Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 114267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 10, 2015, 12:40:54 pm »
Ale grubasy , tom 5-ty 448 stron.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Malibu

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 17, 2015, 08:53:23 am »
Wiadomo coś o dodruku Liga Sprawiedliwości Tom 2 Podróż Złoczyńcy? Tylko w sklepie Egmontu znalazłem ale za 67 zł (wolałbym w dyskońcie :smile: ) Chciałbym dalsze tomy kupować a wstrzymuje mnie ten drugi (67zł to trochę dużo, przyzwyczaiłem się do ceny 50zł :P)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 09:03:15 am wysłana przez Malibu »

Offline misiokles

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 17, 2015, 09:57:55 am »
Póki na rynku są egzemplarze z pierwszego rzutu, nie ma mowy o dodrukach.

Offline rand34

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 17, 2015, 10:47:57 am »
Wiadomo coś o dodruku Liga Sprawiedliwości Tom 2 Podróż Złoczyńcy? Tylko w sklepie Egmontu znalazłem ale za 67 zł (wolałbym w dyskońcie :smile: ) Chciałbym dalsze tomy kupować a wstrzymuje mnie ten drugi (67zł to trochę dużo, przyzwyczaiłem się do ceny 50zł :P)
Miałem ten sam problem, niestety nigdzie nie mogłem znaleźć drugiego tomu, więc musisz albo pogodzić się z ceną albo szukać na rynku wtórnym. Ja wybrałem opcje numer 1 bo na rynku wtórnym cena bywa bardzo różna ale 50zł to raczej minimum.



Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 17, 2015, 05:47:46 pm »
Chciałbym dalsze tomy kupować a wstrzymuje mnie ten drugi (67zł to trochę dużo, przyzwyczaiłem się do ceny 50zł :P)


Zawsze możesz kupić tom 3 i 4. Natomiast brakujący tom uzupełnić w przyszłości (trafić na jakąś okazję lub liczyć na dodruk).
Przed przeczytaniem tomu 4 warto poświęcić czas na lekturę Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Malibu

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 17, 2015, 06:00:45 pm »
I tak właśnie zrobię, kupiłem 3 tom później kupię ameryk, 4 tom i wieczne zło w poprawnej kolejności a na drugi poczekam.

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 18, 2015, 04:49:46 pm »
I tak właśnie zrobię, kupiłem 3 tom później kupię ameryk, 4 tom i wieczne zło w poprawnej kolejności a na drugi poczekam.
jak już to przeczytasz drugi możesz sobie odpuścić, chyba że musisz :)
jak dla mnie najgorszy z tomów
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Garf

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 19, 2015, 09:24:34 pm »
I tak właśnie zrobię, kupiłem 3 tom później kupię ameryk, 4 tom i wieczne zło w poprawnej kolejności a na drugi poczekam.

Sprawdzaj też co jakiś czas sklep Egmontu, albo najlepiej zapisz się na ich newsletter. Co jakiś czas są tam promocje, podczas których ceny stają się bardziej akceptowalne.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Wukau

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 26, 2015, 02:45:13 pm »
Może mi ktoś powiedzieć czy Trinity mogę czytać bez znania innych komiksów z ligi (które wychodzą w Polsce) i to samo pytanie do wiecznego zła oraz w którym momencie ma miejsce Amerykańska liga sprawiedliwości (pomiędzy którymi tomami ligi sprawiedliwości)?


Edit: i jak do całości ma się Shazam!
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2015, 02:50:36 pm wysłana przez Wukau »

Offline peta18

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 26, 2015, 04:14:55 pm »
Czytasz: Shazama - Amerykanska Lige - Trojce - Wieczne zlo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mack3

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 26, 2015, 04:51:47 pm »
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2015, 04:59:39 pm wysłana przez mack3 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 08, 2015, 09:01:25 am »
Pierwszy tom Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości, podobnie jak dla większości wypowiadających się na jego temat forumowiczów, i dla mnie okazał się przyjemnym, rozrywkowym czytadłem. Sam pomysł stworzenia drużyny, która potencjalnie miałaby przeciwstawić się Lidze Sprawiedliwości, przypomina mi trochę próby zapanowania nad superbohaterami w "Wojnie Domowej" - oczywiście "Najbardziej niebezpieczni" nie są lekturą tego kalibru, a i projekt stworzenia nowej drużyny nie niesie ze sobą takich konsekwencji, jak marvelowska ustawa o Rejestracji Superbohaterów. Mam nadzieję, że dojdzie do konfrontacji obu drużyn...

W dodatkowych zeszytach z Ligi Sprawiedliwości, rozczarowała mnie rekrutacja nowych członków do drużyny, a konkretnie to, że pod uwagę wzięto takie drugoplanowe postacie - psuje to moje postrzeganie Ligi Sprawiedliwości jako drużyny gwiazd.



Offline FloreK9

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 08, 2015, 09:58:51 am »
LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI #4 - TRÓJKA

Dłuuugo czekałem na ten komiks i po lekturze jestem umiarkowanie usatysfakcjonowany. Jako wstęp do Forever Evil całkiem udane i ciekawie rozwija wątki z poprzednich komiksów. W trakcie lektury odczuwa się jednak takie tempo i lekki chaos, że całość na tym traci. Wiadomo, że pewien artefakt ma zły wpływ na bohaterów, ale mimo wszystko nagromadzenie postaci, drużyn, przechodzenie jednych do drugich itd. może spowodować zawroty głowy. Graficznie całkiem ok, najlepszy z zestawu oczywiście Ivan Reis.

WIECZNE ZŁO

Świetnie się to czytało, naprawdę było czuć potężne zagrożenie ze strony...
Spoiler: pokaż
 Crime Syndicate. Do tego pogrywająca sobie z jej "członkami" (niezamierzona gra słów  :lol: ) Superwoman. Luthor, Captain Cold, Bizarro, aż chciałoby się więcej tych złych w rolach głównych.
Graficznie świetnie, w końcu David Finch, cały album utrzymany w mrocznej kolorystyce (kolory chyba Sonia Oback nakładała - pamiętam ją z genialnego X-Force vol.3). Jak dla mnie bardzo dobre Superhero. Polecam każdemu!

Teraz czekam jak Egmont podejdzie do dalszego wydawania Justice League. Drugiego tomu Justice League of America według mnie nie ma potrzeby wydawać. Fajnie jakbyśmy dostali piąty tom "Forever Heroes", potem "Injustice League" (Fabok zaczyna rysować Justice League!!) a koniec roku ponownie zakończony większym wydarzeniem - "Darkseid War". Byłoby idealnie! :cool:

Offline 8azyliszek

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 08, 2015, 08:19:07 pm »
@ramirez82
Uznawanie Ligi sprawiedliwości za zagrożenie i próba rządu USA stworzenia planu awaryjnego, to motyw znany od dawna. Już w kreskówce Justice League Unlimited Amanda Waller kierowała Cadmusem by stworzyć coś takiego (klon Supergirl i Ultimeni). Ale to nie zmienia faktu, że ALS jest świetnym komiksem, w świetnej cenie. Naprawdę dobrze mi się to czytało. Trójkę dopiero dostanę, a na Wieczne Zło, będę musiał jeszcze poczekać aż jakaś kasa wpadnie.

Offline Itachi

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 11, 2015, 09:31:13 pm »
Za dużo tych tematów na forum... Wątki się dublują i niestety recenzje raz są w jednym raz w drugim (np. Liga Sprawiedliwości i New 52)...

Liga Sprawiedliwości Trójka, muszę przyznać że obawiałem się tego komiksu jak cholera. Trzy ligi Sprawiedliwości na raz? Do tego jedna o której praktycznie nic nie wiedziałem, z całkowicie obcymi dla mnie bohaterami. Ale, ale, ale toż to genialna lektura. Zawiła fabuła, w której już na początku możemy czuć się zawiedzeni, no jak to największy detektyw Gotham City nie potrafi wyjaśnić co stało się z jego najlepszym przyjacielem? Ale po chwili, kilku kadrach i stronach na szczęście widzimy, że scenarzyści jednak wszystko przewidzieli i zawiła fabuła staje się jeszcze bardziej zagmatwana. Wszystkie elementy układanki scalają się na ostatnich stronach, otwierając zarazem kolejne pytania.
Spoiler: pokaż
Motyw z Ziemią Trzy i  tamtejszym Syndykatem Zbrodni
całkowicie mnie zszokował, muszę przyznać że dawno nie czułem się tak przejęty.

Sama postać planująca konflikt pomiędzy ligami również okazała się niezwykłym pomysłem, nie chcę pisać wprost, bo pewnie większość forumowiczów jeszcze tego komiksu nie miała okazji przeczytać. Twórcy mieli okazję wprowadzić nutę szaleństwa do charakteru każdej postaci, co wzbudziło we mnie spory aplauz. Dzięki puszce Pandory, zachowania herosów mogły być inne niż w poprzednich przygodach lig.

Na koniec jeszcze raz chciałbym zwrócić uwagę na stworzenie eventu z głową, zaplanowaniem szczegółów. Chociaż niesamowicie żałuję, że nie otrzymaliśmy przed "Trójką" tomu z JSD, bo pewnie lektura samej "Trójki" sprawiłaby jeszcze większą przyjemność.