Autor Wątek: Mega Manga z JPF-u  (Przeczytany 56686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 28, 2015, 02:49:25 pm »
"Srebrny Trójkąt" ktoś czytał, warto zawracać sobie głowę?

Offline Dembol_

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 29, 2015, 09:06:43 pm »
 
Cytat: Endriu z JPF na innym forum
"Srebrny Trójkąt" jest całkiem inny od tego co do tej pory wydaliśmy. Nie jest to zbiór opowiadań (jak kiedyś pisałem) ale jedna niesamowita i poruszająca historia. Motyw sci-fi przypomina bardzo twórczość Philipa K. Dicka - zmieniająca się rzeczywistość na skutek działań w czasoprzestrzeni , przywracanie życia po śmierci (Ubik), prekognicja, zapobieganie nadchodzącym wydarzeniom (Raport Mniejszości). Do tego cała historia bardzo skupia się na przeżyciach wewnętrznych bohaterów (w końcu to josei). Jest to wielka układanka, która na początku wydaje się chaotyczna, jednak staje się zrozumiała przy powtórnym czytaniu - gdy już mamy względne pojęcie co się wydarzyło.


Offline adro

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 30, 2015, 06:51:14 pm »
Tez sie wahalem,zapowiada sie bardzo ciekawie, biore na 100  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 16, 2015, 04:57:23 pm »
Kilka słów na temat pierwszej części mangi Pieśń Apolla

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/10/recenzja-osamu-tezuka-piesn-apolla-cz1.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Inuki

Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 21, 2015, 07:02:02 pm »
Kolejna MM ogłoszona - "Róża Wersalu", czyli "Lady Oscar"; 10 tomów zebrane w 3 grubasy.

http://www.mangarden.pl/pl/c/Roza-Wersalu/467

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 29, 2015, 05:35:27 pm »
Czytał ktoś z Was już Trójkąt? Kurde już dawno się tak nie wynudzilem. Ledwo dotrwałem do końca, a i tak nie potrafię znaleźć plusów...


http://jaroslawd.blogspot.com/2015/11/kilka-sow-na-temat-srebrny-trojkat-moto.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Mega Manga z JPF-u
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 06, 2016, 11:41:21 am »
Moto Hagio poniekąd mocno zaskakuje w "Srebrnym Trójkącie". Przede wszystkim jednak chcę napisać, że odetchnąłem z ulgą, bo od czasu "Było ich jedenaścioro" nic nie było pewne, tym bardziej że "Srebrny Trójkąt" również zalicza się do SF. Manga ma moc, momentami jest piękna, dość sugestywna, przepełniona wieczną tęsknotą za potrzebą zrozumienia, poznania w wymiarze kosmicznym, czym jest życie. Jedyny poważny zarzut, jaki mam wobec komiksu, to brak jakiejkolwiek więzi emocjonalnej z bohaterami. Są zbyt hermetyczni, mitologiczni (nawet Jeif, który ma tu wyraźnie skracać dystans), aby poczuć coś więcej, niż ulgę. Tak więc nadal czekam na coś od Moto Hagio, co dorównałoby "Klanowi Poe".

 

anything