trawa

Autor Wątek: "Kruk" - James O'Barr  (Przeczytany 4566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

"Kruk" - James O'Barr
« dnia: Sierpień 23, 2013, 11:05:48 pm »
Od pewnego czasu szukam ,,Kruka"  Jamesa O'barra. Nie mogę jednak znaleźć normalnego wydania. Wszystko w formacie pocket. Mam sentyment do tej postaci. Jeden z moich ulubionych filmów, jedna z pierwszych ekranizacji komiksowych jaką obejrzałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2013, 07:18:39 am wysłana przez Emeryt »

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Ostatnie Łowy Kravena
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2013, 11:39:27 pm »
Od pewnego czasu szukam ,,Kruka"  Jamesa O'barra. Nie mogę jednak znaleźć normalnego wydania. Wszystko w formacie pocket.
Przyjrzyj się uważnie tej ofercie, którą oglądałeś. "Crow" jest dostępny w ofercie wydawnictwa Pocket Books, ale jego wymiary (169X259) są raczej na dużą kieszeń. Jest to typowy format komiksów amerykańskich.
Też mam ogromny sentyment do tego komiksu.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Ostatnie Łowy Kravena
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2013, 11:49:30 pm »
Przyjrzyj się uważnie tej ofercie, którą oglądałeś. "Crow" jest dostępny w ofercie wydawnictwa Pocket Books, ale jego wymiary (169X259) są raczej na dużą kieszeń. Jest to typowy format komiksów amerykańskich.
Też mam ogromny sentyment do tego komiksu.

Rzeczywiście. Wymiary były podane w calach i coś mi się ubzdurało gdy spojrzałem na nazwę ,,pocket books". W takim razie mogę bez przeszkód kupić. Dziękuję.

Offline donTomaszek

Odp: Odp: Ostatnie Łowy Kravena
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:34:27 am »
Oj tak - Kruk Jamesa O'barra to swietny komiks! Polecam rowniez 2 kontynuacje, ktore moze nie sa tak dobre ale ciskal je Alex Maleev. W czernie i bieli - absolutne mistrzostwo graficzne.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Ostatnie Łowy Kravena
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2013, 10:57:29 pm »
Polecam rowniez 2 kontynuacje, ktore moze nie sa tak dobre ale ciskal je Alex Maleev. W czernie i bieli - absolutne mistrzostwo graficzne.

Chodzi o to? http://multiversum.pl/p/1182/33124/crow-midnight-legends-vol-01-dead-time-sc-ultimate-discount-promocje.html

Offline donTomaszek

Odp: "Kruk" - James O'Barr
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2013, 12:56:53 am »
Dokladnie.
To wlasnie pierwszy tpb Alexa Maleeva.
Tutaj masz dwojke
http://multiversum.pl/p/1182/35281/crow-midnight-legends-vol-02-flesh-and-blood-sc--ultimate-discount-promocje.html

Reszty nie znam, bo to nowe rzeczy. Oryginal O'Barra i 2 tpb Maleeva to klasyki. Bylo jeszcze cos po drodze, co bodajze Kent Williams pocisnal (o ile mnie pamiec nie myli). Jesli ciagnie Cie do Kruka to przede wszystkim O'Barra polecam. Rzeczy Maleeva na dokladke, ale niekoniecznie.

Dodam jeszcze, ze dziwi mnie strasznie, ze jeszcze zadne polskie wydawnictwo nie pokusilo sie o ten komiks.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: "Kruk" - James O'Barr
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2013, 01:05:35 am »


Dodam jeszcze, ze dziwi mnie strasznie, ze jeszcze zadne polskie wydawnictwo nie pokusilo sie o ten komiks.

Też się dziwię, widziałem w wątkach że była  petycja odnośnie tego tytułu. Nie przyniosła chyba jednak żadnych rezultatów. ,,V jak vendetta" w jednym tomie też nikt nie może wydać przez tyle czasu, mimo że z pewnością sprzedałoby się na pniu. Od siebie jeszcze dodam, że chciałbym (chociaż to pewnie sfera marzeń) aby ktoś się wziął za takie rzeczy jak ,,Jimmy Corrigan" i ,,Miracleman".

Offline Weil Deshalb

Odp: "Kruk" - James O'Barr
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2013, 10:38:34 pm »
Cytat: maximumcarnage
Od siebie jeszcze dodam, że chciałbym (chociaż to pewnie sfera marzeń) aby ktoś się wziął za takie rzeczy jak ,,Jimmy Corrigan"

Kultura gniewu ma od dawna ten komiks w planach.
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline Rautha

Odp: "Kruk" - James O'Barr
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2018, 12:00:35 pm »
"Kruka" wyda w Polsce Planeta Komiksów. Wysyłka - pod koniec października. Do wyboru wydanie zwykłe i edycja limitowana. Cieszę się jak małe dziecko. Po tylu latach doczekałam się.

Offline eridraven

Odp: "Kruk" - James O'Barr
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2018, 12:16:44 pm »
"Kruka" wyda w Polsce Planeta Komiksów. Wysyłka - pod koniec października. Do wyboru wydanie zwykłe i edycja limitowana. Cieszę się jak małe dziecko. Po tylu latach doczekałam się.
Dla ułatwienia link do sklepu gildii gdzie jest 30% na zwykłą edycję: https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/james-o-barr
Dla mnie pozycja typu "musisz to mieć". Oczarowany filmem "Kruk" długo karmiłem się fragmentami, skanami po angielsku a teraz nareszcie po polsku. Oby tłumaczenie nie zawiodło!
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Nawimar

Odp: "Kruk" - James O'Barr
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2018, 06:19:18 pm »
Dotarł dziś do mnie zamówiony "Kruk" (w wersji "złotej") i na pierwszy (oraz drugi) rzut oka jakość poligraficzna tego tytułu prezentuje się bardzo dobrze. Solidna okładka wraz z obwolutą, głębie czerni bez zarzutu i solidnej jakości papier. Nie mam teraz niestety tzw. mocy przerobowych na porządną lekturę. Niemniej po pobieżnym przejrzeniu niektórych fragmentów również jakość przekładu (w sensie: "melodia" języka) i redakcji sprawiają wrażenie wykonanych w pełni profesjonalnie. Więcej będę mógł napisać zapewne nie wcześniej niż w połowie przyszłego tygodnia. Na ten jednak moment jestem bardzo na "TAK".

 

anything