trawa

Autor Wątek: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!  (Przeczytany 67457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« dnia: Sierpień 19, 2013, 02:57:00 pm »

Prośba do administratora: jeśli możnaby podwiesić temat na jakiś czas bylibyśmy bardzo wdzięczni :smile:

http://www.petycjeonline.com/wkkm


Hachette Polska Sp. z o.o.


My - niżej podpisani - zwracamy się z prośbą do Hachette Polska Sp. z o.o. o przedłużenie Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela.
1. Co jest powodem naszej petycji?

Powodem, dla którego się zwracamy z prośbą o przedłużenie kolekcji są zmiany zaistniałe między polską listą tytułów WKKM, a zagranicznymi. Zależy nam przede wszystkim na opublikowaniu niżej wymienionych tytułów:
z angielskiej listy tytułów:
  • Captain Britain: A Crooked World (Alan Moore, Alan Davis)
  • Captain Britain and MI13: Vampire State (Paul Cornell, Leonard Kirk, Michael Collins)
  • Avengers: Forever - Part 1 (Kurt Busiek, Carlos Pacheco)
  • Avengers: Forever - Part 2 (Kurt Busiek, Carlos Pacheco)
z niemieckiej listy tytułów:
  • Deadpool: Hey, it's Deadpool! (Joe Kelly, Ed McGuinness, Aaron Lopresti)
2. Nasze uwagi i argumenty:

kilku czytelników zwróciło uwagę jakoby grafika na grzbietach nie wystarczyła na dodanie kolejnych tomów, jednocześnie odpowiadamy, że to nie grafika jest najważniejszym elementem kolekcji, a w przypadku faktycznego braku grafiki na kilku tomach nie będzie problemem wstawić czarne tło lub logo Marvel™,

dlaczego nam zależy na tych komiksach - ów tytuły nie były jeszcze publikowane w Polsce, w przypadku bohaterów Captain Britain czy Deadpool'a nie doczekali się jakichkolwiek wydawnictw na naszym rynku, a zainteresowanie tymi postaciami jest duże, podobnie duże zainteresowanie budzą nazwiska autorów jak Kurt Busiek czy Alan Moore, których dzieła otrzymały miano kultowych,

dlaczego zwracamy się do Hachette wydającego pojedynczą kolekcję, a nie do wydawnictwa komiksowego - jak można wywnioskować Hachette dysponuje już licencją na wyżej wymienione tytuły z faktu wydawania ów komiksów w innych krajach w ramach tej samej kolekcji, analogicznie w innym języku, rozmowy na temat publikacji powyższych tytułów z innymi wydawnictwami mogłyby nie przynieść rezultatów ze względu na wysokie koszta, jakie by poniosło ów wydawnictwo związane z licencją, czy właśnie z faktu na konkurencję w postaci Hachette i kolekcji WKKM,



proponujemy wydanie wyżej wymienionych tytułów jako tomów bonusowych, ponieważ domagając publikacji tych komiksów, jednocześnie nie chcemy skreślenia innych pozycji z listy 60 tomów.
 

Z poważaniem
Czytelnicy komiksów
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 03:07:03 pm wysłana przez zielone_biurko »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2013, 02:57:41 pm »
Dałem też info na dużym forum Gry-Online.pl
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12851691&N=1

Offline RemiRose

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 03:38:50 pm »
Teraz należy ja tylko rozpowszechnić.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline maximumcarnage

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2013, 04:09:43 pm »
Podpisałem, mimo sceptycyzmu. Teraz możemy w pewnym stopniu przekonać się o popularności kolekcji.
Jeśli ta inicjatywa osiągnie zamierzony efekt to chyba wystosuję taką petycje do Egmontu, o wydanie ,,Kaznodziei" i ,,V jak vendetta" w HC :lol:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2013, 04:30:12 pm »
Jakby petycje podpisało większość osób, które śledzą facebookowy profil to by było coś ;)

Offline islandclaws

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2013, 06:08:03 pm »
podpisałem. na pewno nie zaszkodzi, a może tylko pomóc

Offline Wredny

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2013, 06:33:37 pm »
podpisałem. im większa będzie ta kolekcja, tym lepiej.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2013, 06:44:28 pm »
Ładnie rośnie

Offline Itachi

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2013, 06:51:59 pm »
Podpisałem. Kilka godzin i sporo osób wysłało petycje. Nieźle!

Deg

  • Gość
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2013, 06:56:59 pm »
Podpisane, początek niezły :)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:17:22 pm »
Emerito pierwszy na liście :-D

anyway, wrzuciłem info na Gloria Victis http://www.wh40k.pl/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=525007#525007

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:24:55 pm »
pojawił się gdzieś argument, że jaki sens ma petycja teraz, gdy Kolekcja jest w 1/3. Ano taki, że mamy dzięki temu więcej czasu na zbieranie podpisów. to aż takie proste :)

Petycję spokojnie możemy podesłać Hachette nawet za niecały rok.

Offline maximumcarnage

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:30:31 pm »
pojawił się gdzieś argument, że jaki sens ma petycja teraz, gdy Kolekcja jest w 1/3. Ano taki, że mamy dzięki temu więcej czasu na zbieranie podpisów. to aż takie proste :smile:

Petycję spokojnie możemy podesłać Hachette nawet za niecały rok.

Nie gdzieś się pojawił tylko ja to napisałem. Nadal jestem zdania, że nie ma sensu prośba o przedłużenie kolekcji w tej chwili ale jak najbardziej ma sens prośba o wydanie brakujących tomów. Czytaj uważnie i nie przekręcaj moich słów.

A zbieranie podpisów przez rok to marny pomysł, tym bardziej gdy liczba ta nie będzie bardzo wzrastać. Nie uważasz że byłoby trochę śmieszne oddać po roku petycję z dwoma tysiącami podpisów?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:36:04 pm »
A zbieranie podpisów przez rok to marny pomysł, tym bardziej gdy liczba ta nie będzie bardzo wzrastać. Nie uważasz że byłoby trochę śmieszne oddać po roku petycję z dwoma tysiącami podpisów?
Nie.

Myślę, że będziemy obserwować przyrost podpisów. Jak osiągniemy niezły pułap, a podpisów przestanie przybywać w widocznym tempie, to wtedy uderzymy do wydawcy.

Maxie, co Ci przeszkadza w tym, że próbujemy? Tracisz na tym? Nie.

Offline maximumcarnage

Odp: PETYCJA do Hachette ws. przedłużenia WKKM!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2013, 07:43:44 pm »

Maxie, co Ci przeszkadza w tym, że próbujemy? Tracisz na tym? Nie.

Mi to absolutnie nie przeszkadza. Przeczytaj poprzednie posty w dyskusji o WKKM a zobaczysz że to ja zaproponowałem pisanie do Hachette w sprawie brakujących tytułów (sam zresztą tak postąpiłem). Mimo że mam wątpliwości co do formy to i tak podpisałem, bo wreszcie coś się dzieje. Zamiast postów z narzekaniem dotyczących braków w kolekcji, podjęto konkretne kroki.

Co do ilości podpisów to myślę, że przyrost będzie następował przez kilka dni. Później będzie stagnacja. W  Polsce jest niewielu miłośników komiksów, a miłośników WKKM jest jeszcze mniej. Trzeba wyczuć moment, w którym liczba podpisów wywoła odpowiednie wrażenie. Myślę 1-2 tysiące to będzie już bardzo dobry wynik, z którym śmiało można próbować to puścić dalej.

 

anything