na komiksy (tyle to zwykle kosztują wypasione Omnibusy, a nie czarno-białe Essentiale). Jeśli chodzi o Wolverine'a, możesz np. zamówić u Hachette 4 tom WKKM za 40 zł + 6 zł przesyłki (zbiera on pierwsze 4 zeszyty z Essential 1 - w kolorze, na kredzie i z dodatkami) albo zakupić już 13 sierpnia WKKM tom 45: Broń X (uznawaną za jedną z najlepszych historii z Wolverine'em).

Oczywiście to tylko moja opinia i jeśli bardzo Ci zależy na tych Essentialach i chcesz je mieć teraz, to kupuj.

EDIT: Poprawiłem błąd rzeczowy (dzięki, ramirez82!)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2014, 02:17:20 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 09, 2014, 01:56:13 pm »
Jeśli chodzi o Wolverine'a, możesz np. zamówić u Hachette 4 tom WKKM za 40 zł + 6 zł przesyłki (zbiera on pierwsze 4 zeszyty z Essential 1 - w kolorze, na kredzie i z dodatkami) albo zakupić już 13 sierpnia WKKM tom 45: Broń X (uznawaną za jedną z najlepszych historii z Wolverine'em).

4 tom WKKM to mini seria Wolverine Claremonta i Millera z 1982 roku. Essentiale zbierają serię Wolverine, która wystartowała w 1988 roku.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 09, 2014, 02:12:32 pm »
WKKM odpada. A jesli chodzi o dzial w ktorym zadalem pytanie to sorki ale ciezko czasem dopasowac.

Offline Garf

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 09, 2014, 02:16:10 pm »
4 tom WKKM to mini seria Wolverine Claremonta i Millera z 1982 roku. Essentiale zbierają serię Wolverine, która wystartowała w 1988 roku.

Oj, bardzo przepraszam. Mój błąd. Zerknąłem pobieżnie  na okładkę i nie patrzyłem dalej. Ale historia i tak dobra  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 31, 2016, 06:54:55 pm »
Tak mnie coś dzisiaj na wspominki naszło (dzięki Nick ;) ). Moim wejściem (właściwie ponownym) w czytanie komiksów, była WKKM. Nie będę tu wnikał, że sporo się pojawiało sugestii że Baby Boom z WKKM zdechnie, przepadnie, że nie kupi nigdy żadnego komiksu poza kolekcją, a sama kolekcja nie dociągnie do 30 tomu i będzie się walała w koszach w Tesco. ;)

Wchodzą w kolekcję sam myślałem, że tomik co dwa tygodnie to absolutnie wszystko czego potrzebuję jeśli chodzi o komiksy. Coś ponad 100 stron o tym jak koleś w tym, czy innym trykocie tłucze złodupca po gębie to akurat rozrywka, której potrzebuję. Tymczasem wchodząc coraz głębiej i czytając coraz więcej odkryłem pozycje, które wyciskały z gatunku superhero absolutnego maksa i zostawały mnie daleko bardziej poruszonego niż się spodziewałem. Te moje najulubieńsze, najukochańsze, które będę polecał każdemu tytuły, to:

X-Statix Milligana
Uncanny X-Force  Remendera
Deadpool Kelly'ego
Daredevil Millera
Punisher Max Aarona

Oczywiście jest więcej podobających mi się komiksów, ale właśnie te, to są TE. Czy też macie komiksy, które niespodziewanie stały się świętym graalem? I nie mówię tu o jakichś Watchmenach, Powrotach i Kontratakach Mrocznych Rycerzy, czy innych tytułach kopiących tyłki we wszystkich możliwych rankingach. Ani o listach na sto tytułów, bo ten jest ważny, a tu bohater dostaje nowy kostium. Mówię o takim bardzo osobistym "must have". Czy macie coś, dla czego warto było zacząć przygodę z superhero Marvela?

Offline donTomaszek

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 31, 2016, 09:17:50 pm »
Choc nie nazwalbym siebie ekspertem od super-hero, bo nie jest to moj ulubiony gatunek, jest tego calkiem sporo. Z mojej perspektywy, tak na szybko, taki mix:

Punisher MAX (Ennisa)
Daredevil (Miller & Bendis & Bru)
X-Force (Kyle & Yost)
Astonishing X-Men (Whedon)
+ wszystko co narysowal Whilce Portacio (jeszcze przed udarem, jego Punisher i X-Factor rzadza w moim marvelowym rankingu)

Wszystkie kozackie. Do wielokrotnego czytania.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 01, 2016, 08:03:18 am »
Czy też macie komiksy, które niespodziewanie stały się świętym graalem? I nie mówię tu o jakichś Watchmenach, Powrotach i Kontratakach Mrocznych Rycerzy, czy innych tytułach kopiących tyłki we wszystkich możliwych rankingach. Ani o listach na sto tytułów, bo ten jest ważny, a tu bohater dostaje nowy kostium. Mówię o takim bardzo osobistym "must have". Czy macie coś, dla czego warto było zacząć przygodę z superhero Marvela?

wydaje mi się, że każdy kto czyta te czy inne komiksy ma taką listę. dla mnie z Marvela to na pewno:

FF Hickmana
Fantastic Four Hickmana
New X-Men Morrisona
Moon Knight Ellisa
Uncanny X-Force Remendera

a z nowych Vision Kinga i po trochu Ultimates Ewinga :)

Offline perek82

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 01, 2016, 08:33:42 am »
U mnie takie tytuły to:
Punisher Ennisa
Daredevil Bendisa, Brubakera i Born Againa (cały run Millera jeszcze przede mną)
Chwilę za nimi są:
Spiderman Straczynskiego
X-Men Morrisona
Weapon X
i chyba Miracleman (to tak trochę z boku głównego nurtu i tematyka nieco odmienna, ale wciągnąłem już 2-3 razy i myślę o zakupie polskiej wersji, chociaż nie praktykuje kolekcjonowania różnych wydań)
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

 

anything