trawa

Autor Wątek: od czego zacząć...  (Przeczytany 10036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2013, 11:19:43 am »
Czemu ? Że nie czyta się od tyłu ?
Bo to komiks amerykanski :) a nie japonski.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2013, 12:30:07 pm »
Bo to komiks amerykanski :smile: a nie japonski.

czepiasz się szczegółów  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dembol_

Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2013, 12:47:25 pm »
Poleciłbym też "Samotnego wilka i szczenię". W Polsce wyszło tylko kilka tomów i pierwszy jest ciężko dostępny, ale wystarczy wiedzieć o tym, że były egzekutor Ogami Itto z synem ucieka przed żołnierzami swojego pana i przy okazji pracuje na zlecenie. Wprowadzenie do filmu na podstawie (a dokładnie do amerykańskiego miszmaszu scen z całej serii japońskich filmów): Shogun Assassin - Real Intro - Audio Only Bardzo je lubię i nieźle wprowadza w klimat serii :smile:
Ogólnie to takie samurajskie superhero, które wpłynęło m.in. na Franka Millera (patrz Ronin, Wolverine wydany w Kolekji Marvela, Daredevil/Elektra).

Offline postie

Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2013, 03:46:35 pm »
Dzieki za wszystkie sugestie! Po przeanalizowaniu wpisów w tym temacie oraz innych na tym forum plus wikipedii zdecydowałem, że zapoznawanie się ze sztuką komiksową z Japonii rozpoczynam od Akiry. Zakupiłem pierwsze 3 tomy i czekam na paczuszkę  :biggrin: Mam nadzieję, że wciągnie mnie wir komiksów z kraju Kwitnącej Wiśni, bo oferta komiksów z tej kategorii jest na naszym rynku bardzo bogata :cool:
Pozdrawiam

Offline adro

Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:55:35 pm »
dobry wybor, ale nie zniechec sie, bo pierwsze 3 tomy akiry to taka rozgrzewka przed konkretna akcja :razz: .
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Dreadnought

Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2013, 07:43:40 pm »
Jeszcze na dobrą mange się natknąłem - Detektyw jeż.
Urocze opowiadania ! Dobrze się to czyta.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2013, 08:36:07 pm »
Nie wiem czy słowo urocze jest odpowiednie, ale manga naprawdę bardzo udana. To, że można kupić ją za grosze to absurd :)
Jest na "Półce" tekst o tej serii więc zainteredowanych zapraszam, ale warto zakupić wszystkie tomiki. Wygląd nieco odpycha, ale nie dajcie się zwieść pozorom. Kipa dobrych obyczajowych historii dla starszego czytelnika. Naprawdę warto. Szkoda, że nie ma szans na wydanie całości tej mangi. Śmiem twierdzić, że opracowanie zbiorcze np dwu tomowe byłoby sukcesem, bo to kawał świetnej mangi.
Nie zastanawiać się tylko kupować;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dreadnought

Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 03, 2013, 09:17:35 pm »
Myśle, że urocze dobrze oddaje charakter komiksu bo wydał mi się nieco ckliwy/babski. Ale w niczym mu to nie umniejsza, Jeż to po prostu dobra lektura.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline pioma10

Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2013, 09:39:34 pm »
Śmiem twierdzić, że opracowanie zbiorcze np dwu tomowe byłoby sukcesem, bo to kawał świetnej mangi.
Nie zastanawiać się tylko kupować;)

W Polsce wyszła może połowa opowiadań, więc jeśli miałoby zostać to wydane w dwóch tomach, to każdy musiałby mieć około 1000 stron.

Myśle, że urocze dobrze oddaje charakter komiksu bo wydał mi się nieco ckliwy/babski. Ale w niczym mu to nie umniejsza, Jeż to po prostu dobra lektura.

Akurat w nas została wydana ta 'delikatniejsza' połowa. Tej co nie wyszła raczej nie można nazwać 'ckliwą'.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:26:47 pm »
W Polsce wyszła może połowa opowiadań, więc jeśli miałoby zostać to wydane w dwóch tomach, to każdy musiałby mieć około 1000 stron.

Akurat w nas została wydana ta 'delikatniejsza' połowa. Tej co nie wyszła raczej nie można nazwać 'ckliwą'.

W oryginale było 14 tomów, a my dostaliśmy 9 tak więc sporo więcej niż połowa.

Co do babskiego...ostatnia rzecz, która przyszła mi do głowy to to, że Jeż był ckliwy i babski... To, że nie ma tam super mocy nie oznacza, że komiks jest babski.
Które opowiadania były takie dla Ciebie? Słowo "obyczajowy" już bardziej pasuje, ale to ma niewiele wspólnego z babskim komiksem, szczególnie w japońskim rozumieniu tego słowa...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline pioma10

Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 04, 2013, 05:01:16 am »
W oryginale było 14 tomów, a my dostaliśmy 9 tak więc sporo więcej niż połowa.

Tylko, że oryginalne tomy miały większą liczbę stron.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2013, 05:22:40 am wysłana przez pioma10 »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: od czego zacząć...
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 04, 2013, 07:26:22 am »
Tylko, że oryginalne tomy miały większą liczbę stron.

aha to tego nie wiedziałem  :oops:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything