Autor Wątek: Prophecy - Tetsuya Tsutsui  (Przeczytany 17858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2013, 05:38:28 pm »
Z tego co wiem ma mieć trzy tomy.
Ja polecam Doubta (4 tomy, zakończona) i Resident Evil (5 tomów, w Polsce wyszły do tej pory cztery)  od JPF-u.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2013, 05:53:57 pm »
Seria ma 3 tomy. W podobnym klimacie Duds Hunt tego samego mangaki i to tylko w jednym tomiku. Genialne i wstrząsające historyjki dodatkowe...

@itachi - ciesze się, że pomogłem :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mr.castor

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2013, 06:20:45 pm »
Zastanawiałem się nad Duds już jakiś czas temu ( chciałem sprawdzić jak to jest z mangą ) ale miałem wtedy już przekroczony limit funduszy w zamówieniu internetowym, dzięki że mi przypomniałeś pora nadrobić . Co do polecanek Itachiego to chyba Doubt będzie pierwsze. Cholera człowiek najchętniej chciał by wszystko naraz  :eek:  ale niestety lat przerwy w komiksach nie da się nadrobić ot tak  :sad:  Dzięki Panowie za wasze typy

Offline amsterdream

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2013, 06:29:51 pm »
Doubt i Resident Evil to nie są mangi w podobnym klimacie.

W podobnym klimacie mangi u nas jeszcze nie było, ale najbliżej do niej jest chyba Duds Hunt, Ikigami i trochę Death Note.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 06:47:09 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2013, 06:46:04 pm »
Doubt i Resident Evil to nie są mangi w podobnym klimacie.

W podobnym klimacie mangi u nas jeszcze nie było, ale najbliżej do niej jest chyba Duds Hunt, Ikigami i trochę Death Note.

Czyli nie tylko mi się Prophecy skojarzyło z Death Note.

Ps czemu zmieniłeś wpis i dodałeś "trochę" przed Death Note? :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 26, 2013, 06:57:27 pm »
Ps czemu zmieniłeś wpis i dodałeś "trochę" przed Death Note? :smile:

Obie mangi mają wiele wspólnych elementów, ale w Death Note pojawia się sporo wątków fantastycznych, dlatego po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że "trochę" będzie lepiej pasowało :wink:

Offline Itachi

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 26, 2013, 07:22:47 pm »
Doubt i Resident Evil to nie są mangi w podobnym klimacie.

Tutaj bardziej prowadziłem się dobrą historią zawartą w kilku tomach, ponieważ mr.castor jest początkującym czytelnikiem mang. Myślę, że wymienione tytuły powinny być dobre na rozpoczęcie znajomości z komiksem japońskim. Siłą rzeczy nie mogłem podać tytułów podobnych do Prophecy, ponieważ jeszcze jej nie czytałem, więc leciałem troszkę na wyczucie. Ale oczywiście będziesz wiedział lepiej ode mnie, więc raczej muszę się z Tobą zgodzić. :biggrin:


Offline amsterdream

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 04, 2013, 08:46:42 pm »
Pojawiła się okładka 2 tomu:


Premiera pod koniec września.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 26, 2013, 03:38:47 pm »
Widział już ktoś w Empikach dwójkę? Od 23 września powinna być dostępna w sklepach.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 26, 2013, 03:51:51 pm »
Widział już ktoś w Empikach dwójkę? Od 23 września powinna być dostępna w sklepach.
Studio JG nie chwalilo sie na FB ze juz ten tytul wyszedl z drukarni (pisali pare dni temu ze wysali dopiero do drukarni), wiec raczej bedzie obsuwa, nie ma co wierzyc terminowi na ich stronie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dembol_

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 26, 2013, 04:03:00 pm »
To Studio JG. Nie jest znane z terminowości wydań. Trzeba śledzić ich facebooka gdzie na bieżąco publikują informacje.

Offline mr.castor

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 03, 2013, 12:20:20 pm »
Prophecy 02 dziś kupione w Empiku Rumia ( pomorskie ) więc u was też już może być.
Wieczorem zabiorę się za czytanie  :eek: , mam nadzieję że drugi tom co najmniej równie dobry jak pierwszy.

Offline Ganossa

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 03, 2013, 02:07:46 pm »
W Olsztynie też dostałem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2013, 09:02:23 pm »
zakupione i przeczytane. Dwójka trzyma poziomo zdecydowanie. Akcja się rozwija i zazębia z poprzednim tomem. Z ogromną niecierpliwością czekam na trzecią część.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mr.castor

Odp: Prophecy - Tetsuya Tsutsui
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 05, 2013, 07:08:08 am »
Całkowicie się zgadzam, druga część rewelacja. Dostajemy trochę więcej Pani detektyw ( jak to sugeruje okładka ), ale gazeciarz nadal w formie  :smile: . Oby trzecia część ukazała się w miarę szybko, bo końcówka narobiła smaku.