Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4  (Przeczytany 395455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LouCyphere

Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« dnia: Lipiec 31, 2013, 12:48:57 pm »
część pierwsza wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34605.0.html

część druga wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34968.0.html

część trzecia wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35180.0.html

-----

Mam małe pytanko. Czy X-men Imperial to bezpośrednia kontynuacja Z jak zagłada? Nie powiem, zaciekawił mnie run Morrisona i zastanawiam się nad zakupem kolejnych części w zeszytach DK, ale jeśli dostanę to za kilka miesięcy od WKKM to poczekam  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2013, 08:09:06 pm wysłana przez Emeryt »

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:51:46 pm »
Mam małe pytanko. Czy X-men Imperial to bezpośrednia kontynuacja Z jak zagłada? Nie powiem, zaciekawił mnie run Morrisona i zastanawiam się nad zakupem kolejnych części w zeszytach DK, ale jeśli dostanę to za kilka miesięcy od WKKM to poczekam  :biggrin:
Odpowiadając na pytanie: tak.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline LouCyphere

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:54:15 pm »
Dzięki  :biggrin:

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:56:58 pm »
Iron Man przeczytany.
Lektura bez rewelacji, sama rozpierducha, stary motyw - wszystko musi zostać zniszczone bądź spalone, jakiś psychol tworzy nowy sprzęt, Stark kontruje, za chwilę ktoś znowu buduje coś lepszego i koło się zamyka. Po 2-3 rozdziałach byłem znużony, po całej historii zasnąłem z nudów :doubt:
Szkoda, że jedną z najciekawszych postaci z Marvela, scenarzyści nie potrafią odpowiednio pokierować, nawet najlepsze rysunki, nie zastąpią dobrego scenariusza. Jeśli to była historia puszczona zaraz po pierwszym filmie kinowym, to ekranizacja zjada ją bez żadnego wysiłku. W Marvelu brakuje wizji, jakiejś nuty improwizacji, wszystko jest tworzone na jeden schemat.
Na ten moment przestaję kupować wszystko jak leci z tej kolekcji bo to powoli traci sens. Jest to kolejny słaby tom, który po mocnych zapowiedziach, jeszcze mocniej rozczarowuje.
Odnoszę wrażenie, że z każdym kolejnym tomem musiałem bardziej się starać, aby kupić kolejny numer kolekcji. Do Zimowego Żołnierza, w kiosku na moim osiedlu, zawsze czekał na mnie nowiutki egzemplarz, od tamtego czasu, pomimo moich starań jakoś nie mogę się doczekać ani jednego.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2013, 01:01:46 pm »
I jeszcze jedno, w niektórych miejscach zwłaszcza na początku widać lekkie zabrudzenia, coś jakby rozmazana farba. Też tak macie?

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2013, 01:31:51 pm »



Iron Man przeczytany.
Lektura bez rewelacji, sama rozpierducha, stary motyw - wszystko musi zostać zniszczone bądź spalone, jakiś psychol tworzy nowy sprzęt, Stark kontruje, za chwilę ktoś znowu buduje coś lepszego i koło się zamyka. Po 2-3 rozdziałach byłem znużony, po całej historii zasnąłem z nudów :doubt:



A gdybyś miał porównać z Extremisem? Gorszy? (pytam bo sam zastanawiam się czy kupić)

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2013, 01:53:24 pm »
A gdybyś miał porównać z Extremisem? Gorszy? (pytam bo sam zastanawiam się czy kupić)

Extremis zdecydowanie lepszy, tam cała historia ma ręce i nogi. Rysunki znakomite. Polecam bez wahania.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2013, 02:27:55 pm »
Extremis zdecydowanie lepszy, tam cała historia ma ręce i nogi. Rysunki znakomite. Polecam bez wahania.
Extremisa mam, zastanawiam się czy kupić 5 koszmarow ;)

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 31, 2013, 04:12:20 pm »
Chyba, że tak :biggrin:

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2013, 05:18:50 pm »
Nie czaję jednej rzeczy, w Wojnie Domowej świat dowiedział się, kto jest Spider-Manem, Peter sam bez przymuszonej woli ujawnił swoją tajemnicę. Dlaczego więc w ostatnim rozdziale Pięciu Koszmarów, Parker znowu ukrywa swoją tożsamość, skoro cała historia dzieje się po rejestracji superbohaterów?



Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2013, 05:57:59 pm »
It`s magic!  :lol:

Spoiler: pokaż
One More Day



Co do samego komiksu to nie rozumiem dlaczego zbiera tak słabe opinie. Czytałem go kilka lat temu od Muchy i pamiętam, że wtedy to był dla mnie jeden z lepszych Marveli jakie wydali. Stark nie jest tu takim durnym kawalarzem jak w filmach, jest zmęczonym superbohaterem, generalnie podoba mi się jak Fraction tą postać  poprowadził. Do tego fajne podśmiec**jki z Thora w jednym z zeszytów ;) . Rysunki Larroci również niezłe. Potem run Fractiona się popsuł, ale początek miał całkiem obiecujący i Eisner chyba zasłużony. W sumie sam jestem ciekaw jak go odbiorę teraz, po tych kilku latach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2013, 06:01:07 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2013, 07:59:30 pm »
Hehehe 4 wątek dla WKKM. Ale wolno nam szło ostatnio, po 10-15 stron na komiks.


Standardowo - mieli dać cynk co do następnych numerów. Przedzwońcie jutro !
Lecą komiksami wydanymi w XXI wieku ostatnio, trzymam kciuki teraz za coś ejtisowego. Albo chociaż jakiegoś klasyka jak Civil War, House of M.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2013, 08:11:50 pm »
Stawiam, że jutro dowiemy się o:

- The Ultimates Super-Human (Może w końcu)
- She-Hulk: Single Green Female
- Marvel Zombies

W dowolnej kolejności

Zobaczymy czy trafie :wink: hehe

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2013, 08:26:36 pm »
i zaczynamy kolejną setkę :smile:

tematy na teraz:

"Iron Man: Pięć Koszmarów"

co dalej w WKKM?

kto już otrzymał kolejną paczkę? :wink:

-----

i trochę wybiegając w przyszłość: "New X-Men: Imperial" i cały run Morrisona.

Przeczytałem Imperial w oryginale, podobnie jak i New X-Men Annual, który znajduję się w pierwszym TPB Morrisona. Nie dziwne, że Annual wypadł z wydania Hachette, bo nijak ma się do głównej historii. i tak jak już ktoś pisał - bardziej pasuje do umieszczenia w tomie "Imperial".

Mam mieszanie uczucia - fabułka przyjemna, ale też jakoś bardzo mnie nie porwała. Nieco za dużo wątków, spory chaos w dialogach (rozumiem, że ma to urealnić rozmowy, ale wprowadza lekki zamęt) - spodziewam się, że wersja polska będzie pod tym względem bardziej zrozumiała i przez to strawniejsza. Pojawia się kilka ciekawych postaci - wyróżnia się Angel (in minus), której nie da się lubić, Emma Frost (wow!) i zwłaszcza Jej "chór blondynek". No i Xorn. Typowy geek-friendly hero, trochę w stylu dawnego Logana.

Duże (BARDZO) zastrzeżenia mam do rysunków.
Quitely - Xavier wygląda jak Luthor. Do tego jak młody Luthor, po trzydziestce. Kobiety są brzydkie. Kompletnie do mnie nie trafia jego wersja X-Men. Dziwne, bo All-Star Superman graficznie podobał mi się bardzo. może to kwestia tuszu/ kolorów?
Pozostali artyści - nic więcej ponad rzemieślników i to niestety widać. jest brudno i niedokładnie, a po X-Men oczekuje kolorowego i ultradokładnego odwzorowania świata. tego nauczył mnie Byrne i Jim Lee. Do tego te kobiety w ich wykonaniu - bleh!
Okładki z pojedynczymi postaciami - rozumiem, że koncept był, iż imitować mają zdjęcia z atelier fotograficznego. Jak dla mnie bardzo nieudane. Nudne. Bardziej pasują jako ilustracje do jakiejś encyklopedii postaci Marvela.

zaczynam teraz trzeci TPB - "New Worlds" i już od razu jest lepiej graficznie - John Paul Leon, mimo iż przeczy moim oczekiwaniom względem grafiki w X-Men (patrz wyżej)*, tworzy bardzo wyraziste obrazy.



*zresztą, podobnie było z Jae Lee - zakochałem się w jego X-Men, gdy jeszcze TM-Semic ich wydawał. i do tej pory mam do tego Pana słabość.

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2013, 03:37:12 pm »
Ktoś dzwonił na infolinie  ;-) ?