trawa

Autor Wątek: Liga Sprawiedliwości  (Przeczytany 113852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 27, 2015, 09:59:16 pm »
Wydarzenie roku to seria "Liga sprawiedliwości" tymczasem seria główna nie dostaje ani jednego tomu :(

Gwoli ścisłości dostajemy wiele innych ciekawych komiksów z tymi bohaterami, więc ok :)


Ciekawostką jest, że w miesiącu październiku i listopadzie dostaniemy dosyć podobnie brzmiące tytuły:
Liga sprawiedliwości - trójka (X 2015) oraz Trójca (XI 2015).

Liga sprawiedliwości - trójka (Trinity Wars) to mini seria. Historia publikowana na łamach trzech serii – „Justice League”, „Justice League of America” oraz „Justice League Dark”.

Trójca - BATMAN/SUPERMAN/WONDER WOMAN: TRINITY - mini seria, Trinity 1-3
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline kelen

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 27, 2015, 10:51:02 pm »
Gwoli ścisłości, to Trinity War to crossover, nie miniseria.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 07, 2015, 08:24:40 pm »
"Sprawiedliwość" - wspaniały, wręcz olśniewający komiks, w którym wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Nawet patos! Dacie wiarę?! :)
To także tytuł, którego nie wyobrażam sobie z z inną stroną graficzną - symbioza scenariusza i rysunków jest absolutna.
Monumentalne dzieło, które formą wydania i odwagą wydawcy wyznacza chyba nową cezurę w historii polskiego rynku komiksowego. Co prawda językowo można było kilka szczegółów bardziej dopracować, niemniej gratulacje dla Mucha Comics!

Offline Garf

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 04, 2015, 07:59:22 pm »
Pierwszy tom "Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości" był bardzo przyjemną lekturą - niekoniecznie dziełem wybitnym, ale fajnym komiksem. W mojej opinii przewyższa zdecydowanie pierwszy tom właściwej Ligi - być może dlatego, że mniej znane postacie i mniej flagowy tytuł mniej krępowały twórców. Jednak zeszyty głównego tytułu dołączone do tomu także miło mi się czytało i doceniam pewną dawkę humoru, który zawsze lubię w opowieściach tego typu. Jako osoba nie do końca obeznana w świecie DC jestem zadowolony z tego, że mogłem poznać paru mniej znanych bohaterów, o których wcześniej nie wiedziałem albo znałem tylko ze słyszenia. Historie dodatkowe ciekawie uzupełniły główną opowieść, dostarczając dodatkowych informacji.

Ogólnie rzecz biorąc, w mojej opinii dobry komiks, choć trudno mi ocenić, czy bez lektury 3 tomów "Ligi Sprawiedliwości" też tak przyjemnie się by mi go czytało.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline rand34

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 05, 2015, 03:13:29 pm »

Witam wszystkich,


Forum przeglądam praktycznie codziennie od początku tego roku jednak dopiero teraz się zarejestrowałem.
Wydaje mi się że za mało wiem żeby wnieść coś do dyskusji po za pytaniami. Jednak właśnie dlatego teraz się zrejestrowałem, no więc do rzeczy ;-)
Po przeczytaniu paru nowych Batmanów, chciałem zacząć przygodę z Ligą sprawiedliwości, szczerze mówiąc oprócz właśnie nowego Batmana, filmów i seriali to z DC jestem na bakier.
Pierwszy tom spokojnie mogę dostać w Arosie i innych dyskontach jednak tomu 2 i 3 praktycznie nie ma.
Czy Egmont planuje jakieś dodruki czy to co wyszło to jest wszystko i pozostaje mi rynek wtórny?


Offline Motyl

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 05, 2015, 03:29:55 pm »
Witam wszystkich,
Pierwszy tom spokojnie mogę dostać w Arosie i innych dyskontach jednak tomu 2 i 3 praktycznie nie ma.
Czy Egmont planuje jakieś dodruki czy to co wyszło to jest wszystko i pozostaje mi rynek wtórny?

Nie było o tym mowy, zresztą tom 2 i 3 był dostępny na targach, na stoisku Incala w niedzielę przed końcem festiwalu tom 2 bez problemu kupował jakiś fan Ligi.

tom 3 w dobrej cenie masz tutaj - http://www.sklep.gildia.pl/szukaj?q=liga+sprawiedliwo%C5%9Bci&prefix=
tom 2 w okładkowej tutaj - http://www.incal.com.pl/kategorie/komiksy/1,10,tytul,desc/?szukaj=liga+sprawiedliwo%C5%9Bci&x=0&y=0
w sklepie egmontu też jest - https://sklep.egmont.pl/komiksy/superbohaterowie/p,podroz-zloczyncy,10196.html

Offline rand34

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 05, 2015, 04:23:21 pm »
Faktycznie na gildii nie patrzyłem, dzięki za linki. Mimo wszystko to strasznie dziwne że na żadnym standardowym dyskoncie tych części już nie ma, mówie o bonito, aros, nieprzeczytane...
Jeżeli pierwszy tom mi się spodoba a dopiero mam zamiar go zamówić razem z drugim tomem all new x-men, to pewnie będę zmuszony kupić po cenie okładkowej, przynajmniej 3. tom.

Offline misiokles

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 05, 2015, 05:06:34 pm »
Mimo wszystko to strasznie dziwne że na żadnym standardowym dyskoncie tych części już nie ma, mówie o bonito, aros, nieprzeczytane...
Dlaczego dziwne? Komiks swoje "lata" już ma, a ludzie najczęściej kupują w dyskontach, więc cały nakład dyskontowy został wyprzedany i ostał się w miejscach gdzie gorzej schodził. Tak jest z każdymi komiksami.

Offline Itachi

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 05, 2015, 08:21:19 pm »
Pierwszy tom "Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości" był bardzo przyjemną lekturą - niekoniecznie dziełem wybitnym, ale fajnym komiksem. W mojej opinii przewyższa zdecydowanie pierwszy tom właściwej Ligi - być może dlatego, że mniej znane postacie i mniej flagowy tytuł mniej krępowały twórców.

Poziom podobny, ale wyżej stawiam Ligę Sprawiedliwości. Osobiście po dwukrotnej lekturze Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości mam mieszane uczucia. Po pierwsze próba stworzenia drugiej grupy, która w krytycznej sytuacji powinna być w stanie opanować Supermana, Wonder Woman, Batmana, Flasha, Aquamana, Cyborga i Zieloną Latarnię (po powrocie) już na starcie była w moim odczuciu naciągana. No ja bardzo przepraszam, ale porównywanie
Spoiler: pokaż
Catwoman do Batmana i wmawianie czytelnikom, że będzie ona w stanie powstrzymać Mrocznego Rycerza jest niedorzeczna
. W komiksie kilka razy pojawia się słowa "
Spoiler: pokaż
Jeśli Wonder Woman i Superman chcieliby zawładnąć planetą, to raczej nikt ich nie powstrzyma
. I co? Nagle okazuje się, że Amerykańska Liga Sprawiedliwości jest to tego zdolna? Nie ten kaliber.

Spoiler: pokaż
Na plus oceniłem zagrania scenariuszowe jak komplementowanie grupy za pomocą "starych" metod, aby Cyborg nie był w stanie odkryć co planują. Na minus kolejny raz olanie Olivera Queena (tak idiotycznego powodu braku miejsca w ALS się nie spodziewałem)
. Chłop odwalił czarną robotę, a tutaj scenarzysta karmi nas jakimiś smutami. Kolejna sprawa to beznadziejny rozdział z rekrutacją nowych członków. Brakowało tam jeszcze Ciotki Petunii i Kaczora Donalda. Batman, który zawsze przewiduje pięć kroków do przodu tutaj wpuszcza do głównej siedziby JL nowych herosów, bez żadnej weryfikacji czy dokładniejszego ocenienia przydatności pojedynczych bohaterów.
Spoiler: pokaż
Efektem tego jest "kret"
. Zbyt przewidywalne i prostolinijne.

Spoiler: pokaż
Relacja Wonder Woman i Supermana oraz uwolnienie zakładników "gdzieś tam" wypadło solidnie i późniejsza rozmowa "trójki" była genialna. Wypadła bardzo klimatycznie, podobnie jak trzymanie haków na członków Ligi Sprawiedliwości w Jaskini Nietoperza, w sytuacji kiedy któremuś z herosów zaczęłoby odbijać. Z wielką siłą idzie wielka odpowiedzialność nabiera tutaj mrocznego znaczenia.


Zgadzam się z Tobą, znakomicie że dostaliśmy tom z drugo czy trzecioplanowymi postaciami.

Historie dodatkowe ciekawie uzupełniły główną opowieść, dostarczając dodatkowych informacji.

Dokładnie, nie były to żadne zapychacze. Nie miałem wrażenia tworzenia czegoś na siłę. Wszystko zostało odpowiednio zaplanowane o przemyślane.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2015, 08:26:52 pm wysłana przez Itachi »

Offline Wojtpil

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 06, 2015, 07:02:49 am »
na żadnym standardowym dyskoncie tych części już nie ma, mówie o bonito, aros, nieprzeczytane...

http://aros.pl/ksiazka/liga-sprawiedliwosci-tom-1-poczatek
http://aros.pl/ksiazka/tron-atlantydy-tom-3

tom 2 wyprzedany

Coś kiepsko szukałeś :)

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline rand34

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 06, 2015, 07:39:41 am »
Jeśli chodzi o pierwszy tom, to jest praktycznie w każdym dyskoncie. Jest to pozycja najstarsza dlatego mnie zdziwiło, że nowsze tomy nie są dostępne w takim samym stopniu, jakby nakład pierwszego tomu był większy i został na półkach. W każdym razie muszę szybko przeczytać pierwszy tom i kombinować z następnymi bo choć macie rację i można je dostać to zdecydowanie ciężej niż tom pierwszy.

Offline FloreK9

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 06, 2015, 08:24:13 am »
Pierwszy tom z tego co pamiętam otrzymał dodruk. Stąd jego obecność.

Czyta ktoś może Justice League w oryginale na bieżąco? Wiadomość o przyjściu Faboka na stanowisko rysownika niesamowicie mnie uradowała. Darkseid War które teraz tworzą rozkłada mnie na łopatki. :)

Offline kyms

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 06, 2015, 08:31:41 am »
Pierwszy tom z tego co pamiętam otrzymał dodruk. Stąd jego obecność.

Czyta ktoś może Justice League w oryginale na bieżąco? Wiadomość o przyjściu Faboka na stanowisko rysownika niesamowicie mnie uradowała. Darkseid War które teraz tworzą rozkłada mnie na łopatki. :smile:


Po względem graficzny, Darkseid War to bajka. Szczególnie podoba mi się krecja
Spoiler: pokaż
Black Flasha
z ostatniego numeru  :biggrin:
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline FloreK9

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 06, 2015, 08:38:25 am »
Dokładnie, Fabok to mój ulubiony rysownik DC aktualnie. :smile: To co on tam wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie.
Spoiler: pokaż
Black Flash czy Flash Racer
nie pamiętam już dokładnie. Nie ma chyba postaci która w jego wykonaniu mi się nie podoba. Wonder Woman jest piękna, a jednocześnie silna i kobieca. Superman taki jakbym oglądał rysunki Toma Grummeta w Semicach (na których się wychowałem), Green Lantern miód, nie mam się do czego doczepić. :biggrin: Nie można też zapominać o kolorach Brada Andersona. ZABÓJCZY DUET!

Edit: Fabok świetnie pokazuje mimikę twarzy. Rysunki są piekielnie szczegółowe.

Offline brzon

Odp: Liga Sprawiedliwości
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 06, 2015, 09:30:58 am »
Cieszy, że Faboka dostaniemy niedlugo nie tylko w kolejnych tomach Ligi (chyba od 6 t. zaczyna rysować), ale też w t. 5 Detective Comics (niestety chyba tylko 2 zeszyty jego) i w Batman Eternal (szczególnie tom 1) :biggrin: