Autor Wątek: [Umbra Turris] Turniej w Lublinie 26.08.13  (Przeczytany 2281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline enaf

[Umbra Turris] Turniej w Lublinie 26.08.13
« dnia: Sierpień 10, 2013, 09:30:33 pm »

Cytuj
Zapraszam na lubelski turniej Umbra Turris!


Format: 750 SD
Gdzie: WARGAMER Lublin ul. Świętoduska 8
Kiedy: 26 sierpnia 2013 godzina: 10.00-15.30
Wpisowe: 10zł
Bez ograniczeń w modelach - na turnieju dozwolone są drużyny z modelami od wydawców innych niż Spellcrow. Drużyny złożone z modeli Spellcrowa otrzymują dodatkowy bonus w postaci małych punktów.

----Regulamin----


1. Wymagania
a) Każdy z graczy powinien mieć przy sobie przedmioty potrzebne do gry: miarkę, kości, rozpiskę drużyny, znacznik bądź figurkę przedstawiającą pomiota magii, a także zestaw kart przedmiotów. Wskazane jest także posiadanie talii kart zadań i kart terenów, gdyż ilość tych zestawów udostępnionych przez organizatora będzie ograniczona.
b) Drużyny graczy mogą składać się z dowolnych modeli fantasy o odpowiednich podstawkach i skali.
c) Dopuszcza się proxowanie modeli, ale tylko w ten sposób, aby odpowiednio przedstawiały one rasy ze świata Umbra Turris (krasnolud robi za krasnoluda itp.), a także aby modele miały zachowaną skalę systemu UT (28 mm).
d) WYSIWYG ekwipunku nie jest wymagany, aczkolwiek zawsze jest mile widziany!
e) Wybór domen magii dla maga musi nastąpić przed turniejem i nie może zostać zmieniony podczas turnieju.


2. Format
Limit punktowy wynosi 750 SD i jest to wartość nieprzekraczalna. wyjątkiem jest Gildia Złodziei, która zgodnie z zasadami ma do rozdysponowania 10% SD więcej.


3. Punktacja
a) Punktacja turniejowa będzie oparta o zdobywane przez graczy Punkty Triumfu. O uzyskanym miejscu zdecyduje suma PT zdobytych podczas rozgrywek. Dodatkowo zapisywane będą punkty stracone i zabite (przeciwnikowi) przez gracza. W przypadku takiej samej liczby Punktów Triumfu, o końcowej pozycji gracza decydować będą kolejno wynik bezpośredniego pojedynku, bilans małych punktów, punkty zabite przeciwnikowi i punkty stracone.
b) Wygrana uzyskana w inny sposób niż zdobycie dwóch Punktów Triumfu (np. poprzez wykonanie Karty Zadań "Pokonać tchórzy!") oznacza uzyskanie przez gracza 2PT. Gracz nie może w żaden sposób uzyskać więcej niż 2PT podczas jednej rozgrywki!
c) Każdy z graczy może uzyskać dodatkowe punkty za posiadanie pomalowanej drużyny (jeden model może być niepomalowany), a także za posiadanie drużyny złożonej w 50% z modeli wydawnictwa Spellcrow. Wysokość bonusu wynosi 100 małych punktów za każdy spełniony warunek.


4. Scenariusze
Podczas turnieju obowiązują scenariusze z Kart Zadań z podręcznika.


5. Rozgrywka
Każdy z graczy rozegra 3 bitwy, a maksymalny czas trwania każdej z nich to 1h 15min. Po tym czasie gracze mogą dokończyć Cykl gry, następnie gra jest przerywana, a do tabeli zapisywane są bieżące wyniki.


Pozdrawiam,
Glaree
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 11:59:30 pm wysłana przez enaf »

 

anything