trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4  (Przeczytany 399371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 05, 2013, 06:27:42 pm »
Który film wg Ciebie jest pierwszym filmem o Spider-Manie?
http://www.filmweb.pl/Spiderman

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 05, 2013, 06:34:29 pm »
No wlasnie :)
Pewnie chodzi mu o ostatnia ekranizacje. No chyba ze o serial z lat (chyba) 70 :) - tylko wtedy nie bylo swiata ultimate :P
Mówisz o serialu, a ja pytam o film

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 05, 2013, 06:46:50 pm »
Czekam na Planet Hulk. Z tego, co się orientuję, to dość spory event jest - co z tego trafiło do WKKM? I czy przypadkiem World War Hulk nie było wcześniej i Planet Hulk z WWH wynika (albo odwrotnie)?
Wydaje mi się, że jednak odwrotnie (Planet Hulk prowadzi do WWH).
...a ja trochę z innej beczki - z tego co wiem to 5 koszmarów chronologicznie to jeden z najpóźniejszych komiksów w kolekcji  - orientuje się ktoś może czy ten tom spojleruje któryś z innych tomów WKKM - obojetnie czy już wydanych czy jeszcze nie - i na razie nie powinienem go czytać..? strzelam, że Extremisa spojleruje (a może się mylę?), ale czy coś jeszcze..? (mam nadzieję, że moje pytanie nie przejdzie na tory definicji spojlerowania,  :smile: hehe - żeby uszczegółowić - chodzi mi o jakieś ważne wydarzenie, o którym bym się dowiedział z innego tomu kolekcji, a po przeczytaniu 5 koszmarów będę już "niechcący" o nim wiedział - od razu zaznaczę, że z późniejszych wydarzeń to wiem, że Tony
Spoiler: pokaż
zostanie dyrektorem SHIELD, ale nie wiem w jakich okolicznościach,
inne wydarzenia z Marvela z najnowszego okresu to dla mnie biała księga  :biggrin: )

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 05, 2013, 07:24:18 pm »
W końcu się wybiorę do kiosku po zeszyty, o dziwo trzy pod rząd :wink: Może zrobimy głosowanie i uchronimy naszą kolekcję przed utratą Captain Britaina? A może nawet i Deadpool będzie... W końcu są otwarci na propozycje :biggrin: Głosowanie na FB?



z późniejszych wydarzeń to wiem, że Tony
Spoiler: pokaż
zostanie dyrektorem SHIELD, ale nie wiem w jakich okolicznościach,
inne wydarzenia z Marvela z najnowszego okresu to dla mnie biała księga  )


Nie pamiętam, ale
Spoiler: pokaż
Fury'ego wywalili w trakcie House of M albo Civil War. Tony objął jego posadę, ale nie na długo, stracił ją z powodu alkoholizmu, w prezencie otrzymał ją Norman Osborn za wzorową postawę w trakcie Secret Invasion i tak powstali Dark Avengers.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 05, 2013, 07:35:02 pm »
Mówisz o serialu, a ja pytam o film
Wiem, pisalem z lekkim przekasem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 05, 2013, 08:11:48 pm »
Cytuj
Może zrobimy głosowanie i uchronimy naszą kolekcję przed utratą Captain   Britaina? A może nawet i Deadpool będzie... W końcu są otwarci na   propozycje :biggrin: Głosowanie na FB?

W pełni popieram. Chcę te 65 tomów a potem drugą kolekcje. Feed Me More !!! Ale pewnie Niemcy dostaną też inne ekskluzywne tomy. Tak mi się wydaje :wink: Więc może być u nas i tych 70 ''tomiszów''. Im więcej tym lepiej.

I czekamy jak ruszy w UK Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection (cholernie jestem ciekawy dalszej zawartości)

Oby jak najwięcej z lat 70 i 80

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 05, 2013, 08:16:34 pm »
Ale przywalili... nic dla mnie. Dobrze, ze skonczylem kupowac jak leci. Rozumiem, że komiksów z 80tych lat jest niewiele ale jadą teraz samymi nowościami i to nie Civil War !


Czuje sie jak w czasach TM semic Daredevil w sierpniu i czekanie do końca listopada na kolejny MM. Tyle, że teraz w Atomie i Multiversum mozna wydawac  :biggrin:


Walczcie o Cap Britaina ! W imieniu swoim i kolegi pisze.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 05, 2013, 09:10:08 pm »
Post z zagranicznego forum:

Cytuj
Looks like they could be planning a second series of these due to run   after the first set of 60 ends, book 60 should be out 2nd April with   book 1 of the new series to launch the following month.
 
  This list looks like the first half of it, the earliest ones are at the   bottom of the list, looks like another sixty issue run as Fear Itself   Part 1 is there so logically the part 2 must be some time later. I'm   unsure how this affects the Marvel Mightiest Heroes Collection, maybe   that range is on hiatus indefinitely, I have the first three issues but afaik only four issues were produced. I'm also still hoping they come out with a DC range eventually.
 
  Hulk: Scorched Earth 8th July 2015
  Incredible Hulk: Heart of the Atom
  Marvel Team Up
  The Thanos Imperative
  The Korvac Saga
  The Might Thor: Ragnarok
  Fear Itself Part 1
  Warlock Part 2
  Amazing Spider-Man: Spider-Man No More
  Deadpool Wade Wilsons War
  Warlock Part 1
  Avengers Children Crusade
  Howard the Duck
  Thor Tales of Asgard
  Ultimate Death of Spider-Man
  Life and Death of Captain Marvel Part 2
  Nick Fury Agent of Shield Part 1
  Secret Avengers
  Incredible Hulk The Monster Unleashed
  Life and Death of Captain Marvel Part 1
  X-Men Schism
  Iron Man The Tragedy and the Triumph
  Fantastic Four The Coming of Galactus
  Shadowland
  Dr Strange Nameless Name Timeless Time
  X-Men Twilight of the Mutants
  Avengers Prime
  Captain America & The Falcon The Secret Empire
  The Avengers Birth of Ultron 28th May 2014

Czyżby zatem oprócz drugiej kolekcji czekał na Vol.2 obecnej ? Oczywiście to info nie jest w żaden sposób potwierdzone więc traktujcie je jak ciekawostkę

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 06, 2013, 05:34:13 am »
Wiem, pisalem z lekkim przekasem.
Wybacz  :smile:

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 06, 2013, 07:06:54 am »
Mówisz o serialu, a ja pytam o film


Nie

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 06, 2013, 08:51:20 am »
Jakie opinie macie o nadchodzących komiksach?Głównie chodzi mi o Kapitana,zombies,x-men i ultimates. ogólny zarys fabuły i ocena kreski.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 06, 2013, 09:50:07 am »
Geek potwierdził tylko 4 tomy kolekcji. Czyżby nie było jednak Spider-Mana?


http://polski-geek.blogspot.com/2013/08/a-tomy-21-24-kolekcji-to.html

Hmm...dziwne, mam nadzieję że nie popieprzyłem czegoś z tym 25 tomem...

Zrobiłem z siebie natręta, ale zadzwoniłem raz jeszcze by się upewnić, czy nie pokręciłem czegoś z tym Ultimate Spider-man i na 100% 25 tom to Ultimate Spider-man: Moc i odpowiedzialność. Nie wiem czemu Geek tego nie potwierdził.

Jakie opinie macie o nadchodzących komiksach?Głównie chodzi mi o Kapitana,zombies,x-men i ultimates. ogólny zarys fabuły i ocena kreski.

Za wiele napisać nie mogę, bo czytałem tylko Ultimates i dawno temu część z New X-men: Imperialni w wydaniach Dobrego Komiksu. Ultimates jak dla mnie rewelacja, niby to tylko odświeżone, pierwsze powstanie Avengers, ale sprawnie napisane i  narysowane, czytało mi się lepiej niż oglądało kinowych Avengersów. Obyśmy nie musieli długo czekać na drugi tom. New X-men słabo pamiętam, tym chętniej sobie powtórzę oba tomy z WKKM - szkoda tylko, że Quitely nie rysował całości. Kapitan Ameryka: Nowy porządek fabularnie podobno słabizna, ale i tak chętnie przeczytam, choćby ze względu na rysunki Cassadaya. Marvel Zombies też chyba szału nie robi, ale mam ochotę na ten mix superbohaterów z zombie, tym bardziej, że to będzie pierwszy komiks Seana Phillipsa wydany u nas.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:42:02 am »
Jak najbardziej popieram pomysł kontynuowania WKKM po wydaniu 60 tomów. Myślę, że trzeba będzie zorganizować kampanię błagania Hachette o niezaprzestawanie publikacji Kolekcji. Jest jeszcze masa marvelowskich perełek i jeśli byłaby okazji kupić je po polsku za przyzwoite 39.99 PLN to byłaby rewelacja.

Co do listy nowych tytułów z zagranicznego forum, to jakoś mnie one nie przekonują. Bardzo mało najsłynniejszych, najbardziej cenionych historii, a za to sporo pozycji drugo i trzeciorzędnych. I nagle włączają do Kolekcji historie z lat 60-tych?

Ale po kolei:

Red Hulk: Scorched Earth (Jeff Parker, Gabriele Hardman)

Pierwsze zeszyty tej serii z udziałem Red Hulka, pisane przez Jepha Loeba były powszechnie uznawane za totalne badziewie. Później przyszedł Jeff Parker i było trochę lepiej. Ale tylko trochę. To nadal słaby komiks.

Incredible Hulk: Heart of Atom (Roy Tomas, Archie Goodwin, Chris Claremont, Al Milgrom, Len Wein, Bill Mantlo, John Buscema, Sal Buscema)

Ten tom jest nawet ok. Ja bym go kupił. Zbiór klasycznych zeszytów z lat 70-tych, w których Hulk trafia do submolekularnego świata i poznaje jedną ze swoich wielkich miłości - Jarellę. Jak komuś pasował klimat staroci w Essentialach, to ten komiks mu podejdzie.

Marvel Team-Up (Chris Claremont, John Byrne?) - I co to ma być? Pierwsza seria Marvel Team-Up liczyła 150 zeszytów, druga 11, a trzecia 25. To mogą być zeszyty Claremonta i Byrne, bo poza Essentialami chyba tylko one wyszły w trejdzie.

The Thanos Imperative (Dan Abnett, Andy Lanning, Miguel Angel Sepulveda, Brad Walker)
Podobno kosmos Marvela w wydaniu Abnetta i Lanninga jest rewelacyjny, ale osobiście jeszcze nie czytałem. Jest to miniseria domykająca crossover Ream of Kings/Thanos Imperative więc nie wiem jak bardzo przystępna jest ta historia przy pominięciu wcześniejszych.

Avengers: The Korvac Saga (Jim Shooter, George Perez, Sal Buscema, Bill Mantlo, David Wenzel)
No nareszcie jakiś klasyk pierwszej wody. Epicka historia choć niektórym mogą się nie podobać staromodne rysunki i dialogi.

The Mighty Thor: Ragnarok (Roy Thomas, John Buscema)
Thor z lat 70-tych. Nie czytałem, ale może być przyzwoite - autorzy ci sami co w tmsemicowym Conanie. Lubię rysunki Johna Buscemy, szczególnie gdy inkował go Tom Palmer.

Fear Itself, Part 1 & 2 (Matt Fraction, Stuart Immonen)
Ogólnomarvelowski crossover z 2011 roku. Nie przyjął się za dobrze...

Warlock, Part 1 & 2 (Jim Starlin)
Nie wiem o które komiksy chodzi, ale mam nadzieję, że o świetne zeszyty Jima Starlina, zebrane w drugim tomie Marvel Masterworks: Warlock.

The Amazing Spider-Man: Spider-Man No More (Stan Lee, John Romita Sr.)
Klasyczny zeszyt Amazing Spider-Man #50, w którym rezygnuje z kariery superbohater i wyrzuca swój kostium do kosza. Plus zapewne jakieś przyległości czyli co najmniej dokończenie tej historii z #51-52.

Deadpool: Wade Wilson's War (Duane Swierczynski, Jason Pearson)
Nie znam się na Deadpoolu (bo nie kręcą mnie takie komiksy) więc nie wiem czy dobre.

Avengers: The Children's Crusade (Alan Heinberg, Jim Cheung)
Miniseria, której autorzy próbowali zrehabilitować postać Scarlet Witch po House of M. Dla mnie spoko.

Howard the Duck (?)
Nie mam pojęcia, a które komiksy chodzi. O zeszyty Steve'a Gerbera z lat 70-tych czy o miniserię z imprintu MAX, w której Howard zamieniony został w szczura. Tak czy siak, co robi Kaczor Howard w kolekcji najlepszych komiksów Marvela?

Thor: Tales of Asgard (Stan Lee, Jack Kirby)
Kolekcja krótkich komiksów prezentujących historię Asgardu i genezy jej mieszkańców. Klasyczny Stan i Jack w najlepszym wydaniu. Dla mnie bomba.

Ultimate Spider-Man: Death of Spider-Man (Brian Michael Bendis, Mark Bagley)

Historia, w której Bendis ukatrupił Ultimate Petera, żeby później zastąpić go czarnoskórym Milesem Moralesem. Nie był takie złe. Lepsze to niż śmierć Petera w regularnym uniwersum i zastąpienie go Doctorem Octopusem.

Life and Death of Captain Marvel, Part 1 & 2 (Jim Starlin)

Zbiór zeszytów z Captainem Marvelem, m.in. ten słynny komiks, w którym Mar-Vell umarł na raka. Fajnie, że przybliżają tę postać, ale to aż dwa tomy.

Nick Fury, Agent of S.HI.E.L.D., Part ! & 2 (Jim Steranko!)
Juhuuuuu! To na bank kultowy run (albo przynajmniej jego część) zaj***stego Jima Steranko z lat 60-tych! Oczywiście to może być też cienka seria pod tym samym tytułem z 1989 roku, ale wątpię.

Secret Avengers (?)
Nieźle, ale która historia i z którego woluminu.

The Incredible Hulk: This Monster Unleashed (Gary Friedrich, Bill Everett, Roy Thomas, Marie Severin)*
Chyba chodzi o historie z Hulkiem tuż po zmianie tytułu serii Tales to Astonish na Incredible Hulk w 1968 roku. Nie pamiętam o czym to było więc nie wiem czy dobre.

X-Men: Schism (Jason Aaron, Carlos Pacheco, Frank Cho, Daniel Acuna,  Alan Davis, Adam Kubert)
Jest tyle świetnych historii z X-Men, a oni wybrali tę? Jako wielki fan X-Men jestem rozczarowany.

Iron Man: The Tragedy and the Triumph
Znów lata 60-te. Tym razem garść przygód Iron Mana z ostatnich zeszytów Tales of Suspense i pierwszych Iron Man (Vol. 1). Takie se.

Fantastic Four: The Coming of Galactus (Stan Lee, Jack Kirby)
Czyli to samo co w Marvels #3 tylko w oryginalnej wersji Stana i Jacka. Spoko.

Shadowland (Andy Diggle, Billy Tan)
Zapewne część słabego crossovera skupiającego się na na Daredevilu i innych ulicznych herosach.

Dr Strange: A Nameles Name Land, A Timeless Time (Stan Lee, Steve Ditko)
To chyba garść komiksów z lat 60-tych, narysowanych przez Steve'a Ditko, bo historia o takim tytule pojawiła się w Strange Tales #134. Jak Dr. Strange to tylko Ditko, więc jest ok.

X-Men: Twilight of the Mutants (Arnold Drake, Jim Steranko, Werner Roth)
Słaba historia ze słabej serii jaką byli X-Men w latach 60-tych. Nawet Steranko postarał się na pół gwizdka. Lepsze były późniejsze zeszyty Roya Thomasa i Neala Adamsa.

Avengers Prime (Brian Michael Bendis, Alan Davis)
Epilog do crossoveru "Siege". Fabuła odwrotna do "Avengers: Impas". Tam Captain America, Thor i Iron Man się pokłócili, a tutaj w końcu się pogodzili. średnie. Plus za rysunki Davisa, którego lubię.

Captain America & The Falcon: Secret Empire (Steve Englehart, Sal Buscema)
Całkiem dobra klasyczna historia, ale nie każdy lubi Sala Buscema i starocie z wczesnych lat 70-tych. Dla mnie ok.

The Avengers: Birth of Ultron (?)
Nie wiem czy chodzi o narodziny Ultrona w Avengers #54 czy może to literówka i chodzi o "Bride of Ultron", która była bardzo dobrą historią Jima Shootera i George'a Pereza.

Generalnie wybór tytułów raczej bez rewelacji. Taki trochę na chybił-trafił, jak te zmiany wprowadzone do WKKM. Gdzie są takie kultowe historie jak "Avenger: Under Siege", "Avengers: The Kree-Skrull War", "Avengers: Ultron Unlimited", "Avengers: Nights of Wundagore:, "X-Men: Days of the Future Past", X-Men: God Loves, Man Kills, "X-Men: From the Ashes", "Magneto: Testament", "Spider-Man: Death of the Stacys", "Spider-Man: Death of Jean DeWolff", "Iron Man: Armor Wars", "Iron Man: Doomquest",  "Iron Man: Iron Monger", "Daredevil: The Man Without Fear", "Elektra: Assasin", "Fantastic Four: The Trial of Galactus", "Immortal Iron Fist" itd.?

25 tom to Ultimate Spider-man: Moc i odpowiedzialność. Nie wiem czemu Geek tego nie potwierdził.
Może ten tom jeszcze nie zdążył trafić do korekty, więc Geek jeszcze o nim nie wie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 11:16:38 am wysłana przez Anionorodnik »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:55:43 am »
Tak czy siak, co robi Kaczor Howard w kolekcji najlepszych komiksów Marvela?

Serial "Kaczor Howard" był wydawany przez Marvel Comics Group i był znakomity. Moim zdaniem to dwa powody wystarczające do tego, by umieszczać go w tym kontekście.

Offline badday

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.4
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:59:33 am »
Serial "Kaczor Howard" był wydawany przez Marvel Comics Group i był znakomity. Moim zdaniem to dwa powody wystarczające do tego, by umieszczać go w tym kontekście.

Co więcej, brał udział (co prawda raczej "suymbolicznie" ale zawsze...) w kilku marvelowych cross-overach:)