Autor Wątek: "Blue Jasmine"  (Przeczytany 4635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Blue Jasmine"
« dnia: Sierpień 26, 2013, 10:15:34 pm »
No jak tam, podobał Wam się nowy film Allena?
Moim zdaniem to jego najlepszy film od czasów "Wszystko gra". I śmiem twierdzić, że Allen nie miał jeszcze na planie takiego aktorskiego dynamitu jak Cate Blanchett. Oczami wyobraźni widzę po prostu, jak co rusz podchodzi do Allena z pomysłami na kolejną scenę, a on tylko grzecznie kiwa głową. :) Po raz pierwszy w czasie oglądania jego filmów odniosłem wrażenie, że to Allen-reżyser był tutaj dla aktora, a nie odwrotnie.
Oczywiście nie wliczam w to Allena-aktora, bo to osobna kategoria. :)

Offline Ribald

Odp: "Blue Jasmine"
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2013, 10:13:05 pm »
Podobał mi się bardzo! Film w Allenowskim, niepodrabialnym stylu, choć chyba jeszcze smutniejszy niż zazwyczaj. Sprawdził się pomysł z narracją prowadzoną w dwóch planach czasowych, ale przede wszystkim iście wyborni byli aktorzy zarówno w rolach pierwszo- jak i drugoplanowych - Blanchett kosmiczna, ale na szczęście nie zdominowała filmu na tyle, by inni nie mogli pokazać pazurów.


Ciekawą, a zarazem w duchu Allenowską pointą był osiłek, który zaraz po zapaleniu świateł niemal wybiegł z sali kinowej w ustach tłamsząc "Ja pier**lę, ale kicha!".
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Kizarny

Odp: "Blue Jasmine"
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:23:14 pm »
Umówmy się, że ostatnie, produkowane masowo dzieła Allena sponsorowane przez europejskie miasta, zdecydowanie nie były najwyższych lotów. Blue Jasmine to powrót mistrza do formy i mam nadzieję, że teraz znów skupi się na jakości a nie ilości. Ogólnie film godny polecenia!
__________-
Flagi państwowe i firmowe - oferta producenta flag
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 02:18:54 pm wysłana przez Kizarny »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Blue Jasmine"
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2013, 02:48:28 pm »
Umówmy się, że ostatnie, produkowane masowo dzieła Allena sponsorowane przez europejskie miasta, zdecydowanie nie były najwyższych lotów. Blue Jasmine to powrót mistrza do formy i mam nadzieję, że teraz znów skupi się na jakości a nie ilości.
To znaczy uważasz, że "Blue Jasmine" jest tak udana, bo Allen kręcił znowu w Ameryce?
No i pamiętajmy, że w Ameryce przez wiele lat również robił jeden film rocznie (co najmniej). I nie każdy był udany.

Offline Kizarny

Odp: "Blue Jasmine"
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2013, 11:17:27 am »
To znaczy uważasz, że "Blue Jasmine" jest tak udana, bo Allen kręcił znowu w Ameryce?


To by było nazbyt śmiałe stwierdzenie. Uważam jednak że filmy kręcone w ostatnim czasie przez Allena w Europie były robione w głównej mierze z pobudek finansowych.


Nie zmienia to faktu, że "Blue Jasmine" to po prostu bardzo dobry film, niezależnie od tego kto by go nakręcił i gdzie, to jest on w stanie się obronić.

Offline zawias

Odp: "Blue Jasmine"
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2013, 08:23:59 pm »
Byłem w kinie wczoraj. Oprócz doskonałej gry aktorskiej Blanchett i Boldwina nie znalazłem w tym filmie zbyt dużo pozytywnych/zaskakujących rzeczy. Nie miałem wobec tego filmu żadnych szczególnych oczekiwań, ale i tak mnie nie zachwycił.
Każda kobieta, której zależy na tym, aby najzwyczajniej w świecie rozpalić nieco swojego faceta, sprawić mu niespodziankę, frajdę, powinna zdawać sobie sprawę z tego, że sukienki erotyczne https://secretplace.pl/679-sukienki działa pozytywnie na dosłownie każdego.

Offline goldlady

Odp: "Blue Jasmine"
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2013, 02:19:52 pm »
Jeszcze go nie widziałam, ale planuje zobaczyc. Mam wśród swoich znajomych panie takie jak główna postac z filmu :))) To juz zjawisko społeczne - dobrze, że wreszcie ktos nakręcił o nich film.
"Też bym chciał, żeby ktoś kiedyś tak niecierpliwie na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty aż nie mógłby usnąć"

Offline GoldenMan

Odp: "Blue Jasmine"
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2013, 11:01:47 pm »
Jeszcze go nie widziałam, ale planuje zobaczyc. Mam wśród swoich znajomych panie takie jak główna postac z filmu :))) To juz zjawisko społeczne - dobrze, że wreszcie ktos nakręcił o nich film.
Moim idolem on nie jest ;) ale film bardzo polecam.