Autor Wątek: Komiksy Jacka Michalskiego  (Przeczytany 25174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 24, 2014, 10:14:53 pm »
Jest w muzeum? Patrzyłem na stronie internetowej i w sklepie online nie jest on dostępny.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Manis

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 24, 2014, 10:35:02 pm »
Jest w muzeum? Patrzyłem na stronie internetowej i w sklepie online nie jest on dostępny.

Faktycznie w sklepie internetowym jeszcze nie ma. W stacjonarnych jest od dwóch miesięcy.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 22, 2014, 09:52:25 am »
No to kilka słów na temat Tajemnic #3.

Na linii frontu

Szkoda, ze już coraz bliżej końca serii.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 22, 2014, 09:55:38 am »
Trzeba namówić autorów by zrealizowali kolejną :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 22, 2014, 10:15:08 am »
Trzeba namówić autorów by zrealizowali kolejną :smile:

Myślisz, że to takie łatwe?  :smile: Chciałem namówić Jacka Michalskiego do wydanie drugiej części Zagadek, ale chyba nic z tego nie wyjdzie :) Zmieniłem więc taktykę i poprosiłem o komiks w klimacie s-f tudziez western hehe  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:49:41 am »
Kilka słów na temat starszego komiksu Jacka Michalskiego i Macieja Jasińskiego. Zwracam uwagę na ciekawa okładkę Krzystzofa Wyrzykowskiego.

(Recenzja) Wolna Polska. 650 metrów pod ziemią

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 16, 2015, 11:49:39 am »
Jarku, jest dobre info. :biggrin:
"TAJEMNICA MADONNY Z WROCŁAWIATaki właśnie tytuł będzie nosił najnowszy komiks autorstwa Jacka Michalskiego (rysunki) i Witolda Tkaczyka (pomysł i scenariusz), nad którym trwają ostatnie prace. Album jest pierwszym dużym projektem zrealizowanym kompleksowo przez nowa markę Zin Zin Press - komiksynazamowienie.pl dla instytucji z Wrocławia. Komiks opowiada sensacyjne losy skradzionego tuż po wojnie obrazu Lukasa Cranacha Starszego ,,Madonna pod jodłami" (1510), który po z górą 60 latach powrócił szumnie i tryumfalnie do Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu w 2012 roku i stanowi jedno z najcenniejszych dzieł sztuki w Polsce. Stworzenie albumu ma ścisły związek z wystawą ,,7 cudów Dolnego Śląska" organizowaną we Wrocławiu z okazji pełnienia przez to miasto honorów Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Kolorowy komiks ukaże się w wersji polskiej i angielskiej pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku".
Więcej: https://www.facebook.com/permalink.php?sto
ry_fbid=1010660025651752&id=239756519408777

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 16, 2015, 12:14:49 pm »
Właśnie dziś to widziałem. Świetna informacja. Czekamy, czekamy. Ciekawe co z resztą jego projektów.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 15, 2015, 10:43:53 am »
Fajna ta okładka.  :smile:


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 16, 2015, 07:00:39 am »
Tym bardziej warto napisać, że:


Stworzenie odpowiedniej okładki do tego komiksu okazało się być zadaniem dość skomplikowanym i czasochłonnym. Do współpracy przy jej wykreowaniu zaprosiliśmy Wojtka Nawrota, projektanta i rysownika, twórcę komiksów takich jak ,,Piątka" i ,,Powstanie Wielkopolskie" (razem z Jackiem Michalskim). Idea była taka, by użyć kadrów ze środka komiksu i oddać charakter i klimat opowieści. Z kilku projektów graficznych i kilkunastu typograficznych stworzonych wspólnymi siłami powstała ta okładka.

Ja już nie mogę się doczekać, podobnie jak na Dag Fabrik, a tu ani widu ani słychu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 16, 2015, 09:34:40 am »
Dag Fabrik mają naprawdę paskudne okładki.  :sad:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 16, 2015, 10:18:33 am »
Dag Fabrik mają naprawdę paskudne okładki.  :sad:


Nie ocenia się książki po okładce ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 16, 2015, 01:04:17 pm »
O ile zgodzę się co do pierwszego i drugiego epizodu, o tyle dwa kolejne jak dla mnie mają całkiem udane okładki. Niestety znacznie gorzej z "Marianem Rejewskim".

Offline starcek

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2016, 01:59:40 pm »
Atu coś nie w wersji drukowanej, a interaktywnej.

http://warsze.polin.pl/pl/historie-i-kreski

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Komiksy Jacka Michalskiego
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 04, 2016, 07:02:26 pm »
Najnowsze komiksy Jacka Michalskiego:

1. We Wroclawiu można od jakiegoś czasu kupić (za 7 zł) Tajemnicę Madonny. Trzeba podejść w to miejsce: http://www.pamieciprzyszlosc.pl/kontakt/ Jeszcze niedawno komiks można było kupić także w ratuszu.
2. Żydowska Warszawa: http://warsze.polin.pl/pl/historie-i-kreski

 

anything