trawa

Autor Wątek: Komiksy Jacka Michalskiego  (Przeczytany 25170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2014, 08:37:44 pm »
A co to takiego? Bo wygląda apetycznie.

Projekty, nad którymi pracuje obecnie Jacek Michalski. Cześć tego co widać to trzecia odsłona Tajemnic DAG Fabrik Bromberg (które są już niemalże gotowe), a kolor to drugi z projektów. Nie wiem czy, autor informował gdzieś o tym temacie,  więc wolałbym nie zdradzać szczegółów. W moim przekonaniu jednak warto czekać, bo zapowiada się naprawdę udanie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Deg

  • Gość
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2014, 09:08:15 pm »
Jeśli chodzi o czarno-białe wstawki, to domyśliłem się, intryguje mnie kolorowa część. Daj znać, jeśli będzie można gdzieś oficjalnie o tym poczytać.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2014, 09:41:51 pm »
Jeśli chodzi o czarno-białe wstawki, to domyśliłem się, intryguje mnie kolorowa część. Daj znać, jeśli będzie można gdzieś oficjalnie o tym poczytać.

W zasadzie to Jacek Michalski zdradził co nieco (właśnie mi się przypomniało) na MFKiG 2012. Szczątki informacji widzę są również na necie więc ten drugi komiks, z którego są kadry to komiks o Zawiszy Czarnym. Pamiętam, że pokazane w Łodzi plansze mnie zachwyciły co potwierdziło się na tym kolażu, który wkleiłem. Czekam z niecierpliwością.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:55:25 am »
Za nami tak trochę w ciszy odbyła się premiera trzeciego tomu Tajemnic DAG Fabrik Bromberg. Zainteresowanych zachęcam do zakupu.
Co ciekawe jest też zapowiedź części czwartej, a z tego co pamiętam to plan był taki, że zamknie się to w trylogii.

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2014, 09:34:12 am »
A co z "Zawiszą..."? Ukazał się ten komiks, czy dalej trwają prace?

Offline Manis

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2014, 10:09:03 am »
A co z "Zawiszą..."? Ukazał się ten komiks, czy dalej trwają prace?

Pierwsza część (64 strony) jest gotowa - trwają rozmowy z potencjalnym wydawcą :)

Offline Manis

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2014, 10:11:32 am »
Za nami tak trochę w ciszy odbyła się premiera trzeciego tomu Tajemnic DAG Fabrik Bromberg. Zainteresowanych zachęcam do zakupu.
Co ciekawe jest też zapowiedź części czwartej, a z tego co pamiętam to plan był taki, że zamknie się to w trylogii.



Od początku był plan na 5 części. Czwarta prawdopodobnie ukaże się pod koniec roku.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2014, 11:03:06 am »
Cytuj
Pierwsza część (64 strony) jest gotowa - trwają rozmowy z potencjalnym wydawcą
Jestem ciekaw jak wyjdzie.
Ja właśnie pracuję nad tematem z drugiej strony, tzn robimy komiks o Krzyżakach :D

Offline Bobo

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2014, 03:35:06 pm »
Za nami tak trochę w ciszy odbyła się premiera trzeciego tomu Tajemnic DAG Fabrik Bromberg. Zainteresowanych zachęcam do zakupu.
Jarek, gdzie kupiłeś trzeci tom ? W Gildii i Incalu nie ma :(

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2014, 03:52:24 pm »
Strefa Komiksu: "Ja właśnie pracuję nad tematem z drugiej strony, tzn robimy komiks o Krzyżakach"
 
No to się wydało co to za tajemniczy projekt! Czyżby pobożni braciszkowie zostaną przedstawieni jako forpoczta zachodniej cywilizacji robiąca porządek ze słowiańsko-bałtyjską swołoczą bijącą pokłony przed bożkami lepionymi z ciasta? A może na odwrót: jako okrwawieni "ewangelizatorzy" błogosławieni przez dobrze odkarmiony kler z Frankonii i Turyngii? Miejsce może nie do końca właściwe na te pytania, ale gdyby się dało to poproszę o więcej szczegółów. W kontekście "Zawiszy" zresztą też. Może jakieś przykładowe kadry? 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2014, 04:00:11 pm wysłana przez Nawimar »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2014, 03:58:44 pm »
Jarek, gdzie kupiłeś trzeci tom ? W Gildii i Incalu nie ma :sad:

Z tego co wiem to były dostępne na festiwalu w Bydgoszczy i w Warszawie. Ja mam ze stolicy :)

Jest już nawet recenzja

http://www.wak.net.pl/_review_view-tytuly-0-3640.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Bobo

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 03, 2014, 05:38:14 pm »
Z tego co wiem to były dostępne na festiwalu w Bydgoszczy i w Warszawie. Ja mam ze stolicy :smile:
Jest już nawet recenzja
http://www.wak.net.pl/_review_view-tytuly-0-3640.html
No właśnie recenzję znalazłem, ale samego komiksu już nie :) Dziwna sytuacja, jedynka i dwójka są właściwie wszędzie (nie tylko w księgarniach stricte komiksowych - w Arosie i Proficie też je widziałem), natomiast trójka tylko na festiwalach ... Najwyżej poczekam sobie i zakupię w Łodzi ;)
Dziękuję za info

Offline adro

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2014, 08:48:58 pm »
czy ktos wie, gdzie mozna kupic 3 tom tajemnic, 2 pierwsze tomy zakupilem, ale 3 nigdzie nie moge znalezc, niestety :sad:
pzdr i dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 24, 2014, 09:00:32 pm »
Na chwilę obecną jest z nimi problem. Nie sprzedaje ich nawet muzeum, które jest wydawcą. Tak, zmienił się wydawca i nie jest to już Zin Zin Press. Szkoda, bo rzeczywiście jest spory problem z dostępnością. Zapytałem Jacka Michalskiego czemu tak jest i gdzie można komiks kupić. Jak tylko otrzymam odpowiedź to dam znać. Chyba, że ktoś z was wie?


A co do samego komiksu to nieustająco jest to dobra rozrywka. Trochę tym razem rwana, bo dzieje się dużo i pokazany jest obszerny czas ale nadal jest fajnie.


No i Jacek potwierdził, że świetnie rysuje kobiety ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Manis

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 24, 2014, 09:05:17 pm »
No właśnie recenzję znalazłem, ale samego komiksu już nie :smile: Dziwna sytuacja, jedynka i dwójka są właściwie wszędzie (nie tylko w księgarniach stricte komiksowych - w Arosie i Proficie też je widziałem), natomiast trójka tylko na festiwalach ... Najwyżej poczekam sobie i zakupię w Łodzi :wink:
Dziękuję za info

Dwie pierwsze części były wydane i dystrybuowane przez ZinzinPress. Wydawcą trzeciej jest bydgoskie muzeum i komiks póki co komiks jest dostępny w punktach muzealnych (w tym oczywiście w Exploseum) oraz współpracujących instytucjach na terenie Bydgoszczy. Ale powinna się ta dystrybucja rozszerzyć wkrótce. A na pewno będzie do kupienia na MFKiG :smile:

 

anything