trawa

Autor Wątek: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!  (Przeczytany 67401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:52:21 pm »
Co do ilości podpisów to myślę, że przyrost będzie następował przez kilka dni. Później będzie stagnacja. W  Polsce jest niewielu miłośników komiksów, a miłośników WKKM jest jeszcze mniej. Trzeba wyczuć moment, w którym liczba podpisów wywoła odpowiednie wrażenie. Myślę 1-2 tysiące to będzie już bardzo dobry wynik, z którym śmiało można próbować to puścić dalej.
Maxie, kruca, wierz lub nie, ale zgadzam się z Tobą :wink:

Mamy już 269podpisów. Po paru godzinach. Dla mnie taka ilość w takim czasie to coś naprawdę dużego.

Offline Jaxx

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:58:23 pm »
Maxie, kruca, wierz lub nie, ale zgadzam się z Tobą :wink:

Mamy już 269podpisów. Po paru godzinach. Dla mnie taka ilość w takim czasie to coś naprawdę dużego.

Na początku przyrost zawsze jest duży. Np. ja zagłosowałem za siebie i namówiłem jeszcze żonę, więc już są dwa podpisy :)

Faktycznie później zacznie to zwalniać. A jeżeli stanie na 2 tysiącach to i tak będzie dobrze... ale obawiam się, że za mało, żeby Hachette wzięło na poważnie tę petycję. Wiadomo, że nie wszyscy z tych 2 tysięcy kupiliby dodatkowe tomy, więc wezmą pod uwagę połowę tej sumy jako potencjalnych nabywców. Gdyby udało się zebrać tak z 10k podpisów, to wówczas już byłoby coś... Ale i tak dobrze, że coś się dzieje. O ile Britain jest mi obojętny, to Forever jak najbardziej bym chciał mieć!

Offline Itachi

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:58:37 pm »
Już 278 i stale rośnie. Jak na razie całkiem dobry efekt :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:02:12 pm »


Faktycznie później zacznie to zwalniać. A jeżeli stanie na 2 tysiącach to i tak będzie dobrze... ale obawiam się, że za mało, żeby Hachette wzięło na poważnie tę petycję. Wiadomo, że nie wszyscy z tych 2 tysięcy kupiliby dodatkowe tomy, więc wezmą pod uwagę połowę tej sumy jako potencjalnych nabywców. Gdyby udało się zebrać tak z 10k podpisów, to wówczas już byłoby coś... Ale i tak dobrze, że coś się dzieje. O ile Britain jest mi obojętny, to Forever jak najbardziej bym chciał mieć!

10k to przesada. Nakładu tyle nie mają. Nie przesadzajmy. Jeśli uda się zebrać ilość podpisów w okolicach 1/3 nakładu, to myślę że spokojnie przyciągnie to uwagę.

BTW Dlaczego Britain jest ci obojętny? To bądź co bądź Alan Moore. Lepszego nie ma i nie będzie.

Offline Itachi

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:06:28 pm »
10k to przesada. Nakładu tyle nie mają. Nie przesadzajmy. Jeśli uda się zebrać ilość podpisów w okolicach 1/3 nakładu, to myślę że spokojnie przyciągnie to uwagę.

Tylko zauważ, że nie każda osoba kupuje wszystko jak leci z tej kolekcji, więc potencjalnych klientów może być więcej niż się może wydawać. Moim skromnym zdaniem 3 tysiące wysłanych petycji to całkiem realna liczba.

Offline maximumcarnage

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:09:20 pm »
Tylko zauważ, że nie każda osoba kupuje wszystko jak leci z tej kolekcji, więc potencjalnych klientów może być więcej niż się może wydawać. Moim skromnym zdaniem 3 tysiące wysłanych petycji to całkiem realna liczba.

Poza tym z tego co się czyta tu i ówdzie, to bardzo dużo osób oczekuje właśnie Captaina i Deadpoola. O sprzedaż tych numerów byłbym spokojny.

Offline Jaxx

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:12:52 pm »
10k to przesada. Nakładu tyle nie mają. Nie przesadzajmy. Jeśli uda się zebrać ilość podpisów w okolicach 1/3 nakładu, to myślę że spokojnie przyciągnie to uwagę.

BTW Dlaczego Britain jest ci obojętny? To bądź co bądź Alan Moore. Lepszego nie ma i nie będzie.

A skąd wiesz, jaki WKKM ma nakład?

O Britainie już kiedyś sobie dyskutowaliśmy, nie ma sensu powtarzać tematu. Po prostu Moore jest nie dla mnie. Ty go lubisz, ja nie - jeden lubi ogórkową, inny pomidorówkę, nie ma się nad czym specjalnie rozwodzić. A i stwierdzenie, że jest najlepszy też jest czysto subiektywne - zapytaj tutaj pięć różnych osób o najlepszych scenarzystów Marvela i dostaniesz pięć różnych nazwisk. I kto będzie miał rację? Wszyscy i nikt.

Poza tym Anion kiedyś wrzucił tutaj materiały z Crooked World i wręcz mnie zniechęciły. Chętniej sięgnąłbym po Vampire State, a to i tak bardziej ze względu na Blade'a. A jeśli będą w kolekcji, to i tak je przeczytam, bo łykam całość WKKM. Nie mam nic przeciwko, gdyby miały być jako dodatkowe. Gorzej, jeśli jednak wskoczą kosztem czegoś, na czym mi zależy...

Offline maximumcarnage

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:21:17 pm »

 Po prostu Moore jest nie dla mnie. Ty go lubisz, ja nie - jeden lubi ogórkową, inny pomidorówkę, nie ma się nad czym specjalnie rozwodzić. A i stwierdzenie, że jest najlepszy też jest czysto subiektywne - zapytaj tutaj pięć różnych osób o najlepszych scenarzystów Marvela i dostaniesz pięć różnych nazwisk. I kto będzie miał rację? Wszyscy i nikt.



To porównanie jest nietrafne. Powinieneś napisać, że jeden lubi łososia, a inny parówki z Biedronki.
Jeśli zadałbyś pytanie pięciu osobom o najlepszych scenarzystów (oczywiście osobom obeznanym z komiksami) to wymieniłyby one Moorea i Gaimana. Nic ponad to.
Ciekawi mnie dlaczego go nie lubisz, bo tego pojąć nie mogę. Można go nie zrozumieć, ale jakoś nie wiem jak można nie lubić tego człowieka. Czytałeś coś w ogóle jego autorstwa?

Co do nakładu, to w Polsce chyba tylko Thorgal ma nakład ponad 10k. Asteriks jest chyba też bliski tej liczby. Reszta wydawanych pozycji to sporo poniżej 10 tysięcy. Była już o tym mowa w wątku o WKKM. Osoby znające rynek (m.in. turucorp) przedstawiały dane szacunkowe.


Offline vision2001

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:31:20 pm »
To porównanie jest nietrafne. Powinieneś napisać, że jeden lubi łososia, a inny parówki z Biedronki.
Jeśli zadałbyś pytanie pięciu osobom o najlepszych scenarzystów (oczywiście osobom obeznanym z komiksami) to wymieniłyby one Moorea i Gaimana. Nic ponad to.
Ciekawi mnie dlaczego go nie lubisz, bo tego pojąć nie mogę. Można go nie zrozumieć, ale jakoś nie wiem jak można nie lubić tego człowieka. Czytałeś coś w ogóle jego autorstwa?
W Biedronce też można dostać łososia. :wink:
Uważam się za osobę bardziej niż średnio obeznaną z komiksem amerykańskim i napiszę ci, że w pierwszej piątce najlepszych (wg mnie) scenarzystów nie wpisałbym Gaimana i Moore'a (chociaż V for Vendetta to majstersztyk). Nie wstawiłbym tam też Morrisona. Po prostu nie i proszę mnie do tego nie przekonywać (może rzeczywiście ich nie rozumiem, a może przeczytałem inne ich dzieła które nie zasługują na miano nawet przeciętnych i przyćmiewają ich inne dokonania, np. takie moore'owe WildC.A.T.s'y).
Takie stawianie sprawy jak napisałeś tutaj to jak moje rozmowy ze znajomą, która kocha Batmana, gdy ja ubóstwiam Supermana.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 08:39:16 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:38:34 pm »
Faktycznie później zacznie to zwalniać. A jeżeli stanie na 2 tysiącach to i tak będzie dobrze... ale obawiam się, że za mało, żeby Hachette wzięło na poważnie tę petycję. Wiadomo, że nie wszyscy z tych 2 tysięcy kupiliby dodatkowe tomy, więc wezmą pod uwagę połowę tej sumy jako potencjalnych nabywców.
a ja powiem w drugą stronę - pomyśl, jaką część nabywców stanowią osoby lajkujące profil WKKM na FB czy podpisujący się pod petycją. imho trzeba doliczyć ludzi, którzy po prostu zobaczą to kupią.

Offline maximumcarnage

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:44:32 pm »
W Biedronce też można dostać łososia. :wink:


Jasne, że tak, tylko trzeba wiedzieć którego wybrać. Ja lubię Royal Grenland w sosie maślanym. Smakuje trochę inaczej niż parówki i raczej jesteś świadomy tego co jesz.
A co do Gaimana i Moorea, to cóż mogę powiedzieć. Bronią ich ,,wyniki". ,,Strażnicy" to najlepsza powieść graficzna w historii, ,,Sandman" jest klasą samą w sobie. Są to jednak nieco głębsze i poważniejsze rzeczy niż fabuła dotycząca paru gości odzianych w rajtuzy, którzy przez większość opowieści piorą się po mordach. A WILD C.A.T.S. jakoś zawsze lubiłem i bardzo mi było żal tej serii.

Offline zielone_biurko

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 19, 2013, 10:19:07 pm »
Jak u was wygląda sprawa z potwierdzeniem głosu? Dostajecie wiadomość na e-maila?


#   Miejscowość   Podpisy   
1.    Warszawa 45   12.03 %
2.    Gdańsk 15   4.01 %
3.    Kraków 14   3.74 %
4.    Poznań 12   3.21 %
5.    Wrocław 10   2.67 %
6.    Bydgoszcz 9   2.41 %
7.    Lublin 8   2.14 %
8.    Katowice 8   2.14 %
9.     Łódź 7   1.87 %
10.     Gdynia 7   1.87 %
11.    Szczecin 6   1.6 %
12.     Toruń 6   1.6 %
Inne miejsca   227   60.695 %     
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 10:28:22 pm wysłana przez zielone_biurko »

Offline RemiRose

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 19, 2013, 10:38:39 pm »
Ja nic takiego nie dostałem.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 19, 2013, 10:39:21 pm »
Ja dostałem potwierdzenie ale było w spamie więc sprawdzajcie też tam

Offline RemiRose

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:12:09 pm »
Pogrzebałem w ustawieniach i faktycznie, również otrzymałem wiadomość jako spam.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

 

anything