trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4  (Przeczytany 405135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1155 dnia: Listopad 21, 2013, 05:26:35 am »
Wszystkiego najlepszego z okazji Powszechnego Dnia Dziecka Mikusiu...

Ehhh robię edycję. Wcześniej odpisałem ci "hipokryta". Nie chce mi się i odpowiem "Dzięki Papo".

Jaką historię Wolverina, która nie będzie w WKKM polecacie? Dodam, że Essential 1 był dla mnie ciężki do przejścia. A tom 4 WKKM był by ok gdyby nie co zeszyt "mam szpony z adamentium... macham nimi bla bla bla"

X-Men: Kitty Pryde and Wolverine dobre? Czy komiks ma tendencję do powtarzania bo to podobny okres? Dodam,że w Dark Phoenix nie przeszkadzało mi to....
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 05:44:02 am wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1156 dnia: Listopad 21, 2013, 07:26:50 am »
Ultimate Spider-Man:

Przyznam, że bawiłem się całkiem dobrze. Nie przekonują mnie pewne zmiany w historii (
Spoiler: pokaż
Green Goblin
), ale mimo to początek runu się broni. I tak jak nie jestem wielkim fanem pająka, tak chętnie sięgnąłbym po ciąg dalszy. Tylko te rysunki Bagleya - widać, że to już wyrobnictwo, nic więcej. Niby wszystko ładnie, ale nudne. A olewanie drugiego planu to już skandal jak dla mnie...

The Ultimates:

Mam mieszane uczucia. A właściwie duży problem z tym komiksem. Niby nie ma się do czego przyczepić, scenarzysta stara się nam pokazać, że superbohaterowie to też ludzie, ze swoimi wadami i grzeszkami, ale... No właśnie, jak dla mnie trochę przesadził. Nie potrafię "polubić" głównych bohaterów. Na pewnym etapie łapałem się na tym, że albo zupełnie mi nie zależy na ich losie, albo wręcz chcę, żeby ich szlag trafił. A z każdym (zwłaszcza finałowym) zeszytem jest coraz gorzej.
Podobno "sztuka" ma wywoływać emocje. Ale dla mnie The Ultimates jest po prostu odpychające i ciężkostrawne.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1157 dnia: Listopad 21, 2013, 09:27:20 am »
Co do scenki przedstawienia się bohaterów to jakoś ona mnie specjalnie nie bolała i zasadniczo w ogóle nie odczułem jej jako coś nienaturalnego lub śmiesznego. Od jeden panel prezentujący bohaterów biorących udział w historii.

I tak i nie... Taka scenka oczywiście była potrzebna, jednak mogła zostać zrobiona bardziej naturalnie. A tutaj mamy trochę kiczowaty początek, gdzie przedstawianie się bohaterów wyszło strasznie sztywno i bez polotu.
Lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie dodatkowej strony, z postaciami z tego komiksu, bądź po prostu w trakcie przenoszenia na inną planetę ujęcie kadru z wszystkimi bohaterami, gdzie obok w ramkach widnieją ich imiona bądź pseudonimy. Pierwowzór wyszedł bardzo komicznie.

Większość wątków, w tym ten po co Beyonder porwał ich wszystkich, znajdą pewnie logiczne uzasadnienie w drugim tomie.

I właśnie tutaj mam pewne obawy :wink: Jednak czas weryfikacji potrwa pewnie kilka tygodni...

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1158 dnia: Listopad 21, 2013, 09:31:57 am »
I właśnie tutaj mam pewne obawy :wink: Jednak czas weryfikacji potrwa pewnie kilka tygodni...

Jestem przeczulony na punkcie nieścisłości. Możesz mi wierzyć (choć nie musisz): wszystko się wyjaśnia!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1159 dnia: Listopad 21, 2013, 10:28:28 am »
I tak i nie... Taka scenka oczywiście była potrzebna, jednak mogła zostać zrobiona bardziej naturalnie. A tutaj mamy trochę kiczowaty początek, gdzie przedstawianie się bohaterów wyszło strasznie sztywno i bez polotu.
Lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie dodatkowej strony, z postaciami z tego komiksu, bądź po prostu w trakcie przenoszenia na inną planetę ujęcie kadru z wszystkimi bohaterami, gdzie obok w ramkach widnieją ich imiona bądź pseudonimy. Pierwowzór wyszedł bardzo komicznie.



Być może ja tego nie odczułem, bo bodajże fragsel już o tym wspomniał, więc podświadomie byłem już przygotowany na ten kwiatek.

Co do nieścisłości to teraz mi się jeszcze przypomniało:
Spoiler: pokaż
po co Magneto porywał Wasp
? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że facet tego kalibru porywał by sobie panienkę dla towarzystwa. To chyba też będzie jakoś uzasadnione?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1160 dnia: Listopad 21, 2013, 10:45:52 am »

Co do nieścisłości to teraz mi się jeszcze przypomniało:
Spoiler: pokaż
po co Magneto porywał Wasp
? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że facet tego kalibru porywał by sobie panienkę dla towarzystwa. To chyba też będzie jakoś uzasadnione?

nie będzie, bo tez nie traktuję tego jako nieścisłość
może zrobił to jako element zastraszenia bohaterów, może jako
Spoiler: pokaż
zakładnika ją zabrał

to już element psychiki bohatera która nie musi zostać wyjaśniona
to coś zupełnie innego niż sprawa
Spoiler: pokaż
Volcany i Titani
albo
Spoiler: pokaż
wózka profesora x i pojawienia się Cyclopsa
gdyby tego nie wyjaśnili to błąd a tak to taka sprawa do charakterystyki Magneto
Równie dobrze można pytać czemu
Spoiler: pokaż
Avenegers
stoją i patrzą jak
Spoiler: pokaż
X-men
leją złoczyńców w zeszycie
Spoiler: pokaż
5
? To nie nieścisłość, tylko taki sposób pisania

EDIT>
Magneto od lat stosuje rządy totalitarne w swoich grupach. jest jedynym przywódcą, więc pewnie nie wyobraża sobie, że po stracie przywódcy zespół może działać dalej (strasznie to megalomańskie ale magneto taki jest)

należy pamiętać, że
Spoiler: pokaż
WASP
była w tym czasie
Spoiler: pokaż
przywódcą Avengers
. W głowie magneto jej strata na pewno równała się z osłabieniem, jeśli nie unieruchomieniem tego zespołu. mógł nie brać pod uwagę możliwości przejęcia dowodzenia
tak jest zbudowany Marvel, że łotrzy mierzą bohaterów swoją miarą. dzięki temu wiele razy już przegrali

Oczywiście nigdzie to nie jest opisane. To moje tylko dywagacje. Ale dla mnie tak to właśnie mogło wyglądać
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 11:43:57 am wysłana przez fragsel »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1161 dnia: Listopad 21, 2013, 11:57:21 am »
A no tak, zupełnie wyleciało mi z głowy, że była
Spoiler: pokaż
przywódcą Avengers
, teraz ma to sens. Zawsze to był Cap albo Iron Man.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1162 dnia: Listopad 21, 2013, 12:35:21 pm »

Ja jak mówiłem Mucha wznowi 2 pozostałe części Astonishing X-men i tyle ode mnie.


I mów człowiekowi, że pisał do Muchy... Że na fanpage'u pisali, że nie będzie... Że szefowa z Danii mówiła, że nie będzie dodruków... Jak krew w piach...


 
Ehhh robię edycję. Wcześniej odpisałem ci "hipokryta". Nie chce mi się i odpowiem "Dzięki Papo".


Jaką historię Wolverina, która nie będzie w WKKM polecacie? Dodam, że Essential 1 był dla mnie ciężki do przejścia. A tom 4 WKKM był by ok gdyby nie co zeszyt "mam szpony z adamentium... macham nimi bla bla bla"


X-Men: Kitty Pryde and Wolverine dobre? Czy komiks ma tendencję do powtarzania bo to podobny okres? Dodam,że w Dark Phoenix nie przeszkadzało mi to....


1. Essentiale to pozycja obowiązkowa, drugi tom ma identyczny klimat co historia z WKKM. Odradzam New Avengers w kwestii Logana, historia "Hearts of Darkness" z Punisherem i Ghost Riderem bardzo średnia.
2. Co zeszyt przywołuje, że ma szpony z adamantu, bo ów komiks wychodził raz na miesiąc. Czepiasz się


I nie trolluj już z tą Muchą i X-Menami...







Dla rozluźnienia atmosfery mały suchar z okazji obejrzanego przeze mnie "The Wolverine" i pojawiającymi się samochodami w poniższej scenie:


http://imgur.com/QVCwO54

- Ulubione auto Logana?
- Volvorine.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 01:05:53 pm wysłana przez zielone_biurko »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1163 dnia: Listopad 21, 2013, 12:59:05 pm »
A to Wolvie już na dvd jest?! :shock: Myślałem, że dopiero 28!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1164 dnia: Listopad 21, 2013, 01:47:48 pm »
Jaką historię Wolverina, która nie będzie w WKKM polecacie? Dodam, że Essential 1 był dla mnie ciężki do przejścia. A tom 4 WKKM był by ok gdyby nie co zeszyt "mam szpony z adamentium... macham nimi bla bla bla"

X-Men: Kitty Pryde and Wolverine dobre? Czy komiks ma tendencję do powtarzania bo to podobny okres? Dodam,że w Dark Phoenix nie przeszkadzało mi to....

Kup Wolviego Larry'ego Hamy i Marca Silvestriego. Pierwszy tom wyszedł w tym roku, a drugi ukaże się w lutym 2014. Świetnie napisany akcyjniak z czaderskimi rysunkami topowych rysowników - Marc Silvestri, Mike Mignola, Andy Kubert i Alan Davis. Te historie z początku lat 90-tych mają bardzo dobrą opinię: http://forums.comicbookresources.com/showthread.php?458370-Wolverine-by-Hama-and-Silvestri

Cytuj


WOLVERINE BY HAMA AND SILVESTRI TP VOL. 1

Written by LARRY HAMA, WALT SIMONSON & ALAN DAVIS
Penciled by MARC SILVESTRI, MIKE MIGNOLA & ALAN DAVIS
Cover by MARC SILVESTRI
 
In Madripoor, Wolverine runs afoul of drug lords peddling a new and lethal substance: What is Thunderbolt, and how does it make its users unstoppable? Then, a Yukon vacation turns deadly when Wolverine encounters the mythical Hunter in Darkness! And when Lady Deathstrike attacks, Wolverine and his old Alpha  Flight buddy Puck fall through a time vortex and wind up in 1937 — where they must team up with Ernest Hemingway to fight the Spanish Civil War! Ask not for whom the bell tolls — it tolls for Logan! Lethal Larry Hama’s epic Wolverine run begins here, stylishly illustrated by Marc Silvestri (CyberForce, UNCANNY X-MEN)! Plus: In two classic bonus stories, Wolverine battles Apocalypse in the Savage Land and struggles   with his own inner demons when he meets the Neuri!

Collecting WOLVERINE (1988) #31-37, WOLVERINE: THE JUNGLE ADVENTURE and WOLVERINE: BLOODLUST.
 
280 PGS./Rated T+ …$24.99

WOLVERINE BY HAMA AND SILVESTRI TP VOL. 2

Written by LARRY HAMA & PETER DAVID
Penciled by MARC SILVESTRI, LARRY STROMAN & ANDY KUBERT
Cover by MARC SILVESTRI

The Reavers have cooked up their deadliest cyborgs yet: Albert, a mechanical doppelganger of Wolverine,   and his partner, the cute widdle Elsie-Dee! But that’s just the start of the madness as Wolverine is targeted by mob enforcers, body-slammed by a stealth fighter, sucked into the sewers and savaged by Sabretooth — who somehow believes he’s Wolverine’s father! Jubilee, Forge, Cable and Nick Fury come to Wolverine’s aid — but when the mythical Hunter in Darkness is captured and Lady Deathstrike arrives to take her revenge on Logan, it leads to a blood-soaked four-way claw fight in Times Square that can’t possibly end well! Then, Wolverine and Wolfsbane are   transported to a magical dimension to fulfill an ancient prophecy! Plus: a crazed zookeeper, an invisible demon and a vengeful sniper!

Collecting WOLVERINE (1988) #38-46 and WOLVERINE: RAHNE OF TERRA.

280 PGS./Rated T+ …$29.99



Ponawiam pytania:

Mam parę pytań co do polskiego wydania Secret Wars:

Czy spolszczono jakieś pseudonimy oprócz Fantastic Four?
Jak wybrnięto z gry słów związanej z imieniem Beyondera ("I am from beyond!")
Czy podobnie jak w oryginale 99,9% zdań w dialogach kończy się wykrzyknikiem?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 02:52:00 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline mummu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1165 dnia: Listopad 21, 2013, 02:20:10 pm »
Jak wybrnięto z gry słów związanej z imieniem Beyondera ("I am from beyond!")

jako imię nie jest tłumaczone czyli 'Beyonder'

 
wykrzykniki mi nie przeszkadzały, więc pół na pół
 
chyba jest człowiek pochodnia
złoczyńcy raczej nie są tłumaczeni
 
przepraszam, że tak choaotycznie ale jestem dopiero po dwóch rozdziałach
i akurat na te rzeczy nie zwróciłem uwagi
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 02:24:09 pm wysłana przez mummu »

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1166 dnia: Listopad 21, 2013, 02:20:26 pm »
Właśnie obyłem rozmowę z panią z infolinie bo mnie drażnią opóźnienie w dostawach w prenumeracie . Powiedziała mi prosto kto szybciej zapłaci to szybciej będzie miał dostawę , ja np dostanę numery 24 i 25 w przyszłą środę i jak zapłacę od razu to numery 26 i 27 będe miał wysłane początkiem grudnia więc w dniu wydania 27 tomu .... Zwalałem to na nich a ja jak głupi płaciłem faktury jak inne rachunki 10 każdego miesiąca nawet terminów nie patrząc 

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1167 dnia: Listopad 21, 2013, 02:24:45 pm »
kolejna forumowa zagwozdka rozwiązana!

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1168 dnia: Listopad 21, 2013, 02:29:42 pm »
Jak dotąd płaciłem tego samego dnia w którym dostałem przesyłkę bo coś mi mówiło że zwracają na to uwagę. Jednak Ci którzy zawsze mają obsuwę, już przecież nie mogą się "poprawić" bo co będą płacić skoro komiksów nie otrzymali i stwarza się błędne koło z perspektywą ciągłego otrzymywania WKKM z opóźnieniem.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #1169 dnia: Listopad 21, 2013, 02:33:23 pm »
taka dygresja zrobili by polecnie zapłaty i byłby spokój

 

anything