Gildia Technologii (www.techno.gildia.pl) > Forum Technologii

Przyszłość sieci

(1/3) > >>

Dreadnought:
Przeczytałem już ze 3 artykuły o podobnej konkluzji, mianowicie, że korporacje już zaczął mocno drażnić internet. Że wolny i bezpłatny dostęp do różnych aplikacji a nawet stron z tej samej platformy ich zdaniem powinien być likwidowany.
Przyszłość wg. takich dużych firm miałaby wyglądać tak, że komputery osobiste mają być wypierane przez urządzenia mobilne. Następnie kolejne popularne aplikacje mają być przypisane do konkretnych urządzeń/firm (mój własny wymyślony przykład - You Tube będzie exclusivem dla firmy Samsung, a żeby móc korzystać z fejsika trzeba by mieć urzadzenie Sony). Dzięki temu ludzie będą zmuszeni kupować jeszcze więcej (np. mieć 3 różne urządzenia do różnych aplikacji).
Wydaje sie wam taka perspektywa realna ? W ogóle jaka waszym zdaniem będzie przyszłość sieci w perspektywie średnio i długoterminowej ?
Bardzo chętnie zapoznam się z innymi hipotezami.

Radan:
Masz może linki do tych artykułów?

Wilk Stepowy:
Nawet, jeżeli jakimś cudem serwisy zostaną zdominowane przez właścicieli określonych urządzeń, to ci właściciele raczej na tym stracą, bo ludzie zaczną się buntować, a właściciele innych urządzeń szybko potworzą własne serwisy.
Taka dominacja nie jest niczym dziwnym, bo przecież już teraz jest w świecie konsol, gdzie każda ma jakieś exclusive, a na urządzeniach mobilnych przecież też tak jest często. I na dobrą sprawę nikt z tego problemu nie robi, bo to nie jest problemem.
Problemem byłoby, jakby tak się stało z serwisami społecznościowymi. Nawet, jeżeli rozszerzy się to na urządzenia mobline/PCty, to szybko, albo nawet w trakcie takiego procesu, powstanie coś niezależnego co szybko zdobędzie popularność, albo pozwoli komunikować się między portalami społecznościowymi etc.

A te artykuły z chęcią poczytam, bo ciekawią mnie użyte tam argumenty.

Dreadnought:
Nie czytałem ich w internecie tylko w papierowej prasie.
Jedno było na pewno w jakimś prawicowym piśmie (Uważam Rze, Do rzeczy ?) a drugie w jakimś dzienniku (nie wiem czy nie Wyborcza). Nie mówie, że tak to będzie wyglądało. Podobna była jednak ta wizja przyszłości w tych artykułach.   Tworzenie z portali/aplikacji obecnie dostępnych za darmo/dla wszystkich czegoś ekskluzywnego dla danej firmy. Dobry przykład z exclusivami na konsole.   W każdym razie wydaje mi się ta perspektywa realna skoro duże firmy mają targety zakładające wzrosty co rok.


Co do buntowania się ludzi to nie byłbym tego taki pewien. Czemu np. zostają na fejsiku mimo zagrożeń jakie niesie ten portal (również poprzez swój regulamin) ?
Zresztą zostaliby postawieni przed faktem dokonanym, "od teraz Skype jest dostępny tylko u nas ! Jest też specjalnie ulepszony dla naszych klientów. Megacorp - building a better future ".

Wilk Stepowy:
Jest różnica pomiędzy zostawaniem gdzieś pomimo czegoś, a kupnem całkiem nowego urządzenia, by zostać.
I chyba konkurenci musieliby upaść na głowę, by nie zagwarantować godnej alternatywy. I na bank powstałby darmowy program, który można instalować wszędzie.
To co przedstawiasz, to bardzo sztuczny podział rynku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej