Autor Wątek: New X-Men  (Przeczytany 58237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Denae

New X-Men.pl Zaprasza
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 18, 2007, 10:49:08 am »
Witam.
Chcielibyśmy wszystkich poinformować iż do rozstrzygnięcia naszego konkursu został już tylko niecały miesiąc. A jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia w nim udziału, a co za tym idzie do dołączenie do osób, które już to zrobiły. Do 17 marca KAŻDY może wygrać, może TY będziesz zwycieżcą?! Już niedługo w łatwy sposób możesz się stać posiadaczem figurki X-23!
Po więcej informacji zapraszam tutaj: KONKURS
Z pozdrowieniami redakcja serwisu NewX-Men.pl

Offline Bisior93

New X-Men.pl Zaprasza
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 29, 2007, 01:49:53 pm »
Bardzo fajna stronka, zwłaszcza dla takiego maniaka mutantów jak ja :D

Cytat: "spidey"
Poza tym New X-Men ładnie się uzupełnia z Avalonem :]


Zgadzam się w 100%  :)
zy to rano, czy o zmierzchu, lubię tyłek mieć na wierzchu! - Shin-Chan

ramirez82

  • Gość
Odp: New X-Men
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 06, 2012, 09:38:57 pm »
Mam pytanie odnośnie X-men. Od kilkunastu lat nie posiadam zeszytów TM-Semic, ale od niedawna z sentymentu ciągnie mnie do niektórych tytułów. I tak po latach powtórzyłem sobie sporo Batmanów, Supermanów, Spidermanów, Green Lanternów i Punisherów, z lepszym i gorszym skutkiem. Zastanawiam się teraz nad X-men, numery od 6/94 do 12/95, kiedy serię rysowali Jim Lee i Whilce Portacio - pamiętam, że swego czasu podobały mi się te historie. Jak to wygląda po latach? Warto do tego wracać?

Offline amsterdream

Odp: New X-Men
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 06, 2012, 11:46:53 pm »
Moim zdaniem to nadal są dobre historie. Paradoksalnie te które rysował Portacio do pióra Niciezy i Lobdella zestarzały się mniej niż te Claremonta i Lee.

Offline moosiak

Odp: New X-Men
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:17:20 am »
Z racji tego, że to mój pierwszy post - witam wszystkich!

Szybkie laickie pytanie bo coś nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji. Po 4 częsciach Whedona astonishing xmen, warto sięgać po dalsze cześci Ellisa? Plus rozumiem że omnibus new xmen też uzupełni wątki dziejące się przed axm?
moosiak.

Offline jerzydziki

Odp: New X-Men
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:51:35 am »
Warto sięgnąć po pierwszy trade Ellisa dla świetnych dialogów i   fenomenalnych rysunków Simone Bianchi, mimo że fabuła nie powala   oryginalnością. Warto również dla dodatku "Ghost boxes", aby zobaczyć jak ta historia mogła się potoczyć (takie "What if...").
Drugiego trade'a Ellisa nie czytałem bo fabuła mnie jakoś nie przekonuje.

Omnibus jak najbardziej wszystko wyjaśnia. W końcu AXM to bezpośrednia kontynuacja NXM.

Offline strz1

Odp: New X-Men
« Odpowiedź #261 dnia: Grudzień 18, 2012, 01:42:07 pm »
Ja mam np AXM Ellissa na sprzedanie. Nie przypadlo mi do gustu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2012, 02:15:38 pm wysłana przez strz1 »

fragsel

  • Gość
Odp: New X-Men
« Odpowiedź #262 dnia: Grudzień 18, 2012, 02:53:32 pm »
Ja mam np AXM Ellissa na sprzedanie. Nie przypadlo mi do gustu

No, Ci powiem, że bardzo zachęcająco opisujesz. Po takiej reklamie to się nawet nie pytam, bo pewnie ci zeszło na pniu.

Offline strz1

Odp: New X-Men
« Odpowiedź #263 dnia: Grudzień 18, 2012, 02:58:05 pm »
A czy to jest watek o sprzedazy? Skoro sie pozbywam tzn, ze mnie nie powalilo prawda? A kto bedzie chcial kupic i tak to kupi. Proste. Mi sie nie spodobalo. innemu sie spodobalo - zresta Ktos powyzej napisal opinie, ze przypadl mu ten tom do gustu i bardzo podobaly mu sie rysunki, ktore mi rowniez nie odpowiadaja. Gusta i gusciki.

Offline moosiak

Odp: New X-Men
« Odpowiedź #264 dnia: Grudzień 18, 2012, 03:17:27 pm »
Dzięki za szybką reakcje, czyli jest tak jak myślałem. Ostatnie pytanie - new xmen to próba napisania przez morrisona historii od nowa i bezpośredniego związku z twórczością claremonta to nie ma?
Pytam bo, pomijając filmy, mój kontakt z mutantami przerwałem, gdy dobry komiks zakończył działalność, a chciałbym wrócić i na poważnie sie za to zabrać, ale ilość serii jest przytłaczająca.:d

Offline jerzydziki

Odp: New X-Men
« Odpowiedź #265 dnia: Grudzień 18, 2012, 04:39:06 pm »
New X-Men to kontynuacja serii X-Men, nawet numeracja nie została zresetowana co obecnie jest standardem. "New" w tytule odnosi się raczej do nowoczesnego podejścia do historii z mutantami, zerwania ze schematami i powtarzalnością, wprowadzenia wątków i zagrożeń przystających do XXI wieku. Nie jest to jednak restart, po prostu dobry moment dla nowych czytelników.
Historia całkiem od nowa to świat Ultimate.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: New X-Men
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 21, 2013, 10:46:51 pm »
Kiedyś to nawet nosiłem się z zamiarem kupienia wszystkich trade'ów napisanych przez Morrisona w oryginale. Ale wciąż pojawiały się inne priorytety. Teraz dzięki Hachette mogłem przynajmniej doczytać w miarę zamkniętą historię z początków "New X-Men" do końca. Na tyle mi się spodobało, że znowu pojawiła się myśl o oryginałach. Ale pewnie jak zwykle sobie odpuszczę. Tyle jest rzeczy do przeczytania po polsku, tyle nowych tytułów do zakupienia... I ciągle się łudzę, że ktoś to jednak u nas wyda...

 

anything