Autor Wątek: Naleśniki Z Jagodami.  (Przeczytany 3236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szavel

Naleśniki Z Jagodami.
« dnia: Lipiec 04, 2013, 09:45:10 pm »
Czytaliście ? Jak wam smakowało ? Ciekaw jestem waszych opinii. Pozdrawiam forum, na którym nie byłem chyba z milion lat świetlnych  :wink:


Tutaj jeszcze można zdobyć: http://picturebook.pl/pl/p/Nalesniki-z-jagodami,-Pawel-Plociennik/338


A tutaj staram się wrzucać niusy odnośnie komiksu i akcji "Komiks - Amuletem Dziecięcej Fantazji": www.facebook.com/plociennikart


zapraszam!

ww.szawel.boo.pl

www.polka-zoo.oz.pl

Offline Jaszcząb

Odp: Naleśniki Z Jagodami.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2013, 12:06:47 pm »
Moim zdaniem znakomita pozycja dla dzieciaków i nie tylko. U starszych czytelników może obudzić wspomnienia z wakacji na wsi i dać dużo radości z lektury. Podobnie jak "Pustelnik" jest to komiks o sile dziecięcej wyobraźni, z tym, że "Naleśniki..." są lżejsze i weselsze. Mnóstwo zabawnych momentów, znakomite rysunki i kolory. Zdecydowanie polecam zakup.

Offline pszren

Odp: Naleśniki Z Jagodami.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2013, 11:18:07 pm »
Komiks jest po prostu super. Mnóstwo wątków, historia pokazuje nieograniczoność świata fantazji. Są momenty smutniejsze, ale zdecydowanie przeważa radość i klimat zabawy. Graficznie bardzo przyjemne. Obrazkowe dymki super. Całość - rewelacja, do wielokrotnego czytania.
No i moim zdaniem to się nadaje do wydania w różnych krajach i kulturach, byłoby w większości momentów zrozumiałe, a te bardziej hermetyczne motywy budziłyby zaciekawienie. W Japonii nakład 100000 rozszedł by się moim zdaniem w miarę szybko.

Offline Jaszcząb

Odp: Naleśniki Z Jagodami.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2013, 10:35:42 am »
Cytuj
No i moim zdaniem to się nadaje do wydania w różnych krajach i kulturach, byłoby w większości momentów zrozumiałe, a te bardziej hermetyczne motywy budziłyby zaciekawienie. W Japonii nakład 100000 rozszedł by się moim zdaniem w miarę szybko.

Davidowi Lloydowi w Gdańsku komiks się bardzo podobał, więc coś w tym może być :)
Tymczasem Szaweł był już z komiksem u dzieciaków w jednym z warszawskich domów dziecka oraz w Centrum Zdrowia Dziecka. Widziałem na FB fotorelacje z tych wydarzeń i było widać, że dla szkrabów obcowanie z komiksem i jego twórcą było fantastyczną przygodą. Z tego co wiem, to planowane są kolejne takie wizyty. Jak dla mnie, to Szaweł zasługuje na medal czy nagrodę Humoris Causa, bo robi świetną robotę.

Offline Nawimar

Odp: Naleśniki Z Jagodami.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2013, 11:06:24 am »
Przy okazji ciekawostka: przy warszawskiej ulicy Lipowej (Powiśle) natknąłem się na coś w rodzaju naleśnikarni, której elementem wystroju wnętrza są rozklejone na jednej ze ścian plansze z tego właśnie komiksu. Niestety nie przyszło mi do głowy by spytać czy komiks jest tam również kolportowany. Tyle z tego, że w przyszłym tygodniu pewnie będzie okazja, bo "Naleśników..." jeszcze nie "degustowałem".

Offline Jaszcząb

Odp: Naleśniki Z Jagodami.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2013, 11:32:47 am »
Ta naleśniakarnia to Om nom nom, przyjazna komiksiarzom miejscówka :) Właśnie tam miała miejsce premiera "Naleśników.." i stąd te plansze na ścianach. W tym tygodniu odbywają się tam bezpłatne warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, a prowadzi je Śledziu i Bartek Sztybor.
Czy można tam nabyć komiks, nie wiem. Na pewno jest jeszcze w Picturebooku.

Offline Nawimar

Odp: Naleśniki Z Jagodami.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2013, 11:36:18 am »
Sori, nie doczytałem tych informacji w newsach o tym komiksie...

Offline Jaszcząb

Odp: Naleśniki Z Jagodami.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2013, 11:48:06 am »
Spoko, zawsze można sobie o tym pogadać na forum, a przy okazji może ktoś nowy się tym komiksem zaineteresuje :)

Offline Nawimar

Odp: Naleśniki Z Jagodami.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2013, 11:57:57 am »
Zdrowe podejście :) Ja w każdym razie o warsztatach nie wiedziałem a teraz już wiem. Dzięki.